1. 2023 Tööreis Poola, suvel Horvaatia autotrip, kevadel Istanbul, kevadel Indoneesia (Bali, Komodo rahvuspark), Singapur.
2. 2024 Tööreis Poola, kevadel Indoneesi (Bali, Borneo), suve algul London, sügisel võibolla Türgi, Tuneesia. Väga tahaks minna Costa Ricasse aga see pigem 2025 plaanides.
3. Ikka jälgin Tripi vihjeid ja ootan vihjeid lennupakkumistele Aasia ja kesk-Ameerika suunal.
Selle aasta kevadel valisime Bali puhkuse üheks osaks Komodo rahvuspargi külastuse 3D2N. Kolm päeva merel, snorgeldamine haide, raide, merekilpkonnadega. Komodo varaanid vabas looduses jne. Ülimalt äge tuur oli.
See kord plaanime minna Lõuna Kalimantanile, Pangkalan Buni orangutange vaatama. Reisplaanid hetkel jõelaevaga (klotok) 3D2N mööda jõge dzunglisse. Seal erinevad orangutangide rehabilitatsiooni keskused ja söötmisalad. Touri pakkujatest on silma jäänud come2indonesia.com. Siiani tundub teistest adekvaatsema info ja ka suhtluse poolest.
Sooviksin ka ise teada saada rohkem nendest orangutangi tuuridest. Kes on käinud, millise reisikorraldajaga jne? Kuidas seal lood malaaria ja muude ohtudega?
Lisan oma isikliku halva kogemuse nädal tagasi. Turkish Airlines pakkus Tallinna lennujaamas seda Baggy teenust kuna abikaasa jalg oli kipsis ja liikumine karkudega. Istanbulis tuldi ratastooliga lennukisse vastu, see toimis kuni 50m suure ühendus koridorini. Siis pandi meid pingile istuma ja lubati et järgmine transport tuleb kohe ja viib edasi. Lubaduseks see jäigi, ootasime mingi pool tundi aga kedagi ei tulnud. Hakkasime siis vaikselt ise edasi liikuma eskalaatorite abiga, kuniks lõpuks üks baggy meid peale võttis, sest tal hakkas meist lihtsalt kahju ja viis kuni passi kontrollini, sealt edasi siis juba jälle ise omal jalal. Teenus iseenesest nagu toimib aga aega läheb sellega kaua. Kui tahad kohapeal ilma ette tellimiseta Baggy punktist teenust tellida, siis 7 euri inimene. Kui kiire on, siis selle peale ei loodaks.
Lisan siia ühe Poslovni Dnevniku artikli, mis kirjeldab selle aasta majutuste olukorda Horvaatias. Artikli lõpus on väike näpunäide kuidas leida odavamaid majutusi. Reaalselt see ka toimib, sest olen ise järele proovinud. Samuti eeldab see väga suurt eeltööd ja viimasele minutile seda jätta ei saa.
Olen käinud Horvaatias üheksa korda ja minu enda kogemuste põhjal ei ole Horvaatia kunagi odav maa olnud aga Itaalia ja Prantsusmaa on veelgi kallimad.
Me lendame paari kuu pärast Tallinn- Istanbul- Singapur-Bali. Istanbulis lahkume lennujaamast ja veedame päeva koos ööbimisega linnas. Singapuris peame ka terminali vahetuse pärast täitma riiki sisenemise tingimused T1-st T4. Meil kaks täiskasvanut 2 korda vaktsineeritud ja kahel kolm vaktsiini keres. Avalikule infole toetudes peaks ka 2 vaktsiinist piisama.
Olen viimase kuu jooksul ostnud deebetkaardiga (krediitkaardi omadustega) piletid nii Turkish Airlinesile, Air Asiale ja Batik Airile. Minul tõukas ka algselt kõik maksed tagasi sellepärast, et kaardi kehtivusaeg lõppes varem kui oli lennu kuupäev. Jõudsin ka kõik need kolmeastmelised audentimised ära teha aga ikka ei saanud kinnitust lennufirmalt, et piletid oleks ostetud. Alguses olin ka päris nõutu aga järele mõeldes võtsin teise kaardi kus oli kaardil kehtivusaeg pikem ja kõik toimis. Veel oli probleem Air Asial lisateenuste ostmine lennule Firefox brauseriga. Chromi ja Edgega toimis kõik suurepäraselt. Kreeditkaarti oman ainult reisikindlustuste pärast.