Donald Trump

Reisisell, liitus Tripiga 1 aasta tagasi

20 meeldimist
0 postitust
27 kommentaari
 

5 külastatud riiki, 3% maailma 195st riigist

4 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Kas ikka on nii? Kas on üldse testi vaja, sest Eesti pole ju enam riskipiirkond?
Seal allpool oleks nagu vastav riikide nimekiri, millele enam mingid testi- ja karantiininõuded ei kehti; außer Kraft = ei ole enam jõus)] https://www.ris.bka.gv.at/GeltendeFassung.wxe?Abfrage=Bundesnormen&Gesetzesnummer=20011303

Kas pole nii, et kui Balile saavad turistid hakata lendama võib-olla, siis muu Indoneesia püsib lukus? Kas ma pean siis nii aru saama, et Jakartas põhimõtteliselt ei saaks ka lennujaamast väljuda, vaid lubatakse ainult transiiti Balile?

Kuidas sõbrad pääsesid röövimisest, kas neil lihtsalt polnud väärtasju/raha kaasas?  

Ja siinkohal tormaksin kohe sinna video lõppu, kus käsitletakse võimalikke ägedaid reisisihtkohti Dominikaani kõrval: läheks küll Indoneesiasse, aga Kagu-Aasia tundub reaalsuses turisti jaoks lukus olevat!?

Näen, et mu postitusi on hakatud kustutama`selle teema all, miks küll?

@Canuck
Kui saladus pole, kui palju (karantiini-)hotelli eest maksate?

@Snoop 

Ma saan Su mõttekäigust aru, mis puudutas seda Manilasse lõksu jäänud inimest, aga tahaksin avada (veidi küll meelevaldselt) ka teisi aspekte. Viibisin isiklikult 15.-17. Märts 2020 Manilas ja kinnitan, et pea võimatu oli mingitki adekvaatset informatsiooni saada. Lennujaama info poole pöördusin, politsei, jne. Igal pool kajas vastu lapsikus (filipiinlastele omane), ebaadekvaatsus ja naiivsus. Järgneval kahel päeval valitses Manila lennujaamas paras kaos. Suurte lisakuludega sain sealt minema Indoneesiasse. See oli ju Covid-"pandeemia" algusajal. Sinna lõksu jäänud inimesel oli ka objektiivselt keeruline orienteeruda kõiges selles, ilma tohman olemata. Mõnes mõttes näen seda lõksu jäänud Eesti kodanikku kangelasena, kes võitles korraga suure koguse värdjatega, ohverdades enda heaolu.

Teiseks, ootakski ELi abi oma kodanike kaitses välisriikides, olgu see siis korrumpeerunud politsei vastu või muu ELi kodanikke kahjustava tegevuse suhtes. Või vastasel juhul ei tohiks EL anda abi sellistele riikidele. Rääkisin näiteks Indoneesias kohalikuga, kes tegeles vastavas Indoneesia riigi asutuses Saksamaa poolse rahastuse koordineerimisega, jne. Ühesõnaga tuli mulle üllatuseks, et EL toetab rahaliselt lambist mingeid Aasia riike.

@n37
Kui küsite, et miks meil ei räägita, kuidas immuunsust tugevdada jne, siis see tuletas mulle meelde, et Eestis on tegelikult olemas Tervise Arengu Instituut. Reaalsuses on aga nende mõju rahvatervisele nullilähedane, vaatamata sellele, et seal töötab maksumaksja kulul palju inimesi.

Jääb üle vaid nõustuda, riikide ja meedia Covid-käitumine inimestele küll tervislikult ei mõju. Nendest piirangutest tulenevaid anomaaliaid on ju nii palju; seni olen ikka imestanud, kuidas inimestele see piirangute s... maha on müüdud.

Kas te võtaksite eraisikuna mõnikümmend tuhat laenu, et pandeemia ajal töötuna kuskil terve perega isolatsioonis elada ja igasugu piiranguid järgida (lapsed koolist ja trennidest ära, jne)? Pigem ei võtaks, küll aga riigid teevad seda inimeste eest. Pea kõik riigid ju võtavad laenu praegusel ajal (seda, kellelt nad seda võtavad, jätame praegu kõrvale...).

Eks paljud tajuvad, et meedia ja riikide Covidi käsitluses on mingid  moonutused, ebaproportsionaalsus ja (nähtamatud) draiverid. Aga kahtlustan, et kui inimene oma mõtlemise algoritmis tegelikke põhjuseid ei leia või ei tea, siis psüühilise enesekaitse mõttes usub ta mainstream meediat edasi, nii on ju lihtsam.

Mina ka ei tea, mis selle Covidi pandeemia taga ennast veel kõik varjab, aga pigem elan ebakindlas teadmatuses ja pidevas uurimistöös, kui et võtan ettesöödetud valed omaks.

@Tur1st
Niivõrd kui olen seda Eesti Covidi surmade statistikat jälginud, siis vanuserühma 50-60 osakaal on suht väike. Ehk et olete erand, kes koguni kahte sellist juhtumit lähemalt teab...

Väga kerge on E.T. -ga nõustuda, aga võib ka seda kõike niimoodi näha, et just seda need pandeemia promojad ära kasutavadki:  "hindamatu inimelu" teemat on väga lihtne müüa. Ja lihtsad inimesed üle maailma (kusjuures naljakalt eriti just veel "sh..hole" riikides) usuvad, kuidas neid nii vapralt kaitstakse pandeemia eest. 

Tuletan meelde, et II Maailmasõda ja ka hilisemad sõjad maailmas pigem näitavad, kuidas inimelu ei maksa peaaegu midagi. Kas mõnekümne aastaga on siis inimeetika peadpööritava tõusu teinud?

Võiks vabalt ka küsida, et miks pensionärid ja riskirühma kuuluvad inimesed eeldavad, et kõik ülejäänud raiskavad oma elu ja raha, et neil oleks riskitase väiksem? 

Siia juurde veel üks kõver mõttekäik: inimesed on harjunud vaatama meditsiinisektorile ja seal töötavatele inimestele austavalt alt üles, aga sellel on negatiivne külg. Miks on nii, et arsti juurde minnes tuleb pea alati oodata, lihtsalt lambist, kuigi on aeg kinni pandud? Käin arsti juures üliharva, aga selline mulje on mul jäänud. Sealjuures keegi ei kaeba kah väga, kõik on juba harjunud, et arsti järel peabki lambist ootama, sest ta on ju arst! Ja see on üle maailma nii. Lihtsalt kaotatud aeg, millest keegi ei võida midagi, või kui siis ainult meditsiinisektori ego. Ja siit paar mõttekäiku edasi.. loomulikult meditsiinisektor taob seda rauda, kuidas nad peavad lõputult testima, kuidas peab vaktsineerima, jne. Minu usaldust ei ole meditsiinisektor (veel vähem farmaatsiatööstus) küll võitnud.

Ps.  See kaasnevate haiguste teema on väga "tricky", siin ei saa väita ühte ega teist, küll aga pahatihti inimesed ju varjavad (ka iseenda eest) oma kaasnevaid haigusi ja terviserikkeid

Kas siin need piirangute toetajad usuvad seda nahkhiirte juttu ehk ametlikku versiooni Covid-19 pandeemia tekkimisest?
Väidetavalt ehk n.-ö. ametliku versiooni kohaselt sai ju nahkhiirte kokkupuutest inimesega see pandeemia alguse (vabandan, et kordan Jaanuse öeldut). Pull on selles, et sellest on meedias väga vähe juttu. See on ilmselt nii odav vale, et isegi peavoolu meedia ei julge seda nahkhiire pussu enam meelde tuletada ega seda eriti arutada :)  

_
jaanusm kirjutas "Norsu, meil on arvestatav populatsioon nahkhiiri. Neist saatanates see ju alguse olla saanud. Ma tahaks näha, kuidas sa nemad tsoonidesse surud. Me küll ei söö nahkhiiri, kuid tegemist on ju respiratoorselt leviva haigusega ning nahkhiired maski ei kanna :)"_

Roosteuss2 (sest Roosteuss1 oli juba võetud? :)
Tore kirjutis, paar aastat tagasi ma poleks uskunud, et nii kergelt suudetakse inimmassid sellist jama kaasa tegema panna, selles mõttes oli mulle see koroonavärk huvitav õppetund. Lootsin, et inimesed panevad ikka rohkem vastu, aga ei. 

VäikeLotti, see "enesehooletus" on võib-olla ainult väike aspekt. See on see, mida meile meedias räägitakse, et justkui kõik sõltuks piirangutest kinnipidamisest. Inimesed ei jää haigeks ainult seetõttu, et nad kuskilt midagi külge said. Usun, et üksi metsas või kõrbes elades on ka võimalik haigestuda, jah mitte ilmselt küll koroonasse, aga nii muidu :)
Ehk loomulikult inimese immuunsus, mis omakorda sõltub ka tavakeeles öeldult inimese psüühilisest seisundist, stressidest, jne, mängib siin kandvat rolli.

Tere! Just tulin Kuubalt aga ausalt öeldes ei taha lihtsalt niisama infot anda, kuna mainstream ajakirjandus kahjustab küll kaudselt, aga pidevalt ja süsteemselt mind ja minu perekonda. Ärge võtke isiklikult.

Hinnad olid tõusnud tõesti (näiteks Havanna bussipileti hind on varasema 1 peso asemel nüüd 2 pesot), aga palju oli ka lihtsalt inimeste juttu, et hinnad on tõusnud, selleks, et turistilt raha välja meelitada või lambist kaastunnet saada. Ma saan aru nii, et Kuuba on aastakümneid ÜRO-d tüütanud sellega, kuidas USA neid blokeerib, aga tegelikult on see vaid väike osa tõest ja nigela elu-olu põhjustest.

Ja enne kui keegi ette jõuab :), siis teen mõneti aastat kokkuvõtva avalduse: vaatamata meeletult ohtlikule koroonaviiruse PANDEEMIALE, maailma rahvastik ikkagi ainult suurenes, sünde oli üle kahe korra rohkem kui surmasid. Aga nüüd võib muidugi öelda, et tänu piirangutele suri nii vähe. Isegi kui see nii oli, kas WHO-l ja riikide valitsustel on mingi muu, optimaalsem maailmarahvastiku ohjamiseks toimiv tegevuskava? Aga kui tahetakse sellist humaanset mängida ja see viirus ei sobi maailma rahvastiku juurdekasvu ohjamiseks, siis küsiks, et kus need piirangud on, et üle kahe-kolme lapse ei tohiks teha? Sellistest võimalikest piirangutest pole meedias peaaegu üldse juttu.

Soul, sellele on väga keeruline vastu vaielda, aga ütleks nii, et need Leedu numbrid rahvaarvu arvesse võttes on küll suuremapoolsed, aga ei midagi ekstreemset võrreldes isegi Eestiga. Kui oleks kevadest alates nende piirangute tõttu majanduses kaotatud rahad saanud suunata intensiivravi kohtade ja vastava meditsiinilise personali (ümberõppe) peale, siis jääks neid kohti täna võib-olla üle.

Eks kõik on suhteline, aga minu jaoks on meditsiinisüsteem juba ammu kokku kukkunud. Need on juba klassikaks muutunud lood, kuidas inimesed ka koroonaeelsel ajal ei saanud numbreid eriala arstide juurde, järjekorrad aastapikkused, jne. Ja need paar korda, kui käisin EMO-s, siis pidin ikka paar tundi ootama. See lõputu ootamine on meditsiinisüsteemi täna kahjuks sisse kirjutatud niikuinii, seda juba varasemalt. Koroona ei ole ainuke põhjus.

Jaanusm, näen sama asja näiteks Filipiinlaste peal. Nad istuvad seal märtsi keskpaigast saati ühest lockdownist teise (ka suvel). Ning jääb mulje, et enamus seal just nii mõtlebki: kui kõik reegleid jälgiks, siis oleks korras. Selle taustal on poliitikutel ka lihtsam seletada, miks kriisist juba väljutud ei olda. Inimesed hambad ristis kannatades peavad seal veel õigeks neid piiranguid, uskudes, et valitsus neid nii vapralt kaitseb ja nii hoolib neist :) 
See Taimaa näide on muidugi huvitav, et nii suure turismisektoriga riik seda endale lubab (kas lahendatakse laenudega?), nõutud kahenädalane karantiin on ikka päris nõudlik.

Nagu grippki, praktiliselt ükskõik kui väike on juhtumite arv suvel, siis hiljemalt kevadel ollakse ikka hulgakaupa haiged. Nüüd siis selle asemel koroona.

Eelkõige inimene ise loob oma tervist (ka oma mõtetega).

@Turist

See tõesti tundub fantaasia. See riik seitsme maa ja mere taga siis võibki teha sellised riiki sisenemise piirangud, nagu tema optimaalseks peab, aga reaalsuses on väga vähe neid riike, kus koroonat pole. Seega uuesti, miks pean tingimata olema vaktsineeritud, kui just a la Fidzhi Saartele ei reisi? Kas vaktsineerimise passi algatus on selleks, et kaitsta perifeerias asuvaid saareriike? Need saareriigid saaksid siis ise vaktsineerimisdokumente nõuda, kui nad niimoodi otsustavad. Eesti Vabariigi välisminister peaks esindama Eesti kodanike huve.

Muide, see reisikindlustuse summa on reisikindlustust pakkuva firma oma kaalutletud risk. Kui olen kindlustatud ning seitsme maa ja mere taga haigestun, siis põhimõtteliselt saavad nemad seal oma raha kätte, ka kahe nädala arsti palga, lihtsalt reisikindlustusele läks see deal miinusesse.

Näen nii, et Kat1273 tõi lihtsalt enda kogemusel näite, kus kannatas ebaproportsionaalselt ja suht mõttetult nende piirangute all, viirus ei pidavat ju riigipiire tundma. Sealjuures kulus ka kaudselt maksumaksja raha.

Turist, miks täpselt vaktsineerimata reisida ei tohiks? Minu enda pärast, või teiste pärast?
Kui minu enda pärast, siis on see eelkõige minu probleem, eriti veel, kui on mul reisikindlustus, mis katab vaktsineerimata inimese Covid-ravi kulu. 

Kui teiste pärast, siis nagu öeldud, need kes on vaktsineeritud, ei peaks ju muretsema? 

Ja kui juba pretsedent luuakse, siis vaktsineerimata inimesele paari-kolme aasta pärast reisimine ei taastu, kui ka olukord stabiliseerub. Seda farmaatsiatööstus ei kingi.

Erikhi, soovin Sulle esiteks häid jõule!
AGA.... mina saan suurepäraselt aru nendest kannatamatutest. Kui inimene tajub, et meedia ja valitsused moonutavad tegelikkust, siis miks ta peaks sellele alluma ja oma elu elamata jätma. See ei käi ainult viiruse ohtlikkuse hindamise ja piirangute üle, vaid ka majandusse sekkumise, maksumaksja raha kulutamise, inimeste lolliks tegemise, orjastamise, vägivaldse süstimise, jms üle. Saan aru, et see läheb praegu lappama, seetõttu toon näite just reisimise valdkonnast, kus soovitakse reisimisel vaktsineerimine kohustuslikuks teha (link siin allpool).
Esmapilgul võib see tunduda toreda konstruktiivse ideena, aga teiselt poolt miks on üldse mingit vaktsineerimispassi vaja (in the first place)? Need, kes on vaktsineeritud, on ju kaitstud :)  Kes ei ole, see on tema isiklik otsus. Miks peaks reisimine olema seotud kohustusliku vaktsineerimisega?
Igal juhul on selline (Reinsalu-) poliitika väga-väga farmaatsiatööstuse huvides. Biontechi toolil istudes oleksin nõus selle eest miljoneid maksma, kui keegi minu "toodetele" niimoodi teed sillutab.

https://www.err.ee/1214653/reinsalu-vaktsineerimise-qr-toend-voiks-reisimisvabaduse-taastada

Tere! Ütleks seda, et Kuuba on way more safe, ehk palju ohutum. Ja loomulikult ei mõtle ma Covidi-pseudo mõttes turvalisem, vaid ikka krimi mõttes. Ega ma ilmaasjata lubanud müüri ehitada Mehhiko äärde..

Kui vana olete?

Jah, märksõnana "reisimine iseendas" omab kindlasti sügavamat mõtet, aga teistpidi on vähemalt üks elumõtetest just kogeda ja elada läbi... ning "pahatihti" toimub see just reisides.
Selles mõttes need koroonapiirangud lihtsalt raiskavad meie elusid. Ehk lihtsalt öeldult --- raiskavad aega!

Nagu siin varem mainitud, siis Kanaari saared praegu suht hea koht külastamiseks, kuna ei nõuta Coronatesti, vaid ainult tervisetõendit, mida saab ise netis täita (kus märgid linnukesi lahtritesse ja siis välja printida, easy). 
Tulin just Lanzarotelt, ja seal lennujaamas lihtsalt rutiinselt piibitati iga reisija tervisetõendilt see ruutkood läbi ja ilma lisaküsimusteta lasti läbi. 
Randades seal mõistlikud inimesed pigem maski ei kandnud, ei näinud ka ametnikke-polte, kes oleks midagi paaniliselt kontrollinud. Hotellis küll mõõdeti saabudes temperatuuri ühe korra.

Kas julgete Thomas Cook'i gruppi kuuluva Condorile broneeringut teha? Thomas Cooki teema all oli põgusalt küll juttu, et Condor ise on kasumis ja lubab edasi lennata..

Condor on Saksamaalt lennates mõnede sihtkohtade puhul optimaalseim võimalus seni olnud