Eesti autojuhtidele avanevad veel 40 riigi teed

Eestis välja antud juhuluba tunnustatkse enam kui 80 maailma riigis. Meie juhiluba saab kasutada ka nendes riikides, mis Viini konventsiooniga liitunud pole, aga kuuluvad Euroopa Liitu või Euroopa majanduspiirkonda.

Nüüd on Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumis valminud eelnõu Eesti ühinemiseks Genfi teeliikluse konventsiooniga. Kui valitsus eelnõu heaks kiidab, võivad Eestis juhiloa saanud inimesed sõita ka Jaapanis, kõigis osariikides Ameerika Ühendriikides, aga ka Rwandas ja Süürias, kirjutab ERR.

Kus saab Genfi konventsiooni alusel Eesti juhiloga sõita (allikas):

Äge. Endal kogemus, et Jaapanis jäi auto rentimata kuna juhiluba ei sobinud.

Ma ootasin seda uudist juba ammu. Ühe põhjusena  oli Tais liikumine, ilma et peaks "komistama" seadust liiga hästi tundva politseiniku otsa või hoidku taevas - avariisse sattumast.

Nüüd aga paistab, et Tai on alles paar kuud tagasi kätte võtnud ja liitunud ilma suure kärata hoopiski Viini konventsiooniga. Minu jaoks oli see täielik ootamatus.

See tähendab siis, et Tais võib juba praegu Eestis väljaantud IDP alusel ringi sõita (muidugi juhul, kui peaks kuidagi õnnestuma Taisse pääseda).

Aga loomulikult on Genfi konventsiooniga liitumine suur pluss meile. On ju neid riike palju rohkem, mis olid liitunud ainult Genfi konventsiooniga ning mitte Viini omaga.

Huvitav, kas Türgis rendiautoga liiklemine oli "ebaseaduslik"?

@ veigo

Kuni 22. jaanuar 2013 oli jah.

Siis aga liitus Türgi Viini konventsiooniga ja enam ei olnud ebaseaduslik.