trip-krainetrip-ukraine-dark

aaduadok

Rändur, liitus Tripiga 14 aastat tagasi

1 meeldimist
3 postitust
11 kommentaari
 

1 külastatud kontinenti

14 külastatud riiki, 7% maailma 195st riigist

Tahab minna

Viimased kommentaarid

See aasta tegime nii nagu ühed kuskil foorumis soovitasid - jätsime auto mandrile Mestre rongijaama juurde parklasse. Täpset hinda ei mäleta, aga umbes poole odavam oli. Meil oli auto 3 ööd seal. Mestre on viimane mandril olev raudteejaam enne Veneetsiat. Iga kümne minuti tagant läheb rong saarele ja tuleb sealt tagasi. Meie panime jänest. Teadjad räägivad et sellel lõigul pole kunagi kontrolli. Sõit kestis ca 12 minutit.

Aadu

email - aadu.adok@gmail.com msn - aadu.adok@hansa.ee

hei,

Kuna ise lähme varsti samasse kanti (Seattle, 150 km Vancouverist lõunasse), siis lihtsalt mõtteainet: Northwest Airlines (nwa.com) viib Londonist Seattlisse 5400 krooni eest (edasi-tagasi, maksud sees). Sellele lisada easyjeti londoni ots, ja ongi 7300 krooniga piletid käes. Kuigi jah..Toronto jääks sel juhul välja.

Enda kogemuse põhjal soovitan:

 • 2 päevaga Windhoek-Opuwo
 • kui julgust on (ja 4x4 auto) siis mööda Angola-Namiibia piiri Kunene jõe kaldal Epupa-falls -> Ruacana. See tee (150km) on raske aga huvitav. Stiilinäide sellelt teelt http://picasaweb.google.com/aadu.adok/NamibiaBotswanaZambiaFeb2008/photo#5177813900665023666 vaevatasuks tuleb sellel teel vastu inimesi kellesarnaseid ma mitte kuskil maailmas pole näinud. Hiljem (kui Botswanas autol pamperi alt ära sõitsime ja auto kindlustuse tingimusi uurima hakkasime) selgus et rendiautoga ei tohi sellel "teel" sõita ;)
 • teie ajalimiiti arvestades jätaks ma Etosha välja - Chobes näete palju rohkem loomi. Testitud.
 • väga lahe koht on Caprivi tee peale jääv Rundu ümbrus. Meie ajal sadas seal padukat ja mul on tõsiselt kahju et me seal kuiva päeva ei saanud veeta. väga teistsugune koht.
 • poole Caprivi tee pealt keeraks ma alla Maun-i peale Botswanas.

--- siiamaani on kulunud umbes 7 päeva ---

 • Mokoro reisi peale ma teie asemel aega ei raiskaks, vaid kimaks Moremi poole

 • kui te vihmaperioodil ei lähe, siis pääsete ilmselt väiksemate "lompidega" kui näiteks selline - http://picasaweb.google.com/aadu.adok/NamibiaBotswanaZambiaFeb2008/photo#5177843600363877074

 • jaanuaris (kui vihmaperiood oli oma maksimumis ja me Moremi porilompides korduvalt kinni istusime) ei saanudki otse Savutisse minna. öeldi et Savuti teed on läbimatud. Arvestades seda mis Moremis oli, siis ma ei taha teada mis seal savutis veel toimus - ilmselt oli kogu värk vee all. Chobesse pääsemiseks pidime Mauni tagasi minema ja läbi Nata Kasanesse sõitma (mõnisada km mööda asfalti ringi). Vahepeal oli isegi asfalt vee all - http://picasaweb.google.com/aadu.adok/NamibiaBotswanaZambiaFeb2008/photo#5177862566939457218

 • Kasane juures algavad loomad. Esimene "pääsuke" oli see kui me pimedas 100-ga sõites elevandile p.rse oleks sõitnud ;) hall loom hallil taustal pimedas on väga halvasti nähtav. Chobes on tunne et oled sattunud saatesse "v mire zivotnõh" (oli nõuka ajal pühapäevahommikuti selline saade). Śajad elevandid, jõehobud, impalad, ahvid, kaelkirjakud. Ainus keda me Chobes ei näinud olid sebrad (neid oli Etoshas).

 • autoga ma enam päevaks-paariks Zambiasse ei läheks - veedad Zambia pool 3 tundi petistega (ka "riigi" esindajad on petised, va. see kes viisa templi passi lööb) võideldes. Üle Zambezi jõe viib selline praam - http://picasaweb.google.com/aadu.adok/NamibiaBotswanaZambiaFeb2008/photo#5177875335877228866 seekord jätaks ma auto Kasanesse, ning võtaks Zambiast takso et Victoria joani sõita.

 • samas kui ma mõtlema hakkan, siis Zambias ilma autota on raske olla - meil oli söök ja ööbimine autos. Kui on kindel soov autoga piiri ületada, siis ma võin pingutada ja kõik need petuskeemid meelde tuletada mida nad su peal proovivad.

 • nüüd on õige aeg suveniiride ostuks (vahet pole kas Livingstonest või siis vahetult Victoria joa juurest). Megalahedad erinevast puidust kõikvõimalikud loomade, inimeste jnejne kujud. aga ära neile üle 30% esialgu küsitud hinnast maksa. Minul oli Egiptuses saadud "koolitus" seljataga, ning tänu sellele kõik sujus ;)

 • nüüd vudinal Winhoeki tagasi. Ca 1500km pikka sõitu, millest esimene päev mööda räigete löökaukudega teed (üle 50km/h reaalselt ei saa sõita. ma võtan meie Toyota ees mütsi maha et tal sillad alla jäid).

15 päevaga teeks sellise ringi täitsa ära. ahjaa..süüa saab sealkandis "spar"-ist. valik on hea ning krediitkaart töötab hästi.

Olete oma reisiks hea piirkonna valinud. Edu!

Selleks et kõrbetes on juba palju käidud. Põhja Botswana mets kah ära nähtud. Tahaks nüüd "päris" vihmametsa kah ära kogeda. Ja mägigorillad. Ja rannal askeldavad meetrised kilpkonnad.

Kirjanduse andmetel pidid osad Gaboni rahvuspargid olema, tsiteerin - "off-off-off the beaten path".

Topiks taskud malaariatablette täis ja läheks tsekkaks järgi mida üks korralik vihmamets endast kujutab.

Kui keegi plaanib rendiautoga üle Zambesi jõe Zambiasse sõita, siis öelge. Me tegime nats aega tagasi selle operatsiooni läbi, ning võin kirjeldada petuskeeme mida seal üritatakse valgete peal kasutada.

Kahju et reisi ajal kokku ei trehvanud. Namiibias nägime küll kokku nelja eestlaste gruppi, aga botswanas ega zambias mitte ühtegi.

Üks pilt veel meie autost mis on tehtud peale järjekordset "poriloigu" läbimist Moremis - http://picasaweb.google.com/anton.keks/SouthernAfrica/photo#5172800382501968258

Pane muidugi oma pildid üles!

Kuppeltelgiga on see häda et pead tüki siledat pinda ette valmistama. Kuna seal läheb vara pimedaks, siis on see suht tüütu ettevõtmine. Katusetelgiga on see hea et sõidad kella kümneni pimedas, siis keerad tee äärde, tõmbad kässari peale, paned 5 minutiga katusetelgi püsti ja kobid magama.

Seal ei ole väga reaalne ilma 4WD autota ringi sõita. Sealkandis on neljarattaveolistel rendiautodel katusetelgid väga levinud.

Kersna ei sellest meteoriidist põhja poole ei jõudnud. Eelarve oli üllatavalt väike. Lennukipilet 11k. Autokulud jagasime neljaks (ca 6k näkku, 18päeva). Magamise peale läks kokku 400 krooni, kuna magasime autokatusel telkides ja sellistes kohtades kus ei olnud kedagi kes raha küsiks. Toidu ja vee ostsime kohalikust Spar-ist. Imelugu aga Spar oli esindatud nii namiibias kui botswanas. Poes toidu hinnad täpselt samad mis eestis. Maksta sai krediitkaardiga.

Viisade peale läks kokku umb 3k, vaktsineerimise peale 2k.

Tegelikult oli see üks mu odavamaid ent samas kindlasti huvitavamaid reise.

Me panime natuke hooajaga mööda - jaanuar/veebruar on vihmaperiood. Seetõttu ei õnnestunud autoga Moremist läbi Savuti otse Chobesse sõita. Pidime mööda asfalti ringi tegema. Pildi pealt on näha millised "porilombid" seal tee peal on. Ühes sellises mis oli mulle peaaegu munadeni sügav, istusime autoga pool päeva sees enne kui välja tõmmati.

Väga soovitan!

hei,

tegime 18 päevase tiiru Namiibias, Botswaanas ja Zambia lõunanurgas (Vic falls). Namiibiast rääkides - minu lemmik on riigi põhja osa (Opuwo ümbrus). Sealsed Himbad jätavad kustumatu mulje.

Mõned pildid leiab aadressilt http://picasaweb.google.com/aadu.adok/NamibiaBotswanaZambiaFeb2008

Aadu