Dubai Burj Khalifat saab nüüdsest uudistada ka Google Street View abil

Dubai

Dubais asuv Burj Khalifa pilvelõhkuja on kõige kõrgem hoone, mis maailmas iialgi ehitatud. See ulatub maapinnast 829,8 m kõrgusele. Burj Khalifa ehitus algas 2004. aasta septembris ja lõppes 2009. aasta lõpus. Ametlikult avati Burj Kalifa 4. jaanuaril 2010. Burj Khalifa on mitmefunktsionaalne kõrghoone, kus on 30.000 korterit, 9 hotelli ja kaubanduskeskus. Hoone ümber on park ja tehisjärv.

Burj Khalifa. Foto: Wikipedia

Kui 2010. aasta jaanuaris avati Burj Khalifa 124. korrusel 452 meetri kõrgusel maapinnast vaateplatvorm, oli see maailma kõrgeim vaateplatvorm üldse, kandes nime At the Top (Tipus). Kuid juba 2011. aasta septembris kaotati see tiitel Hiinas Guangzhous asuva Canton Tower 488 meetri kõrgusel asuvale vaateplatvormile.


Vaade Dubaile Burj Khalifa 73. korruselt. Foto: Wikipedia.

Burj Khalifa andis hiinlastele siiski võimsa vastulahingu. 15. oktoobril 2014 avati SKY (taevas) nime kandev vaateplatvorm hoone 148 korrusel ja seda juba 555 meetri kõrgusel maapinnast. Sellega kuulub maailma kõrgeima vaateplatvormi omamise au jälle Dubaile.

Kuid nüüdsest on võimalik Burj Khalifas ringi jalutada ka laua tagant lahkumata. Google Street View abil saab Burj Khalifat uudistada ka arvutist. Mitte küll iga korrust ja vaated pole ka ehk päris sama kvaliteetsed, kui fotodel, kuid annavad siiski väga hea pildi, mida maailma kõrgeima hoone tipust näha võib.

Vaated natuke madalamalt tunduvad isegi mõnevõrra paremad, kui päris kõrgelt, 154. korruselt. Dubaid Burj Khalifa 73. korruselt võib uudistada siin.


Vaatamist väärib ka video 360° panoraamiga Dubaile Burj Khalifa tipust.

Kaks sellist Lasnamäel lahendaks vanade paneelmajade probleemi. Mõistlikuse huvides võiks piirduda poolte väiksematega, 15000 korteriga majadega.

Ja siis tuleb MUPO ja ütleb, et kahjuks ei tohi lähema 10 km raadiuses parkida.

See 30 tuhat korterit on küll väga kahtlane number, arvestades et hoone pindala on 300 tuhat m2 siis tuleks iga korteri kohta 10 m2 ja lisaks on seal kaubanduskeskus jne. Pakuks pigem suurusjärgus 3000 korterit.