Briti tarbijaleht hoiatab Goldcari eest
veigo
veigo
9. mai 2019 03:32

Ühendkuningriigi tarbijateematega tegelev Which? reastas reisijatelt saadud tagasiside põhjal Euroopa autorendifirmad. Juba viiendat aastat järjest tunnistati Euroopa halvimaks autorendifirmaks Goldcar. Kuigi Goldcar pakub teistest rendifirmadest soodsamaid hindu – kliendid maksid keskmiselt 13 naela ehk 15 eurot ööpäeva eest – mainis ligi 40% küsitletutest, et neil esines selle firmaga probleeme ning Goldcari nad kindlasti enam ei kasutaks. Kõige sagedamini mainiti kas kohutavat klienditeenindust ja krediitkaardilt topeltsummade või raha võtmist teenuste eest, mida polnud tellitud ega kokku lepitud. Goldcari eest on hoiatatud ka Trip.ee foorumis.

Peamiselt Hispaanias tegutsev Goldcar kuulub Europcari gruppi. Tähelepanu väärib, et teiseks kõige viletsamaks rendifirmaks nimetatud InterRent kuulub samuti Europcarile. Et Europcaril on klientidest üsna ükskõik, viitab ka nende ümmarguste vastuste generaatori loodud kommentaar. Kõigepealt antakse mõista, et Which? küsitlus pole tänu väikesele vastanute arvule kõige usaldusväärsem (tulemused saadi viimase 12 kuu 2178 autorendi kogemuse põhjal), seejärel öeldakse, et Europcar jätkab kõrge kvaliteediga kliendikogemuse pakkumist. Ainult et millegipärast on internet Goldcari puudutavaid hoiatusi küllaga täis. Europcar on Ühendkuningriigis muuhulgas uurimise all, kuna küsib pisikriimude parandamise eest kunstlikult kõrgeks aetud tasusid.

Põhilised autorendifirmasid puudutavad kaebused ongi igasuguste lisade jõuline pähemäärimine (pressure-selling), ebaviisakas teenindus ja krediitkaardilt ebaõiglaselt maha võetud summad. Puhkust pole meeldiv alustada ka pikas ootejärjekorras või avastada, et auto saabumist tuleb tunde oodata.

Euroopa kaheks parimaks hinnatakse kahte Kanaari saartel tegutsevat autorendifirmat. Need on Cicar (Canary Islands Car) ja AutoReisen. Mõlemal on kontorid Kanaaride suuremates lennujaamades ja kuurortites, mõlemad pakuvad rendi hinna sees täiskindlustust, ei küsi deposiiti, ei susserda kütusepoliitikaga ning lisajuht on tasuta. Lühidalt, väljareklaamitud hind sisaldab kõike ning ongi lõpphind, mida klient maksab. Cicari pisike eelis AutoReiseni eest on kaartide kõrval maksta ka sularahas.

Suurematest rendifirmadest saavad head tagasisidet Enterprise ja samasse gruppi kuuluv Alamo. Enterprise ei pruugi olla kõige odavam, küsides keskmiselt 32£ (37€) rendipäeva eest, kuid on see-eest kiire, efektiivne ja hea teenindusega.

Euroopa parimad autorendifirmad: Cicar AutoReisen Alamo

Halvimad autorendifirmad: Goldcar InterRent Firefly

Uuringu tulemused täismahus on Which? lehel maksumüüri taga. Muuhulgas leiab seal infot näiteks Avise, Hertzi, Sixti ja Budgeti kohta.

Kokkuvõte Nagu Which? tarbijauuring taaskord tõestab, on rendifirmal ja rendifirmal vahe. Odav hind tuleb enamasti millegi arvelt ja mõne odavbrändi esmapilgul soodne pakkumine võib hilisema närvi- ja rahakulu kaudu oodatust kaugelt kallimaks osutuda. Ja enne auto rentimist tasub internetis veidi ringi vaadata.

Loe enne rendiauto võtmist ka seda foorumiteemat!

Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased