Viimased kommentaarid

Igaks juhuks arvestage ka, et vahemaad on päris pikad. Ipanemast kongressi asupaika oli päris pikk sõit.

Ilmselt on Barra da Tijuca lähim linnaosa, kust kongresside keskusse saab. Olen RioCentro konverentsikeskuses ka ühel üritusel käinud. Meie hotell asus Barras ja buss sõitis konverentsikeskusse nii paarkümmend minutit. Bussiliiklus oli üpris tihe, meil sisuliselt hotellist üle tee oli bussipeatus ja nii iga veidi aja tagant. Soovitus on ainult kohalikes bussides mitte päris tagumise bussiukse juurde istuda. Teinekord on läinud seal turistidel pahasti. Meil ei juhtunud küll reisi jooksul midagi, aga üldiselt Rios liigeldes tasub ettevaatlikkus säilitada. Kristuse kuju ja Sugar Loafi külastamiseks ning linnaekskursiooniks võtsime suvalise turismifirma, vististi hotellist saime kontakti, toimis küll ja hind oli söödav. Lapa on väga lahe ja soovitan kindlasti minna sinna õhtut veetma, eredaid elamusi saab kuhjaga. Küll aga soovitus, liikuda mitmekesi ning hoiduda kõrvaltänavatest. Ja Rio puhul on rannad (Ipanema, Copacabana) reisi osana absoluutselt vältimatud! Küllap te juba seal ka piisavalt tegevust leiate :).

Mõnusat reisi, olen kade :).

Oleme peatselt Sharmis koos eaka emaga, kes väga soovib ka ümbrust näha. Kindlasti käime Kairos, kuid vähemalt 1 ekskursiooni (ilmselt kohelikelt siis) võtaks ka Sharmi lähiümbrusesse. Milline reis oleks sobilik valida vanemale inimesele, eeldades, et ei peaks väga pikki ja raskeid maid kõndima? Safarite puhul olen aru saanud, et džiibisõit raputab sisikonna üsna korralikult läbi ehk äkki oskate midagi siin soovitada? Sooviks veidi näha loodust, kõrbe - võibolla siis Ras Mohammad või Abu Galum? Soovitused oma kogemuste pinnalt oleksid vägagi teretulnud. Tänan!

Mulle tundub, et teemaalgataja häiritus tuli mitte niivõrd sellest, et kaasmaalased pikemasse diskussiooni ei astunud, vaid pigem väga jahedast suhtumisest. Ega ilmselt ei ootagi juhuslikul kohtumisel pikemat arutelu ja teiste soov reisil omaette olla on igati mõistetav. Sõbralik naeratus ja soe tervitus ei võta aga küll tükki ära. Paraku ei ole see eestlase väärtussüsteemis veel iseenesest mõistetavaks muutunud :). Aga mida rohkem reisime, seda enam võimalusi teistelt õppida. Loodetavasti siis ikka ennekõike positiivset!

Saad lisada veel 1 äraantava pagasi, kui sa ei ole teinud online check-ini. Kui oled ära checkinud, siis enam ei saa, ainult lennujaamast ja suure raha eest. Lisapagasi eest enne online check-ini maksin 21 latti.

Oleme minemas peatselt Toskaanasse ning kaaluks ka Elba saarele minekut. Siil99, kui käisid Elbal ära, siis äkki saaksid kogemust jagada? Kas üheks päevaks tasuks minna, kui oleme rendiautoga ja peatume Castellina in Chianti kandis? Ehk siis hommikul saarele ja õhtuks öömajja tagasi. Või läheb liigseks rabelemiseks ja sellisel viisil suurt midagi ei näeks? Väga rabeleda isegi ei taha :)

Tänan väga, Liisu, sain nendest linkidest abi küll. Itaalia keelt üldiselt ei valda, kuid keelevaist ja sõnastikud olid ka elementraaselt arusaamisel abiks. Valisin mõned kohad välja ning siis teen nende vahel lõpliku valiku, kavatseme terve aja ühes kohas peatuda, et välistada pidevat ringirapsimist ja üliinnukust -et ikka kõike ja korraga näha :). Volterra tundub ka hea mõte tõesti, ka inglisekeelsetel saitidel rõhutatakse seda, et on rahulikum ja vähesema turistidevooluga ilus linn. Tahame võtta eelkõige rahulikult, nautida loodust, kohalikku elu, sõita väikestel külatänavatel ja süüa head toskaana toitu. Kui on veel enda kogemustest soovitusi veinifarmides degusteerimiste, toredate ja eheda olulistikuga restoranide osas, oleks seegi väga tore :). Nicky

Igaks juhuks võiksid küsida loa, et võimalikke jamasid ennetada. Oleneb muidugi ka, kui pikaks ajaks sõidad. Kui pikemaks kui nädal-kaks, siis kindlasti ka mingil paberkandjal. Kui teil on lapse isaga normaalsed suhted, siis räägi lihtsalt temaga läbi ja küllap ta annab nõusoleku ka, eriti lühema sõidu puhul. Kui kavatsed pikemaks jääda, oleks kasulik notariaalselt tõendatud luba.

Aitäh vastajatele, vast lähebki kõik kenasti!

Mõned, kes käinud, on kurtnud erinevatel saitidel, et ikka teenindus pole kõige parem ja teenindajad veidi ülbed. Ja et toit üksluine ning asukoht pole kõige parem. Ning kelle jaoks ikka tuba väike ja kitsas jne. Muidugi on ka kiitvaid arvamusi, mõnele on väga meeldinud nii asukoht kui teenindus jne. Eks siis ilmselt sõltub ka konkreetse inimese ootustest kogu üritusele. Ja mõne jaoks ongi alati padi kõva ja tekk torgib :)

Kuna reisin koos eaka emaga, kel ka juubel lähiajal tähistada, siis soovisin midagi mõnusat ja rahulikku. Ja normaalse kvaliteediga, seetõttu loodan, et pakutu ka vastab 4 tärnile. Mulle väga sobib rahulikum olemine, kärtsu ja ööelu hotellis ei vajagi. Seda ilmselt saab lähiümbruses mujaltki. Rand tundub üsna lähedal olevat, see ka positiivne.

Peaksid nibinnabin jõudma, kuigi jalutamise teekond on üsna pikk ning aega võtab see mingi 15 minutit kindlasti. Soovitaksin pigem varasema rongiga tulla kui vähegi saad.

võtan nüüd kindlasti teadmiseks ning siit edasi pean emaga nõu, kuhu täpsemalt minna ja millised on tema ootused reisile. Soovisin enne teha lihtsalt eeltööd, et ise läbi mõelda, milliseid valikuid välja pakkuda. Kinkisin emale ka Silmaringi raamatu Pariisist, ilmselt saab ka sealt infot, millele tuginedes marsruuti seada. Ja kindlasti ei saa ma kuidagi alahinnata kultuurihuvilise ema innukust võimalikult palju näha ning sealjuures on ilmne valmisolek ka ennast väsitada :). Seega , püüan lihtsalt seda osa võimalikult meeldivaks teha, sest väsinuna ei jaksa ka enam näha ega kogeda. Kaalun ka poole päeva veetmist Versailles`s, aga eks näis, kas jõuab. Ja Joller - olen sinuga 100% nõus, Pariisi õhu hingamine ja niisama jalutamine ongi reisi juures esmase tähtsusega!

Kolleeg käis hiljuti Vietnamis ning tema sõnul oli küll internetikohvikuid. Ja üldse oli reisiga väga rahul.

Hästi armas, et võtsid vaevaks soovitusi jagada. Louvre on plaanis kohe kindlasti, see on nö vältimatu programmi osa. Pere Lachaise`i kalmistu hea mõte, see ema võiks ilmselt huvitada küll ning ise selle peale praegu veel ei olnud tulnud.