Austraaliasse saab jälle Working Holiday viisaga

Peale pooleteist aastast suletust hakkab Austraalia tasapisi taas avanema. Alates 1. detsembrist 2021 on võimalik teatavate viisatüüpidega jälle sinna reisida. Nende hulka kuuluvad tudengid, oskustöölised, humanitaartöötajad, perekonnaga ühinejad ja Working Holiday viisadega reisijad. Tavaturistid peavad esialgu veel ootama.

Kellele Working holiday on mõeldud?

Ametlikult on Austraalia Working Holiday kultuurivahetusprogramm, mis võimaldab noortel reisijatel pikendada oma reisi Austraalias, teenides raha lühiajaliste töödega, aga ka kuni 4 kuud õppida. See on mõeldud 18 – 30 (k.a.) aastastele noortele osadest Euroopa ja Aasia riikidest, s.h. ka Eesti kodanikele.

Sisenemise tingimused

Working Holiday viisaga Austraaliasse reisimise eelduseks on vaktsineerimistõend ja kuni 3 päeva enne reisi algust tehtud PCR test.

Esialgu saab karantiinivabalt siseneda ainult New South Walesi ja Victoria osariiki, lisaks ka Canberrasse. See tähendab, et lennata tuleb kas Sydneysse või Melbourne’i. Muudesse Austraalia piirkondadesse reisimiseks kehtivad praegu veel erinevad piirangud.

Muud tingimused

  • Working Holiday viisaga (viisa tüüp 417) saab Austraalias viibida kuni 12 kuud.
  • Viisa maksumuseks on 495 AUD (~317 eurot).
  • Saabujatelt eeldatakse piisavaid rahalisi vahendeid enda Austraalias ülalpidamiseks, tavaliselt 5000 AUD esialgseteks kuludeks pluss lennukipiletid.
  • Tavaliselt saab ühe tööandja juures töötada kuni 6 kuud.

Kust saab lisainfot?

Working Holiday viisaga seonduv on pikemalt lahti seletatud Austraalia siseministeeriumi veebilehel immi.homeaffairs.gov.au.

Kokkuvõtteks

Working Holiday viisaga noortele reisivõimaluste taastamine on Austraalia taasavamise esimene samm. Austraalia majandusele on tegemist kahtlemata olulise sündmusega, sest töö- ja reisiviisaga noored aitasid Austraalia majandusse enne pandeemiat lisada üle 2 miljardi euro.

Enne minekut tasuks ennast kurssi viia ka võimalike ohtudega. Palgavargus on probleemiks ka Austraaalias. Sellest saab pikemalt lugeda siin.