katariina72

Rändur, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

4 meeldimist
49 postitust
12 kommentaari

Oleme mehega kaks "naksitralli", kellele meeldib autoga reisida mööda Euroopat. Alustasime reisimisega juba siis, kui tulevase abikaasaga kokku sain, ehk siis aastast 1990. Alguses tutvusime oma kodumaaga. Meie reisid pole küll väga kaugele ulatunud, aga riike kus käidud, on kogunenud oma kümmekond. Kõige kaugemateks linnadeks on siiani olnud Viin ja Budapest. Aastal 2019 sai kaugemaks punktiks Baierimaal asuv Neuschwansteini loss, Schwangau ligidal.

 

12 külastatud riiki, 6% maailma 195st riigist

6 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Nii nagu viktor54 kirjutas, käisin ka mina "Kirgede tormi" vaatajana Baierimaad avastamas, seda aastal 2019. Täpsemalt siis Bavaria Filmstadti juures (kus tehakse sarja sisevõtted), linnakeses Bad Tölz ja sai üles otsitud ka eravaldus/loss/hotell Fürstenhof. Siiani hea seda reisi meenutada, õnneks sai enne koroonalainet ära tehtud!

Aprilli keskel pidi meil toimuma Wizz Airiga lend Gruusiasse, Kutaisi. Lennufirma ise tühistas lennu. Raha tagasi taotlemisel kohe kirjutati, et ooteaeg on 60 päeva. Raha kanti 100% tagasi isegi nädal varem. Ööbimised olid tasuta tühistamisega, nendega läks hästi.

Ei oma just suurt kogemust Euroopas telkimises, kuid 5-e aasta jooksul oleme natuke lähiriikides selliselt ööbinud. Telgime kämpingualadel, et oleks teatud mugavused saadaval- wc ja pesuvõimalus. Kiidaksin Tšehhi kämpa-alasid- oleme sattunud väga vahvatesse kohtadesse! Näiteks-  https://www.vranovska-plaz.cz/cs/  Keskmiselt jäävad hinnad 20.- ja 25.- € kanti ( auto+ telk+ 2 in.)  Põhja-Poolas Stegnas saime isegi 14.- €- ga. Sellised hinnad siis Poolas, Saksamaal, Tšehhis, Ungaris.  

Käisime Tšehhis 2014 ja 2015 aastal. Meil oli kaasas oma telk, ette ei broneerinud, vabu kohti oli, aga probleem tekkis sellega, et mitmes kohas pakuti kohta lageda taeva alla, mitte puude alla (sest tol korral oli päeval 35+ kraadi). Probleem tekkis pigem siis, kui me tahtsime kämpingumaja reedesel-laupäevasel õhtul. Tundus, et tšehhid armastavad/naudivad siseturismi, siseveekogud on üle rahvastatud, sest neid on vähe. Aga muidu on kämpingualad väga lahedad, suuremas kohas mitu baari, kus saab süüa ja juua VÄGA ODAVALT. Vaadiõlu 0,5 l maksis tollal 0,85 €.

Lätlane kontrollib väga kohe dokumente!!! Me hiljuti käisime autoreisil Poolas, Tšehhis, Viinis ja ainult Lätis peeti meid kinni.