Cinque Terres hakatakse piirama külastajate arvu

Kui sa külastasid Cinque Terret aastal 2011, olid sa üks 400 000, kes uitas ringi piltposkaardina ilusate külade tänaval Itaalia Riviera rannikul. Kui sa sattusid sinna aga eelmisel aastal, siis olid sa juba üks rohkem kui 2 miljonist turistist, kes piirkonda külastasid.

Cinque Terre rannik, viis küla (Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola ja Riomaggiore) ja neid ümbritsevad künkad moodustavad Cinque Terre rahvuspargi, mis kuulub UNESCO maailmapärandi nimekirja. Külade ilu ei ole aga jäänud märkamata ka kruiisifirmadel, mis pärast Tuneesia sadamate äralangemist turvalisuse põhjusel on leidnud alternatiivi Itaalia sadamates, kust korraldatakse päevaseid väljasõite Cinque Terresse.

Kohalike elanike jaoks on sellised turistidehordid hakanud häirima igapäevast elu ja ohustavad ümbritsevat loodust. Seetõttu on Itaalias vastu võetud otsus, et 2016. aastal lubatatakse Cinque Terre rahvusparki kõige rohkem 1,5 miljonit külastajat.

Selleks hakatakse teedel ja rongides inimesi lugema ja kui limiit saab täis, siis juurdepääs Cinque Terresse lihtsalt suletakse. Pileteid hakatakse müüma internetis ja neid saab ette osta. Ühtlasi luuakse mobiilirakendus, mis näitab turistidele, missugustes külades on antud hetkel kõige rohkem turiste. Nüüd jääb üle oodata, kas kruiisilaevad hakkavad pileteid massiliselt üles ostma ja nn. tavaturistile saab ligipääs Cinque Terresse keeruline olema või leitakse mõni parem lahendus.

Peamine allikas: The Guardian

Kas keegi juba teab kust neid pileteid otsida tuleks? Plaanis minna kaheksakesi juulis neid külasid piiluma. Ei tea kas kaheksa inimese sissesaamiseks peaks olema põhjust muretsemiseks ja peaks pileteid juba otsima? Veigo viidatud artiklist ei olnud aru saada kas see on alles plaani tasemel või juba päris konkreetne ettevõtmine. Räägitakse küll juba 2016 aasta suvest.

Tekkis sama küsimus, aga konkreetset infot leida ei õnnestunud.

Jälgides värskemaid arenguid, on täitsa võimalik, et mingit limiiti ei kehtestatagi. Tasub vaadata, mida kirjutavad Cinque Terre kohta Itaalia ajalehed - kokkuvõte on siin: cinqueterreinsider.com. Selge on niisiis see, et midagi selget pole.

Mina käisin 2014a oktoobri lõpus ja see oli ideaalne aeg - ilm oli päikeseline ja turiste oli vähe, aga siiski päevasel ajal olid laevad/rongid rahvast täis. Õhtul kell 11 olime keset Riomaggiore peatänavat ihuüksi :)

Aga juulis küll ei kujutaks sinna minemist.. matkamiseks megapalav ja need külad on ikka imepisikesed selliste rahvahordide jaoks.