Viimased kommentaarid

...ja hääletatud. Hääletamine on seal sama võimalik kui mis tahes muus riigis, aga 40-kraadise kuumaga lauspäikese käes tee äärde minna ei soovita (ise pidime ajapuudusel sedagi proovima). Kohtasime nii kohalikke boheemlasi, Saksa filmirežissööre kui ka õigusteadlasi. Autojuhid rääkisid, et mõnikümmend aastat tagasi oli hääletamine sealkandis väga populaarne, aga pärast teatavat püssidega vehkimise perioodi ei usalda keegi enam kedagi. Aga kõik on võimalik. Dalmaatsia piirkonnas olevat eriti keeruline, kuigi meile juhtusid vastupidised kogemused.

Käisin Horvaatias eelmisel suvel, kolmeks nädalaks, sõbrannaga. Kuna me reisime juba pikemat aega natuke ekstreemsemalt kui keskmised tütarlapsed, siis hotellide-toidukohtade osas sõna võtta ei oska. Umbes seitse ööd kahekümne kahest elasime valge inimese moodi, maksime keskmiselt 10 eurot per nosu (kodumajutused ja tingimine), mõnikord lõime telgi üles või tukkusime suisa pargipingi all (lebomati olemasolu korral kindlasti mugavam kui pingi peal).

Mägedesse telkima - ei kujuta seal hästi ette. Esiteks tundus juurdepääs üsna keeruline (mõned harvad autoteed, mis võisid lõppeda kellegi hoovis) ja teiseks oli kõikjal hirmus kivine. Hvari saarel ööbisime kaks korda lageda taeva all, ühel korral kämpingus, et pesta saaks, teisel korral täiesti suvalises paigas keset saart - sealt lasime maru kärmelt jalga, sest ämblikud osutusid peopesasuurusteks ja ümberringi liikus häirivalt palju "sahistajaid". Harrastasime pigem öist hääletamist ja kõndisime hommikuni läbi sõjast räsitud külakeste.

Busside ja rongidega sõitsime samuti üsna palju, kui tegemist oli pikemate vahemaadega (tegime ikka riigile peaaegu ringi peale). Hinnad olid mäletamist mööda kallimad kui Eestis (vahemaad ju muidugi ka suuremad), aga piletid on ära visatud ja reisipäevik rahalist külge ei kajasta, nii et täpseid summasid öelda ei oska.

Igal juhul osutus Horvaatia täiesti seigeldavaks riigiks, kuigi sõbralike kohalike kontsentratsioon jäi näiteks Prantsusmaale või Itaaliale kõvasti alla. Tuttavaid oli võrdlemisi raske leida, eriti 20ndates eluaastates, ei tea, kas ei sattunud n-ö oma ringkonda või oli viga meie pealehakkamises.

Palju edu!