Viimased kommentaarid

Täna 10. juunil uuendas Austria oma riiki sisenemise reegleid. 

https://www.austria.info/en/service-and-facts/coronavirus-information/entry-regulations

  • Vaccine Certificate

The following vaccines (including mix-and-match vaccines) are recognised: BioNtech/Pfizer, AstraZeneca, Johnson & Johnson, Moderna, and Sinopharm. (Please be aware that this only applies to entering the country. Sinopharm is not valid for entering hotels, restaurants etc. within Austria.) You are considered "vaccinated" starting on the 22nd day after your first dose, lasting for 3 months from the vaccination date. After the second dose, the validity extends for another 6 months (i.e. the vaccination is then valid for 9 months total from the first vaccination date). Vaccines that only require one dose are valid from the 22nd day after that dose and for 9 months from the vaccination date. This also applies to people who have had COVID before and received only one dose of any vaccine.

Arusaamatuks jääb mulle see, et kuidas ikkagi arvestatakse kahe doosiga vaksineeritute sisenemist. Näiteks kui esimene doos on tehtud 4 jaanuar ja teine doos kolm nädalat hiljem 25 jaanuaril. Kas siis vaksineerimise tõend kehtib kuni 25 juulini teisest doosist ( 6 kuud) või  4 oktoobrini esimesest doosist (9 kuud)?

Meil on plaan läbida Austria juuli lõpus ja tagasi augusti keskel.

Jõudu ja ilusat suve teile kõigile ränduritele.

Olen autoga palju kordi Horvaatias käinud ja seda iga kord nautinud.

Juba eelmine aasta  broneerisime  selleks aastaks kolmeks nädalaks  jaanipäeva paiku puhkuse ühel ilusal Horvaatia saarel aga kahjuks andsime majutajatele täna teada, et meil ikkagi ei ole võimalik tulla.

Seda tänast kirja majutusasutuse omanikule kirjutades, oli ikka väga raske, veel raskem oli leppida teadmisega, et mõistlikum on siiski mitte reisida, olenemata kõikidest soovidest, plaanides ja unistustest.

Aga paraku sellisele otsusele me jõudsime. Hetkel on küll nii, et üle piiride saab aga kuidas saab kolme nädala pärast tagasi?

Üleeile oli Horvaatias üks ametlik nakatunu, täna juba neli, mis on kahe nädala pärast?

Hetkel on Poolas indeks 14,2 nakatanut 100000 inimese kohta? Ja see tõuseb. Sileesias on puhang.  15 on see piir kui Eesti hakkab piirama seda riiki.

Ma ei oska öelda, mis on täna tähtsam, kas iga hinna eest üle piiri pääseda või see et püüaksime hetkel terved olla ja kui kõik üks päev mööda saab, siis reisime uue hooga?

Kopeerin siia Seesami vastuse küsimusele, kuidas mõjutab pandeemia reisikindlustuse tingimusi:

Koroonaviirust käsitletakse nagu iga tavalist haigestumist. Reisikindlustuse meditsiiniabi kaitse hüvitab viirusesse nakatumisest tekkivad ravikulud kuni kliendi valitud kindlustussummani.

_LEPINGUD, MIS ON SÕLMITUD ALATES 30.04.2020

Kas reisitõrke kindlustust koos laiendatud kaitse ja omal soovil tühistamise kaitsega on võimalik sõlmida?

Reisikindlustuse reisitõrke kindlustust koos lisakaitsetega on võimalik osta. Reisitõrke laiendatud kaitse ja omal soovil tühistamine peavad olema ostetud kahe nädala jooksul alates reisi ostmisest. Laiendatud kaitse ja omal soovil tühistamine ei kehti, kui reis on ostetud rohkem kui kaks nädalat enne reisikindlustuse ostmist.

Kas pandeemia või eriolukorra väljakuulutamine muudab reisitõrke kehtivust?

Eriolukorra väljakuulutamine ei mõjuta reisikindlustuse kehtivust. Epideemia on reisitõrke põhikaitse ja laiendatud kaitse korral välistuseks. Epideemia leviku takistamiseks tehtud piiranguid loetakse samuti välistuseks reisitõrke põhikaitse ja laiendatud kaitse puhul. Epideemia ega pandeemia ei ole välistuseks omal soovil tühistamise juhtumitele.

Kas lennu tühistamine või ürituse ära jäämine on kindlustusjuhtumiks?

Reisi ära jäämisel (seal hulgas lennu või ürituse tühistamisel) eeldatakse, et reis jäi ära epideemia või selle leviku takistamise meetmetest. Kui kindlustatu on tõendanud, et kindlustusjuhtum on toimunud ning et see juhtum ei ole otseselt ega kaudselt toimunud epideemia või selle piiramise meetmetest, on tegemist hüvitatava kahjuga vastavalt tingimustele.

Millised piirangud kehtivad omal soovil tühistamise kaitsele?

Reisikindlustuse omal soovil tühistamise kaitse alusel võib kindlustatu reisi ära jätta ükskõik, mis põhjusel ning saada hüvitist. Omal soovil tühistamise kaitsega hüvitatakse 70% kuludest, mida kindlustatu ei saanud kasutada ning mida teenusepakkujatel ei olnud võimalik talle tagastada.

Omal soovil tühistamine ei kehti, kui vastav leping on sõlmitud rohkem kui 14 päeva pärast reisi ostmist. Omal soovil tühistamisele kehtivad üldised välistused reisikindlustuse tingimuste punktist 17, seal hulgas 17.1 kirjeldatud ettenähtav kahju. Ettenähtavaks loetakse muuhulgas olukorda, kus reisi sihtkohariik on mis tahes põhjusel piiranud ligipääsu enda territooriumile ning see piirang on katkematult kestnud reisi- või reisikindlustuse lepingu sõlmimisest kuni planeeritud reisi alguskuupäevani. Ettenähtavaks kahjuks ei loeta olukorda, kus riiki sisenemise piirangud on eemaldatud pärast reisi/reisikindlustuse ostmist ning sarnased piirangud kehtestatakse uuesti enne reisi algust._

Notual

millisest allikast pärineb info, et Poola on turistidele transiidiks lahti?

VM kodulehel on kirjas, et kuni 12.06  riiki on lubatud siseneda ainult Poola kodanikel ja nende pereliikmetel, Poolas elamisõigust, elamisluba või tööluba omavatel välismaalastel. Riiki lubatakse välismaalasi, kes saabuvad töö või õppimise eesmärgil ületades EL sisepiiri ja sel juhul ei ole karantiin kohustuslik. Riiki sisenemisel teostatakse isikutele tervisekontroll

https://reisitargalt.vm.ee/riigid/poola/

to Raul_R

ega ma ise ka ei suudaks veel hetkel uskuda, et selline ettepanek läbi läheks. Aga siinkohal on üks suur aga. Oletame, et see turism juunis mingil määral taastubki ja kui siis peaks hakkama haigestunute hulk järuslt tõusma, mis siis saab? Mõeldaksegi välja mingi ülemaailmne Covidi pass?

Hiljuti lugesin, et Horvaadid panustavad sellel suvel just Saksamaa ja Austria autoturistidele. 

Suvepuhkusel käin ikka autoga mööda euroopat ja seda sellepärast, et lisaks on meil kaasas minu parim neljajalgne sõber:)

Horvaatidelt huvitav ettepanek.

Kõik turistid kes soovivad sellel suvel külastada Horvaatiat peavad esitama riiki saabudes  PCR testi sertifikaadi, mis ei tohi olla vanem kui 24 tundi.

https://www.thedubrovniktimes.com/times-travel/item/8917-all-tourists-to-croatia-this-year-must-have-a-pcr-test-for-covid-19?fbclid=IwAR3U43CIbYEGtO2V5wetxDUwfXTjkluDiyjr5WMJR_zb8FofEwOEECrl3Dg

Ma arvan, et kui selline ettepanek peaks teoks saama, siis see piiraks veelgi turistide arvu.

Nojaa, Eesti-Läti-Leedu piir mind küll ei huvita, kui edasi sõita sealt ei saaks. Sellisel juhul jätaks juba oma raha igal sajal juhul Eestisse. Meil endilgil nii nirud lood majutus asutustes, et patt oleks lõunanaabreid toita meie endi arvelt.  Aga kuna vahemere päike on hoopis midagi muud kui lõunanaabrite oma, siis minu jaoks on just see  päike ja meri tähtis teema.

Kuidas ikkagi pääseda autoga Aadria mere rannikule? Nagu ma saan aru,  on Horvaatia piir lahti aga muret teeb eelkõige Poola. Samuti Slovakkia, Unngari, Tšehhi, Austria ja Sloveenia. Hetkel on kõigil teistel nimetatutel peale Poola asi enam vähem kontrolli all. https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR0b12gpFQwgLdaNzNZbaUCDX0sanZmTqmzL2Jq8bucFd8bAF0l7A-bWK6w#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Võimalus võiks olla ka valida teekond  läbi Rootsi ja Saksamaa aga kahjuks  praamid veel ei sõida ja ei tea kuna nad rootsi vahet sõitma hakkavadki.  Rootsit läbida on muidugi ka tulega mängimine ja ei tea, kas riskikski. Reisi hinna lööb ka paigast ära.

Mul on hetkel bronnitud majutus Horvaatias alates jaanipäevast, kolmeks nädalaks. Õnneks olen samas kohas ka eelnevalt olnud ja ei pea mingeid broneeringu tasusid maksma ehk otse omanikuga diil tehtud.

Omakesksis siin arutasime, et kui jõuakski ka kuidagi kohale, siis peaks ikka paar korda päevas uudiseid lugema, et vajadusel õigel ajal tagasi startida, sest juhuks kui peaks kuskil uus Covid-i puhang tekkima, siis oleks ikka oleks tõsine tuli takus, et  jõuaks koju jõuda kuniks piirid lahti. Veel,  mingil juhul ei tohiks kogu majutust korraga ära maksta, ikka nii päeva või paari kaupa.

Arvan, et selle suve reisist tuleb ikka selline adrenaliini laks nii, et vähe pole:)

Lõpuks tuli ka Qatar Airwaisilt teade, et Hiina lennud lõpetatakse. Ise veel imestasin, et kunas need lähis-ida suured reageerivad?

https://www.qatarairways.com/en/press-releases/2019/December/ChinaFlights.html?activeTag=Press-releases

Ma ei te küll kust kohast Veigo võtab, et Qatar ei kasuta Iraagi lennukoridore? Filghtradar24 näitab, et Qatari lennund läbivad Iraaki. Pigem loeb see kuidas on lühem maa. Näiteks Stockholmi  lend läheb läbi Iraani aga suurem osa Iraagi kaudu.

Qatar Airways kasutab ka Iraagi õhuruumi. Minu teada väldivad nad ainult AÜE õhuruumi. Igatahes on hetkel Iraagi õhuruum lennukitest täitsa umbes ja Iraani kohal tõenäoliselt selles mõttes turvalisemgi ning kui päris sõjaks kätte ei lähe, siis ei näe mina küll põhjust muretsemiseks.

Võtaks igaks juhuks teema uuesti üles just hotellide kohapealt, kes on läbisõidul lõuna euroopasse ja plaanivad öö veeta Poolas. Aastate jooksul on kogunenud neid ööbimiskohti mitukümmend, Lisaks olen veel erinevatel üritustel Poolas olnud aga need juba teine teema. Selle 2019  aasta augustis oli Poolas ööbimisi kokku 3 korda. Minnes ööbisime Rawa Mazowiecka külje all olevas külas Niwnas, Arkada hotellis. https://hotel-arkada.pl/kontakt/ Tagasi tulles Wislas, Premium  Patra hotellis https://www.hotelpremium.pl/ ja Bialystoki külje all olevas https://www.facebook.comSosnowe.Zacisze.Barszczewo  Choroszcz-is.  Esimene Arkada hotell on väga hea hotell. 80 km Varssavist mööda S8 kiirteed edela suunas. ja 4 km kiirteest. Lõunasse minnes jõuab õhtul peale tipptundi Varsavist läbi ja just parajal alal öömajale. Vastupidi tulles saab ennast hommikuks korralikult välja magada, hea hommikusöök ja kella kümmneks Varsavisse kui kaubanduskeskused avatakse. Nii jõuab veel südaooks Eestisse koju ka. Hotell ise on suhteliselt uus, värske, toad väga puhtad ja voodi ülimalt mugav. Nagu booking.com piltidel. Meil oli see rõduga tuba, mis teisel korrusel kohe sisskäigu kõrval maja keskel. Hommikul avastasime, et hotelli ümbritseb tõeliselt väga ilus aed. Kohalik maantee, mis läheb hotellist mööda nii mingi 30m kauguselt ei häirinud ka müra poolest absoluutselt. Ei kostunud mingit müra tuppa. Hind kahele oli läbi bookingu broneerides 44€ koos hommikusöögiga. Hommikusöök oli igati ok, sellest ei puudunud ka Poolakate armastatud munapuder.  Meil oli kaasas ka väike koer, tema eest lisatasu ei küsitud. Vastuvõtus adminn küll inglise keelt hästi ei osanud aga hakkama sai normaalselt ja oli isegi meeldiv. Teine hotell, lõuna Poola mägedes asuvas Wislas oli vähemalt samaväärne või isegi parem. See oli mingi Spa tüüpi hotell aga kuna olime läbisõidul, siis ainult õhtustasime seal restos ja kohe magama. Vastuvõtt oli super, inglise keeles räägiti, anti kaasa hulk erinevaid kuponge, millest kasutasime ära ainult tervitusjoogid. See tähendab, et võisid ise valida kas kohvi, tee, vein, õlu või mahl, ma täpselt ei mäletagi mis seal kõik veel oli. Igatahes õhtustasime restos, sõime kaks a la carte praadi, tellisime lisaks veel ühe õlu ja kogu arve ainult 84 zlotti.  Hotelli enda arve koos hommikusöögiga oli 41€, sõber koer jälle tasuta. Hotellitoas oli veekeetja vesi, tee pakid, kohvi, suhkur koor jne. Ühed parimad padjad ja ülimalt puhtad linad, voodi ka super. Kõik lõhnas puhtuse järele. Eelmine aasta oli hotellis kõik voodid vahetatud.  Hommikul väike jalutuskäik koeraga pikki Wisla kallast. Väga meeldiv kogemus. Soovitan kõigile.Kolmas koht oli seal Bialystoki lähedal Sosnowe Zacisze Barszczewo hotellis. No tule jumal appi! See oli ikka koht, kuhu ei tahaks me rohkem kunagi sattuda. Ju see koht vist ajendaski mind seda kommentaari kirjutama, et keegi rohkem oma nina sinna ei topiks. Piltidel ning ka bookingu kommentaarides on see väga ok koht. Bookingu hinne isegi 8,4 (häid punkte olid ka Eestlased pakkunud).  Kuna tagasiteel ei viitsinud pikalt majutust ette broneerida, sest ei olnud väga kindel oma sõidu graafikus, siis bookisin selle hotelli üsna pealiskaudsel hindamisel ja see oli viga. Suur viga. Kahjuks ei viitsinud lugeda arvustusi bookingus, lihtsalt vaatasin keskmist hinnet ja lugesin kõigest paar bookingu soovitust. Tegelikult võiks ikka valida menüüst lugemiseks viimased arvustused ja ka alates halvimatest. Siis on võimalik adekvaatne pilt ette saada. Muidugi kui koju jõudsin lugesin neid kommetaare põhjalikumalt ja noh tagantjärgi tarkusega võime ainult järgmiseks korraks õppust võtta. Igatahes hotell ise asus suhteliselt heas kohas. 3-4km kiirteest ja Bialystokist. Keset põlde, suht vaikne koht, aga sellega lõppeb kõik hea.Parkimisplats oli pime nagu urruauk- ainult fuajee ees põlesid paar hädist laternat. Sisenedes fuajeesse kus oli vastuvõtulaud, lõi ninna ja vastu nägu selline vastik hais, mis meenutas kopitust, kõrbenud kõõgi lõhna koos suitsu haisuga. Veel oli lisaks mingi keemia lõhn. Vormistasime oma toa ja maksime arve ka lootes, et tuppa see kõik ei ulatu. Aga tuba suutis ikka üllatada  ja veelgi rohkem. Tuba oli väike. Hele vaip põrandal oli must, igasuguseid tuvastamata plekke täis. Kahekohaline voodi kiikus oma jalgadel, iga vähimagi puudutuse peale kartsime, et nüüd tulevad jalad alt ära ja põntsti, voodi upakil enne veel kui saame pikali visata. Kergitades lina oli madrats nagu teisest maailmasõjast pärit, must, vedrud peaaegu väljas, plekid igas suuruses ja värvis. Voodil olevad rätikud olid samuti hallikas-valged ning ühel olid mustad plekid peal.Selle peale läksin alla adminni juurde ja avaldasin oma arvamust, mille peale vaatasime koos toa üle. Admin ei vabandanud ega pakkunud muud lahendust teatades vaid, et rohkem temal vabu tube ei ole ja olge te rahul. Selle peale ütlesin, et me lahkume sellest hotellist ning isegi kui me raha tagasi ei saa on meil ükskõik. Siis admin läks minema ja niikaua kui me oma paar asja uuesti kokku pakkisime oli adminn juba kiirelt tagasi ja pakkus teist tuba. Tuba oli selline kaks korda suurem ja ütleks, et peaaegu poole puhtam aga ikkagi suht kole, mööbel selline pool antiik, kontrollisin veel ka, et voodi kokku ei kukuks. No lõpuks võtsime toa vastu, sest kell oli ikkagi üksteist ja lihtsalt ei viitsinud rohkem. Pärast tuli ikka välja, et kui pikali viskasid, siis madrats kriuksus nii, et vähe pole. Toa number oli 13. Seinad kostsid läbi, kuulda oli mitte ainult kõrvaltoas toimuvat kui ka tõenäoliselt teisi tube mööda koridori. Ning kirsiks tordil oli vesi! See lehkas mingi spetsiifilise lõhna järgi: ei ole päri soo lõhn aga ebameeldiv ikka. Igatahes hambaid ei riskinud sellega pesta ja kuna hotellitoas polnud mineraalvett pakutud tuli oma veega hakkama saada.Hommikusöök oli suhteliselt nigel võrreldes Poola keskmisega. Samuti oli restorani tagauks avatud kus pakuti hommikusõõki ja sealt tuli restorani selline tugev ja vänge suitsuhais, et igasugune sõõgiisu oli läinud, Tegime nii kiirelt kui saime ja läinud me sealt olime.  Lõpetuseks hind kahele läbi booking.comi oli 37€ lisaks küsiti meie neljajalgse sõbra eest 12€, seega kokku pea 50€ .See on see siiani olnud meie väikse sõbra eest küsitud rekord hind!

Sõitsin ka just augusti alguses läbi poola marsuudil Bialystok - Varssav - Katowitce - Bialsko Biela ja sealt edasi otse Slovakkiasse. Eelmine  laupäev tagasi peaaegu samat teed pidi. Algul mõtlesin ka, et tee ehitus Piotorkow Tribunalskist Chestichowani on tohutu aja kaotus aga lõpuks polnud hullu midagi. Paar korda tuli 10-15 min kaupa seista aga kokkuvõttes hindaksin ajakaotust kokku kindasti vähem kui üks tund. Kiirus kerkis Poola kohalike jäneste taga teeremontide asukohas kuni 120km/h-ni. nii, et adrenaliinilaks oli ok. Kui seal võtta esimesse ritta ja rekkadega koos loksuda, siis ei oska hinnata kui kaua selle lõigu läbimine aega võiks võtta. Muidugi tuld andes on see oht, et võib politseile vahele jääda. Politsei mõõtis paaris kohas kiirust ja minu eest võeti ka kohalik rajalt maha, seega kiirustajate kolonni vedajaks ei tasu hakata. Uus kiirtee Katowitcest Chestochowani on loomulikult super. Hetkel kehtis seal piirang üle 12t sõidukitele, seega tee peaaegu täiesti tühi. Ma sõitsin 150-ga ja pooled sõitsid veel minust mööda.Seekord hakkaski silma, et just tee rmontide juures mõõtis politsei kiirust. Sama ka Slovakkias, seal nägin ka kus rekkad võeti kiirusepiirangute juures rajalt maha. Ungaris ja Horvaatias ei näinud seekord kordagi kiiruse mõõtmist.

Mul endal ka just paari nädala pärast sama teekond ees(Tallinn - Bialystok - Varssavi - Bielsko-Biala-Bratislava ja sealt edasi läbi Ungari Horvaatiasse), ning ajaga suht pingeline, sest ööbimised bronnitud jne. Huvitav oleks teada palju tegelikult aega kulus Piotorkow Tribunalskist Czestochowani? Googel maps pakub, et kui minna läbi Radomsko, mööda 92 maanteed, tuleb aeg suht sama ca 1,5t. Kas keegi on üritanud 92 teed sõita?

Kui jätta Poola uued ja uhked kiirteed välja, siis Eesti üldine teede seisukord on minu meelest suhteliselt hea võrreldes Poolaga. Näiteks kasvõi Pijotorkow Tribynalskist Chestochowasse. Augustwist Lomzasse. Seal on ikka lõike mis mingit kriitikat ei kannata. Või kui keerata suurtelt magistraalidelt maha, siis paistab tõeline Poola teede olukord. Sama teema on Ungari puhul kus eelmine aasta tuli mõttesse sõita Bratislavast Büki (Szombathely kandis) otse, mitte mööda kiirteed Györini sealt M85 kiirteele. Seal oli ikka nagu oleks nõuka aega tagasi sattunud.

TereKirjutan ka natuke oma kogemustest ja küsiksin ka nõu mõne asja kohta. Kuigi olen autoga euroopas mingi 10 korda puhkusereisil käinud on ikka palju asju mida ei tea. Oleme käinud Kreekas, Austrias, Itaalias, Saksamaal, Ungaris, Montenegros aga enamasti ikka Horvaatrias. On käidud telgiga ja kämpingutes aga viimasel ajal enam telgiga ei taha, vanus surub peale. Nüüd üürime mingi korteri, kus peab kindlasti olema konditsioneer. Varematel aastatel sõitsime kohale ühe ööbimisega, nüüd kahe ööbimisega. Olen üritanud erinevaid marsuute katsetada. Viimasel ajal meeldib kõige rohkem see marsuut:https://www.google.com/maps/dir/Split,+Horvaatia/Tallinn/@52.6076765,14.480087,4.89z/data=!4m34!4m33!1m25!1m1!1s0x13355dfc6bbcf517:0xa1798ff631b49f98!2m2!1d16.4401935!2d43.5081323!3m4!1m2!1d16.6413011!2d47.150474!3s0x476ec8454ad9f791:0x82c983e1fb41424f!3m4!1m2!1d18.9513838!2d49.5020462!3s0x47143934b6ccddcf:0xa333a7adb21d5dec!3m4!1m2!1d19.7109062!2d51.8995069!3s0x471bc562c8f49b99:0xeaf340f21735484b!3m4!1m2!1d23.1230538!2d53.2908552!3s0x46e01cc1f3783d11:0x41c21096ac30848a!1m5!1m1!1s0x46929499df5616bf:0x400b36d18fc6270!2m2!1d24.7535747!2d59.4369608!3e0Selle marsuudi juures on hea, et nüüd peaks saama juba kodus ära osta Slovakkia ja Ungari kiirtee vinjetid. Proovimisel kuni maksmise hetkeni on kõik toiminud. Lisaks ei ole vaja midagi klaasile kleepida. Eelmine aasta ostsin Poola tanklast vinjetid, mis maksid kokku mõlemad riigid üheks kuuks 33€, millele lisandus veel teenustasu 18€. Kui minna läbi Tsehhi, Austria ja Sloveenia, siis läheks kiirtee maksud kokku umbes 66€-i arvestusega 1 kuu. Samas kõige kallimad kiirteemaksud on igal juhul Horvaatias, Ungari piirist kuni Splitini on üle 30 euri ja tagasi teist sama palju. Ummikute kohapealt sellel marsuudil on Slovakkias Zilina juures tavaliselt kõige hullem, kuna kiirtee seal ei ole veel valmis aga muus osas on tee väga hästi sõidetav. Olen ka paar korda Viini kaudu käinud aga Viinis olen näinud ikka väga hulle ummikuid, kus ükskord sai rohkem kui kolme tunni jooksul teosammul liikuda. Ka sellel aastal jälle minek Horvaatiasse ja seekord algatuseks Braci saarele. Kuidagi on nii välja kukkunud, et ei ole kunagi sõitnud ühelegi saarele praamiga. Saartel on käidud küll aga ainult nendel kuhu saab silla kaudu. Krk, Murter ja Ciovo. Sellega seoses küsiksin kas keegi on praamipileteid ostnud Jardolinja kodulehelt eelmüügist? Kas sellel on üldse mõtet või on parem osta sadamast? Huvitav oleks veel teada kuidas on Splitis lood praami järjekorraga? Kui kõik läheb nagu plaanitud peaksime jõudma Spliti kuskil kella nelja-viie paiku pärastlõunal.