beritberta

Rändur, liitus Tripiga 13 aastat tagasi

0 meeldimist
3 postitust
28 kommentaari
 

15 külastatud riiki, 8% maailma 195st riigist

4 külastatud linna või piirkonda

Tahab minna

Viimased kommentaarid

Minagi soovitan Pashat väga! Tulin Alanyast paar päeva tagasi. Vôtsime raftingu, paaditripi, türgi sauna ning jeepi safari. Kôigega rahul! Ja seda väga soodsa hinna eest. Mujalt broneerides küsige kindlaste mida te konkreetselt selle raha eest saate, mis hinna sees ja mis mitte. Kaardiga maksta ma ei soovita. Poodides (Alanyum kaubanduskeskus nt) on kohe topelthinnad kaardiga ja sularahas maksmisel. Kaardiga siis mingi lisatasu mis vist ametlikult keelatud nagu meile giid rääkis. Soovitan eelkõige kohalikku raha kaasa vôtta, natuke dollareid ja natuke eurosid. Teinekord arvestavad dollarit ja eurot üks ühele kursiga( minul juhtus paar korda) samuti võid eurodega makstes nt. dollareid või liire vastu saada. Bussipilet 2 liiri, ehk 2 dollarit, ehk 1 euro. bussijuhid võtavad kõik vastu.Ja veel....... Robin Hoodi ööklubis ärge Mojitot ostke kui ootate midagi eriti maitsvat. Seal tehakse seda minimaalse mündiga, valge suhkruga ja sidruniga s.t maitse ei meenuta küll seda õiget jooki.

Tegime ka lisakindlustuse et rahuliku südamega soita saaks. Hinda ma ei maleta aga see kattis koik peale parkimistrahvide. Meil kukkus nimelt suur oks tormiga katusele ja jattis endast ka vaikese margi. Kuna omavastutus oli viidud nullini siis ei ole keegi meilt ka midagi parinud! Meie puhul tasus ennast ara.

To kulgeja> Invernessist laksime Boat of Cartenisse ja ööbisime seal kuna tahtsime minna Glenfiddichi viskitehasesse mis on tasuta ja nagu kohapeal selgus, on seal ka eestlasest giid Merit veel selle hooaja lopuni. Sealt labi Stonehaveni Montrosei ja alles siis Edinburghi nii et ei oska sind aidata. Void julgelt usaldada Google mapi poolt pakutavaid aegu. Meie usaldasime ja koik kulges normaalselt!

Meie võtsime auto Thriftyst. Saime kõige soodsama diili.kohapeal võtame arvatavasti veel lisakindlustuse mis viib omavastutuse nullini.

Reisiplaan on meil järgnev:

Edinburghist kohe otse Galsgowsse.(2 ööd) Glasgowst läbi Loch Lomondi ja Loch Awe Obanisse. Sealt õhtul Mallaig-Armadale(Skye) praam. oleme saarel 2 ööd ehk siis jääb meil alt üles sõitmiseks terve päev. Hommikul Uigist Tarbertisse (Harris) oleme Harrise-Lewise saarel 2 ööd ja 1,5 päeva. Edasi Stornoway (Lewis)- Ullapool Loch Nessi ümbrus, Cairgormsi rahvuspark. peatume Grantown on Spreys ja järgmisel päeval Glenfiddish viskitehas. Õhtuks Stonehaven ja sealne loss. Hommikul läbi perthi Edinburghi , kus peame olema õhtul kella kuueks. edinburghis 3 ööd enne äralendu.

Selline on meie plaan! Võibolla on sinulegi abiks;) Meil on reisini aega veel natuke rohkem kui üks kuu:)

To akak: Meil on korter broneeritud kolmeks päevaks Edinburghis. Saime hinnaga 330 naela.3 tuba ja Royal Mile`l. Muidugi on meil soodsamad päevad E-K. Aga seal lehel on kortereid veelgi ja suhteliselt heade asukohtade ning hindadega. www.innercitylets.com Kodulehelt tellides oli hind kõrgem kui www.laterooms.com lehelt broneerides

On keegi rentinud auto sellisest kohast nagu www.celticlegend.co.uk/car ?

On keegi Priceline`ist autot rentinud? Pakub suhteliselt häid hindasid. Mul endal on kogemus Ameerikas hotellide broneerimisega n.ö "name your own price" ja töötas ideaalselt. On see autorendi puhul sama usaldusväärne?

Meie läheme 21. mail Ryanairiga Edinburghi ja samast kohast 2.juunil Tallinnasse tagasi. Kõik vahepealne on veel lahtine kuid tahaks külastada mõnda whisky tehast, sõita mägedes, Skye saar, Lock Ness jpm. Eelkõige sooviks näha loodust. Kogemused eelnevatest kordadest näitavad, et plaanid võivad muutuda kardinaalselt ja omal lihtsam ning närveerimist vähem kui majutus broneerida samal päeval mitte nädalaid ette. Soovitan lugeda ka Lonely Planetit ja see kindlasti kaasa võtta! Autotripi kogemus on olemas Uus-Meremaalt ja Austraaliast kus samuti vasakpoolne liiklus. Karta pole midagi kuid suunatule asemel lähevad ikka ja jälle kojamehed tööle ja vastupidi:P

Neil oli valuuta muutmata. Rahaühikuks oli enne kroon kuid nüüd on ära parandatud euroks:)

Ahjaa, leiva kohta küsiti ka, et kas seda siis Ameerikast ei saa. Ütlesin et meil must leib ja ma valget leiba ei söö.

Aasta tagasi käies oli mul kotis kilo Tivoli batoonikesi, 6 karpi merevaiku ning 2 pätsi leiba. Kirjutasin ausalt, et on söök (kogemused Austraaliasse minekul kui shokolaadi tahvlit kirja ei pannud ja selle eest peatäie sõimata sain). Mõtlesin, et võtku siis ära kui tahavad. Küsimuse peale, et mis toiduained ütlesin, et leib ja kommid ja merevaik. Sõna "cream cheese" tegi tolliametnikule nii palju nalja, et saatis meid kohe edasi kahe järgmise ametniku juurde, kes mu kotti tühjendama pidid hakkama. Küsisid nemadki, et mis mul kotis on? Vastasin siis uuesti, et leib, kommid ja "cream cheese". Sama lugu. Muidu karmi näoga tolliametnikud hakkasid naerma ja ütlesid "welcome to America"!

Proovisin ka huvi pärast kuna endalgi juunis taas minek....9-10 aprilliks sain 3 tärniga hotelli 63 dollarit öö ja see juba maksudega...ning South Beach - Collins Avenue Oceanfront piirkonnas. Arvan et väga hea diil!

Eelmise aasta märtsis sain Whitelaw hotellis South beachil 60 dollari eest öö kaheses ja kahe eriti laia voodiga toa.Ja interjöör oli päris peen(Y)

Minul läks minut või isegi vähem....

Läbi priceline`i Whitelaw hotel South Beachil Miamis 30 taala öö. Minu arvates väga hästi :P Minek aprilli alguses.

San Juan`s läbi PL-i Courtyard By Marriott San Juan Miramar 50$ öö aprilli alguses.

Meil ei olnud eelnevalt hotelli broneeritud ja seal enne passi kontrolli on kohe transiitviisa laud. Annavad sulle vabade hotellikohtadega hotellide listi(kellega nad koostööd teevad)...valid sealt sulle sobivaima välja, maksad raha ära, tempel passi ja free to go.Meie valisime mingi odava 2 tärni hotelli mis oli aga kohe kindlasti paremat väärt nii et igati hea hinna saime. Viibisin seal 2 ööd märts 2008. ma viisa hinda nüüd ei mäletagi. Tean ainutl et kaardid meil seal miskipärast ei töötanud ja pidime selleks automaadist raha välja võtma et sulas maksta.Proovisime nii Visa kui Visa Electroniga.

Aucklandis teeb Youth Hostel(oli see city või international ma täpselt ei mäleta)mitme tunniseid ekskursioone ja tasuta. Selle käigus sai mu sõbranna Aucklandi kõrgeimast tornist alla hüpata selle eest kui käe tõstis vastates küsimusele kõrguse kartmise kohta. Viiakse vulkaanile ja sõidutatakse niisama ringi. Giid oli tore. Kahjuks olime Aucklandis vaid kaks päeva ja lendasime edasi Christchurchi. Rändasime 10 päeva lõunasaarel. 8 tüdrukut ja 2 van´i(hullumeelne idee eks). Mahtusime ära küll. No need korralikud karavanid kus saab süüa teha ja kabiini peal ka magamisase. Käisime juunis kui seal oli suhteliselt jahe, aga saime hakkama. Mõlemas autos oli 2 autojuhti. Alustasime siis Chirstchurchist ja liikusime ülespoole. Plaan oli ring peale teha kuid plaaniks ta jäigi. Esimese öö veetsime Hanmer Springsis ja käisime kuuma vee allikates. Väga mõnus. Edasi ikka ülespoole Kaikoura (seal elavad hülged looduslikult ja neid saab uudistamas käia. Päris vahva vaatepilt hüljes palmi all :P) Edasi Blenheim, Nelson, Takaka, Westport, Punakaiki, Greymouth, Hokitika jne. Kasutasime nii palju Tourist drive`i kui seda oli ja teed olid väga head kuni Queenstownini. Algas tugev lumetorm ning edasipääs oli võimatu. Suleti kõik teed. Meil oli valik kas oodata öö lootuses, et teed avatakse järgmisel hommikul või tagasi sõita ja mitte riskida sellega, et 3 päeva pärast lennukile jõuda. Teetöölised meile järgmiseks päevaks lootust ei andnud, seega keerasime otsa ringi ja sõitsime Christchurchi tagasi. Seal ju talvekumme ei eksisteeri ning kettide panekule meie mõistus ka sel hetkel peale ei hakanud. Nagu näha ei osanud seda ka meile appi tulnud kohalikud:D Päris koomiline olukord. Vahepeal mägedes sai meil ka kütus otsa ja hääletasime rekasid, kes meid aitaks, oli öö ja väljas miinuskraadid. Vähemalt on Uus-Meremaalased sõbralikud ja aitavad meeleldi. Vastutasuks sai üks rekkamees pool kasti õlut ja teine sooja saamiseks teed. Aga see selleks. Meie käisime ka Fox Glacieril ja ei kahetse. Jaanipäeva veetsime karavani meile rentinud firma lahkel loal kaheksakesi ühes autos Christchurtsi lennujaamas:) Selliseks meie reis siis kujunes. Kokkuvõttes oli väga põnev ja kuuldes, et ka see tee mida mööda me Christchurtsi tagasi sõitsime oli õhtuks suletud, olime rõõmsad et üldse lennujaama jõudsime. Tahan sinna kindlasti tagasi, sest teine saar on ju avastamata ja see oli vaid lühike põige Austraalias trippides:) Ilusat reisi!

Kui deebetkaardiga maksad, siis vajuta masinal, et sul on krediitkaart. Seal poodides nimelt sellised maksemasinad, kus pead vajutama, mis tüüpi kaart on.

Austraalias viibides elasin kümnetes hostelites ja seal selline süsteem, et maksad ikka inimese pealt. Erandjuhul võib arvestamine olla teisiti kui tegu on näiteks privaattoaga, kus üks lai voodi. Need on minu kogemused!

Ellafonissit ei anna jah millegagi võrrelda sealsetest randadest aga see jääb Rethymnost natuke kaugele.Üks väga ilusa rannaga koht on Preveli.Mis jääb Rethymnost otse alla kui kaarti vaadata. Seal suubub üks jõgi merre ja saab ujuda nii jões kui meres:p Rannas kive pole ning läheb kiiremini sügavamaks.Saab jalutada mööda jõge üles kus ta muutub koseks ning jälgida mägikitsede tegutsemisi. Juba sinna sõitmine on ulme mööda kaljuäärset teed.Soovitan kindlasti kui juba seal kandis! Rethymnost umbes 5 km Iraklioni poole on Crecotel Rethymno Beach ning selle hotelli rand on ka väga ilus.rannatoolid olid hotelli klientidele tasuta aga me kasutasime neid ikka:P Keegi midagi ei öelnud:)

Postkontorist tavaline pakk 10 kg ~ 100 taala merepostiga. Samal päeval lennupostiga postitatud 7 kg pakk mis maksis minu mäletamist mööda 130 taala jõudis vaid paar päeva varem.

Rethymno kesklinnas on mõned paremad kaubamärgid ka saadaval.....nagu diesel, miss sixty ning teised tuntumad teksamärgid ja mõned paremad poed veel.kuid üldjuhul ikka suveniiripoed ja turupoekesed kitsastel tänavatel.See oli muidugi 4 aastat tagasi kui ma seal elasin. nüüd on kindlasti olukord muutunud kuid osta oli sealt sel ajal küll:)

Aitäh vastuse eest! Ise olen aru saanud ja ka oma tuttavatega rääkinud et kui töötad eligible post code areas siis on ükskõik millist tööd seal tehtud on ja see ei pea just farmitöö olema. Või eksin? Ise tegin siis ehitusel maintenance`i.