trip-krainetrip-ukraine-dark

Austria tühistab sisenemispiirangud

Alates esmaspäevast, 16. maist saab kõikidest riikidest Austriasse reisida piirangutevabalt. Vastavalt riigi tervishoiuministeeriumi reedel avaldatud määrusele ei nõuta Austriasse sisenemisel enam vaktsineerimise või paranemise sertifikaate või negatiivset testitulemust (reegel 3G).

Alles jäetakse erireeglid kõrgendatud koroonaviirusega nakatumise riskiga piirkondade jaoks, kuid praegu pole selles nimekirjas ühtegi riiki. Austria kasutab seda teadlikult tagaukse võimalusena vajadusel kiirkorras kehtestada sissesõidupiirangud, kui mõnes riigis peaks näiteks ilmuma koroonaviiruse uus ja ohtlik variant.

Alates 16. maist kaob Austrias ka majutus- ja söögiasutustes "rohelise passi" esitamise nõue (test, tõend vaktsineerimise või läbipõdemise kohta).

Austria on olnud koroonapiirangute kaotamisel üks Euroopa konservatiivsemaid riike. Sealse turismisektori esindajad on korduvalt teinud ettepanekuid reeglite lõdvendamiseks, kuid seni positiivne vastukaja puudus. Nagu turismiesindajate tagasisides märgitakse, vajab turism edukaks taastumiseks, et see toimuks ilma piduriklotside tööle rakendamiseta. Austrias tõi turism enne koroonapandeemiat riigi majandusse sisse 29,7 miljardit eurot aastas.

Jätkuvalt avaldavad aga kaubandusliidud, pangad ja paljud teised huvigrupid Austria valitsusele survet, et tühistataks FFP2 maski kandmise nõue ühistranspordis, pankades, postkontorites, supermarketites ja muudes kohtades, kus see veel ette nähtud on. Ajal, mil Euroopa Liidu riigid on maskikandmise reegleid oluliselt leevendanud, on Austria hetkel ainus riik maailmas, kus nõutakse FFP2 maski kasutamist. Selle nõude kaotamist peavad vajalikuks isegi valitsusele lähedal seisvad eksperdid.

Kuigi EL terviseametnikud ei pea maskikandmist lennukites enam vajalikuks, on see Austriasse lendamisel lendamisel jätkuvalt nõutud. Näis, kas lähiajal Austria siin liitub EL üldise suunaga või ei.