wnmg

Reisisell, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

3 meeldimist
6 postitust
15 kommentaari
 

9 külastatud riiki, 5% maailma 195st riigist

1 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

@karvanejakole, reis on Tenerifele, ehk siis viimaste uudiste kohaselt on tõenäosus, et reis toimub, üsna suur. Eks väike lootus on, et ehk ikkagi tühistatakse, aga suheldes reisifirmaga öeldi suht otse, et praeguse info kohaselt reis toimub ja üleüldse võõras mure - tühistada saate lepingu järgi ehk siis kui seda nüüd kohe-varsti veel teha, siis kaotaks kõigest 20% makstud rahast, mis meie reisi puhul teeb umbes 1000 euro ringis. Paraku on see aga 1000 eurot liiga palju, mida ma niisama kellelegi kinkida ei tahaks, eriti arvestades olukorda ja seda, et reisi broneerimisel polnud sellistest probleemidest haisugi. 

Aga pole midagi teha. Eks õppima peab oma vigadest - enam nii palju ette reisi ostma ei hakka :)

Lihtsalt mõtteks - ostsime 2021 aasta veebruariks ette pakettreisi, ammu enne igasuguse koroona-jama algust. Nüüd istume oma pakettreisi otsas, kuhu sisuliselt minna ei saa, sest ühe inimese töökoht ei võimalda nii pikka puhkust, et saaks olla karantiinis (reisi ostes polnud õrna aimugi, et kunagi sellist asja üldse peaks vaja minema), teine inimene töötab meditsiinis ning asutus on sisuliselt rangelt soovituslikuks teinud mittereisimise (arusaadav ka, inimeste tervis on ju mängus). Pakettreisi tühistades jääme ilma suurest summast rahast, minnes on palju muid ebameeldivusi alustades kasvõi näiteks sellest, et kohapeal pole ka erilist vabadust. Ühestki kindlustusest sellises olukorras abi pole, reisikorraldajal on (arusaadavalt) sügavalt savi nendest probleemidest. 

Minu soovitus on praegusel hetkel mitte osta ette pakettreise. Mitte kunagi ei tea, milliseks see olukord edaspidi kujuneb. Pigem oodata, kas ja millal see kõik natuke leebub ja reisimine taas mugavamaks muutub.

Novatours on tõesti äärmiselt paindumatu. Ei õnnestunud nendega mingeid läbirääkimisi pidada, väga rangelt ollakse oma lepingupunktides kinni. Meie reis toimub küll hiljem kui juunis, kuid sellegipoolest olime kahtleval seisukohal, kas maksta raha või mitte. Eks nendepoolne suhtlemine näitab ka suhtumist klienti ning seda, et neil on kama kaks, kas klientuur jääb alles pärast kriisi või mitte.

Improved vastus tegi küll õhtu rõõmsamaks! Aitäh :)Küsimuse mõte oligi pigem selles, et kuulda mis olukordades inimesed on olnud ja mida näinud... siis teab umbes vaimselt ette valmistada. Eks olen isegi lennanud nii mõnigi kord, aga pole siiani märganud käsipagasi kaalumist. Kuna ka see 5kg tundus minu jaoks kuidagi marudasti väike kogus, siis targem ikka uurida inimeste käest, kes ehk pisut rohkem kogenud lendamise alal. Peab vist siis kriitilisema pilguga üle vaatama - kas jätta maha sülearvuti või fotokaamera koos oma tarvikutega. Oh elu ja tema valikuid :))

Mingil põhjusel on reisidel algusega Tallinnast äraantava pagasi piirang 13-15kg, mis iseenesest ei ole katastroofiline ja sellega saab kenasti hakkama, kuid tehnika, mida käsipagasis tahaks kaasa vedada, võtab pisut üle 5kg pluss siis juurde nipet-näpet, mis vajalik parasjagu on. 

Ei tasu siis oma õnne proovile panna nende mõne lisakiloga :) 

Kas see on mingi uus asi? Mul on lendamisega mõni aasta pausi olnud, aga viimati ei mäleta nagu küll, et käsipagasit oleks kaalutud. 

No see, et suurt pagasit kaalutakse on täiesti normaalne. Ma pole varem sellest lennufirmast üldse midagi kuulnud (nüüd Googeldades muidugi leidub igasugust toredat infot, aga jättes see kõrvale) ja seetõttu jäingi mõtlema, et tõenäoliselt on see 5kg piirang põhjusega pannud ja kuna ma nii väikest piirangut pole mujal varem näinud, siis hakkasin lihtsalt mõtlema, et kas pean poole kraamist maha jätma kui käsipagasis on a la 8-9 kg asju. Kott on mõnusalt mahukas küll ja tõenäoliselt saaks sinna osavalt pakkides sisse suruda suure pagasi vääriliselt kraami, riideid jne, kuid sellest ei muutu koti enda mõõtmed ja mahub ka kõige nõudlikuma lennufirma käsipagasi mõõtudesse... AGA kuna SmartLynx minu jaoks uus kogemus, siis igasuguse jama ennetamiseks otsustasin üle uurida. Nüüd on süda natuke kergem igaljuhul, aitäh teile vastamast! :)

Aga turvakontrollist saab läbi ainult ühe kotiga (ehk peab ühe koti teise koti sisse pressima)? Olen vist isegi siit tripist lugenud, kuidas turvatöötajad on inimesi nöökinud selle pärast.

Lollid küsimused ehk, aga ees ootab üle pika aja esimene lennureis.

Ehk siis kaaluti ainult suuremaid käsipagasi kotte, mitte koos lisakotiga (käekott, läpakakott vms)? Mul ikka hull mure, ma olen lugenud ka netist selle kohta ja osades kohtades on inimesed rääkinud küll, et Etihad ajab samamoodi näpuga järge käsipagasi kilode suhtes kui mõned odavlennufirmad.

Viisa eest maksad kohe pärast taotluse täitmist.

Jah, võib küll. Pärast viisa kättesaamist on sul aega üks aasta, et riiki siseneda, seega pool aastat enne reisi võib selle ära teha küll. Ise tegin ka juba veebruaris viisa ära (kättesaamisega läks aega mingi kuu vist), aga minek alles augustis.

Peatusime Tenerifel, Paraiso del Solis. Igal pool oli kirjas, et teleka nö puldi vms peab ostma, aga teleka saime tööle teleka alt nupust. Kuigi jah, ega me ei vaadanud küll seda, kuna kartsime, et kes teab mis kirved hinnad pärast arvele juurde lisatakse. Aga ei küsitud mingit raha meie käest. Oleks võinud seda telekat vaadata küll. . . . Trip.ee lisas puuduvad suured algustähed!

käisime siis reisil ära. diivan on väga lühike... 175 pikkune sinna väga hästi ära ei mahu, ainult viltu.

aga paraiso del soli kohta pole midagi halba öelda, täiesti elamiskõlblik koht ja kõik on mõnusa jalutuskäigu kaugusel. läheks teinegi kord tagasi! :) elasime esimesel korrusel, seega oli meil päris suur terrass ja terve perega oli võimalik terrassi peal päikest võtta, kuna päike paistis põhimõtteliselt terve päeva sinna. olime paradero (1, kui ma ei eksi. seal on neid vist kaks kokku) kompleksis, väga rahule jäime kogu perega.

vabandust, paraiso del solu ma mõtlesingi :) väikene viga vupsas sisse, ei pannud tähelegi.

aga suur tänu selle jutu eest. kohe kergem hakkas. paar küsimust veel, kui palju seifi, fööni ja teleka hind oli? ning interneti kasutamine kui palju maksis? kas te rentisite ka auto? oskate ehk öelda, kui palju see auto rent maksis (umbes kolmeks päevaks)?