Geniusflight.com - veel üks soodsate lennupiletite otsimisvõimalus

Ideaalset lennukipilete otsimootorit pole seni veel leiutatud, kuid otsingud selle nimel jätkuvad. Järjekordne katsetus sellel suunal on Geniusflight.com, mis jookseb paljudele tuttaval Skyscanneri mootoril, kuid pakub mõningaid lisavõimalusi visuaalselt haaraval moel. Põhiline neist on võimalus otsida lennupileteid puhtalt hinna järgi geograafiliste piiranguteta. Kuidas Geniusflight siis töötab?

Esimene samm on ära määrata väljalennu koht, soovitud lennuaeg ning pileti miinimum- ja maksimumhind. Lennujaama valides on parem kirjutada nimi korralikult välja, enamikele süsteemidele arusaadav TLL (ehk Tallinn) Geniusflighti lehel Tallinna nime esile ei too, kuigi otsingu teeb siiski korralikult ära.

Piirhinnaks on vaikimisi määratud kuni 300 eurot, kuid kaardirakenduses saab sel viisil tulemusi kaugelt liiga palju ning pigem on mõttekas alandada hinnalagi näiteks 200 euro peale.

Välja- ja tagasilennuajaks saab valida nii konkreetsed kuupäevad, kui terve kuu (valida Whole month. Näites on kasutatud minekuks ja tulekuks juulit 2014.

Kui Skyscanner soovib teada vähemalt sihtriigi, siis Geniusflight sellist piirangut ei sea ja kaardirakenduses ilmuvad välja kõik etteantud kuupäeva- ja hinnaparameetritele vastavad lennud. Seejuures kajastatakse tulemustes ka odavlennufirmade, nagu Ryanair ja easyJet, lennud.

Kaardi kõrvalt leiab tabeli piletihindadest riikide kaupa. Selge ja ülevaatlik!

Hakates uurima konkreetset sihtpunkti, ilmub juba Skyscanneri tuttav hinnavalik kuu lõikes. Nagu selgub, saab juuli lõpus lennata Itaaliasse puhkusereisile 166 euro eest. Kuna vedajaks on Ryanair, siis kehtib selline hind muidugi ainult käsipagasiga reisides.

Kuid Geniusflighti otsingut ei pea tingimata kasutama kõige odavamas hinnavahemikus. Ülemine pilt kajastab tulemusi, mis saadud lendamiseks novembris, hinnavahemik 400-800 eurot.

Lõpetuseks mõned tavapärased märkused.

  • Toodud piletihinnad sõltuvad erinevate lennupiletite sooduskampaaniatest;
  • Piletite hinnad kipuvad ajas muutuma ja seda nii ülesse kui alla;
  • Soodsa pileti leidmisel pole mõtet edasist hinnalangust ootama jääda;
  • Enne ostmist tasub kontrollida erinevaid broneerimislehti, eri süsteemides võivad hinnad olla erinevad;
  • Osta tasub kas lennufirma kodulehelt või mõnest tuntud ja hea reputatsiooniga online reisibüroost.

Seotud teemad Trip.ee-s: Katseta uut odavlendude otsimootorit Skypicker Kuidas KLM-i hinnakalendri abil soodsaid lende leida?

Hmmm, vaatan mina google chromega, exploreriga, aga sellist tulpdiagrammi ei ilmu mul kuhugi :(

Ei oska midagi arvata - hetk tagasi vaatasin (FF, Chrome) nii terve kuu kui konkreetsete kuupäevade otsinguga ja kenasti kaardist paremal olemas.

Ilmselt ta mõtles seda skyscanneri diagrammi, see tuleb siis kui paned otsingusse kuupäeva asemel ainult kuu. Kui eile korra katsetasin, siis mulle jäi mulje, et kaardil kuvab tavalennnufirmade hinnad, kui hakkad täpsemalt vaatama, siis odavlennukate hind on odavam kui kaardil.

Näitab nii tava- kui odavlennufirmasid. Kuid nagu ka ülaloleval pildil näha, siis kõikide hindade nägemiseks peab kaart olema vajalikul määral suurendatud. Muidu kaovad lähestikku asuvate lennujaamade hinnad üksteise taha (nagu Milano erinevad lennuväljad, Barcelona El Prat ja Girona jne)

Jah, skyscanneris tuli see tabel. Sain algul aru, et geniusflightis peaks see olema. :)