Istanbul

Rändur, liitus Tripiga 7 aastat tagasi. Tahab minna:
52 meeldimist
5 postitust / 142 kommentaari
35 (5.6%) külastatud sihtkohta
Viimased kommentaarid

Jah, türkiissinist värvi Blue Bird taksod on tõesti usaldusväärsed. Nusa Dua/Tanjung Benoa piirkonnast Kuta Beachile on 120 000 IDR. Läbi sõidetud mitu korda, hind alati sama.
Ükskord olime kuskil poolel teel suvalises kohas, ja võtsime takso. Mul oli muidugi kauplema vaja hakata et teeme 90 000. Taksojuht pani siiski taksomeetri käima ja lõpuks keris ette 80 000. Kuna kauplesin ju hinna 90 tuhandele, selle ka maksime :)
Teine kogemus on negatiivne. Võtsime Novotel Benoa juurest takso, et minna Nusa Dua Waterblow kaljunuki juurde. Näitasin taksojuhile veel kaarti, kus asub ja kuhu tahan. Suhteliselt lühike maa autosõiduks. Sõitsime ja sõitsime... võtsin lõpuks telefonis gepsu lahti, olime ammuilma mööda sõitnud. Keeras siis ringi ja pani meid ikka vales kohas maha. Süüdimatult küsi sama summa, mis taksomeetril ette kerinud 150 000. Mina läksin muidugi närvi kohe, sest pool maad oli ju tühja sõidetud tema lollusest. Aga no kaaslane lõi rahakotirauad lahti ja maksis kohe ära. Taksist vaid pomises mingit küüliku unenägu, isegi kõige lihtsamat sorry ei suutnud öelda.

Knine9, enamus ajast olime Nusa Dua ja Tanjung Benoa piirkonnas ja saan võrrelda sealseid hindu. Samuti käisime päris mitmel õhtul lihtsalt Kutas jõlkumas, ei saa öelda et seal soodsam oli. Ka Ubudi restoranid on samas hinnaklassis. Token556 tegelikult tõi õige hinnaskaala välja.
Arvan et vale on öelda kohalik toit ja euroopalik. Kohalikku toitu saab ka restoranidest, mida ma ka alati sõin. Aga ma ei käinud kohalike söögikohtades. Selles on erinevus. Mina ehk oleks ka läinud, aga kaaslane keeldus....

Mina olen olnud oktoobri keskpaigast alates 2 nädalat Phuketil. Tegelikult esimesed 5 päeva Ao Nangis (Krabi pool), seal sadas vist mõned korrad. Phuketil vihma ei saanud.
Karmist merest ei tea ma midagi, lapsed ainult vees olidki. Enamuse ajast Kata ja Patong beachil. Ei teagi mis sel korral valesti oli, aga Karonil seekord ei meeldinud olla.

Käisin just märtsis Balil. Söömine on väljas enam-vähem samas hinnaklassis nagu meil. Eks siis ise tead arvestada.
Minul ei töötanud Danske pangakaart mitte üheski automaadis. Maksta poes sain. SEB kaardiga sain nii maksta kui raha välja võtta. Selge see et iga kaarditehinguga maksad tehingutasu.
Tanjung Benoa ja Nusa Dua piirkonnas polnud küll probleemi paljajalu ujuma ja vette minna. Kuta rand oli väga rõve, kuigi oli suur kiusatus lainetesse möllama minna! Seal ka ilmselt parim surfi koht.
Mida kaasa võtta ja mida mitte? Võta kaasa paar maikat, päikesekaitsekreemi ja plätud.
Minule meeldisid templid väga, kaaslasele mitte. No neid on muidugi kõikjal.
Kaaslasele meeldis väga loodus, dzungel, riisiterrassid.... Eks soovid on erinevad, mida vaadata.

:) selle nädala jooksul alates 22.03 on lausvihmane ja pilves olnud vaid üks päev. Kui hommikuti ongi sadanud, siis pealelõunat saab juba päevitada. Praegu 10:35 on väljas kuum päike ja 29 kraadi.
Tahtsin veel lisada, et hotelli valides tasub uurida rohkem ranna kohta. Näiteks peale Novoteli tuleb edasi väga lärmaks ja aktiivne rannaala, täis paate ja jette, meeletult veespordi ja meelelahutusvõimalusi.

Telekast tuleb igav lembefilm ja Nyepi hakkab varsti läbi saama. Olen Balil kohal olnud nädala ja mõtlesin oma muljeid jagada.
Peatume Tanjung Benoa piirkonnas Novotelis, mis on Nusa Duast ülevalpool. Esimese asjana mida tunnetasin on, et Bali ei ole küll nii odav ja soodne nagu räägitakse. Jah, mingid mõttetud hilbud ja transport, aga kui normaalses kohas süüa, on see enam-vähem sama, mis Eestis. Selge see, et mõiste "normaalne söögikoht" tekitab nüüd vaidlust, aga ma ikkagi mõtlen viisakat kohta. Käisime ka Nusa Duas. Rannapiirkonnas, kus on enamuses 5* hotellid on sama lugu. Kutas tõesti on soodsaid söögikohti, igasuguses valikus.
Ja Kuta mulle meeldis! Ma ei tea, mis põhjusel seda nii kirutakse, aga leian et on külastamist ja peatust väärt.
Reisi planeerides olid suured plaanid, lähme sinna ja tänna, vaatame seda ja teist. Reaalsus on see, et väljas on 28 - 32 kraadi, päike lõõmab ja on nii kuradima kuum ja niiske. Vedeleme basseinis ja naudime puhkust. Väljasõite teeme alles õhtueel. Jah, päike on karm. Ilmaennustust vaadates on näitand selleks perioodiks vaid vihmapilvi.
Olen käinud Tais neli korda, Balil esimest. Kui valida nende kahe sihtkoha vahel, siis ilmselt Tai.

Mul pole siin eriti midagi kaasa rääkida. Mitmed kolleegid on käinud Zanzibaril. Kiidavad randu, aga muud suurt ei midagi.
Eks nii ongi, kui palju inimesi, nii palju arvamusi. Näiteks Zolotoy arvamus Mauritiusest minu omaga üldse ei ühti. Saar pole eriti suur, Saaremaast siiski väiksem. Minu arust ei olnud seal eriti midagi vaadata. Sõitsin ikka päris mitu tiiru põhja ja lõuna vahet. Jah, rannad on superilusad! Kui päike paistab, on vesi nii sinisinine! Ja pigem meenutas mulle see Indiat, aga puhtamat Indiat.

Hea teema. Mul sama mure, aga paigutamist vajavad 11 ööd.
Algselt oli plaanis et 4 ööd Kuta (Seminyak) siis Ubudis ja lõpus neli ööd Nusa Dual. Isegi ei tea miks selline plaan, aga tundub hea.

Nüüd sain aga veahinnaga majutuse 11 ööks Tanjung Benoale, mida saan veel tühistada. Aga teha seda või mitte? Hind on olematu, aga mida ma teen seal? Kui kerge on sealt väljasõite teha?
(Kui see veahinnaga majutus läbi läheb ja tellimust ei tühistata, kirjutan sellest hiljem lähemalt).

2016 sai käidud Emiraatides. Abu Dhabis jäi käimata, kõik ülejäänud väisatud. Siis oli perepuhkus Egiptuses, kruiis Harmony of The Seas kruiisilaevaga Vahemeres ja lõpuks Mauritius.

2017 on plaanis minna üle ekvaatori. Lihtsalt selline eesmärk :) Bali ja Zanzibar sobiks hästi.

Ootan konkreetselt Qatar Airwaysi kampaaniat.

*** Täiendan siis postitust. QR kampaaniaga soetasingi lennupiletid Balile :)

Mina olen hetkel Titanic Palaces.
Nagu eespool öeldud, toit pole suurem asi, toad 5* jaoks liialt vanad ja teenindusega ei ole mina üldse rahul. Absoluutselt mitte.
Aga no lastele on muidugi ok! Liumägesid kokku 7??? Pluss siis titeka bassein mingi piraadilaevaga ja liumägedega. Kuna selles on soe vesi, siis täiskasvanudki ligunevad seal.
Aga peab märkima, et suurde liumägedesse lastakse lapsi alates 135cm.
Ehk siis nagu meil - üks laps suur, teine väike, siis on väga tüütu.

Et kui jagad kogemusi, millest teistel võiks abi olla, oled kohe loll?
Suhteliselt lapsik tembeldamine.

Norsu, mida ma valetasin? Täpselt sellise kursiga Tallinna lennujaamas vahetasin, 1 eur = 29 THB.
Kohapeal on rahavahetamise võimalusi igal pool.

Ekskursioonid ja transfeeri tellisin ette reisibüroost.
4-le Phang Nga lahe ekskursioon oli kokku 109 EUR, kohapeal ma sellist hinda ei leidnudki.

Kuna ma ise vahepeal teemat tegin ja nõu küsisin, siis annan tagasisidet, kuidas minu neljas Tai reis läks.
Lõpuks jäid majutused nii:
5 ööd Ao Nangis, Golden Beach Resort 4, pavilion suite http://www.goldenbeach-resort.com/
5 ööd Kata Beachil, Kata Palm Resort 4
, deluxe http://www.katapalmresort.com/
4 ööd Thavorn Beach Village 5*, beach cottage http://www.thavornbeachvillage.com/

Kõigepealt pean ütlema, et 6 aastaga on väga palju muutunud. Tailased on muutunud, hinnatase on muutunud ja elukorraldus on muutunud.
Nt Ao Nangis ei ole võimalik enam igal sammul osta tänaval kärudest sooja toitu. Toidukohad on nii ühel, kui teiselpool linna. Minu kohapealne tuttav ütles, et see on linna puhtuse huvides. Jah, banaaniga pannkooke võib igalt poolt osta!
Ao Nang on nüüdseks minu jaoks ammendunud ja vaevalt et sinna enam lähen. Abikaasale meeldis see piirkond enim. Ao Nangist võtsime tripi templisse, tiigrikoopasse, kuumavee allikatesse ja emerald pooli.
Kata Beach oli terve meie pere lemmik. Piisavalt pikk rannariba, lai valge rand, mõnusad lained ja ühtlane põhi.
Thavorn hotellis olin teist korda. Minu suur lemmik! Väga viisakas ja meeldiv teenindus, tohutult suure ja ilusa hoolitsetud aiaga. Rand on sitt, seda ma enam ei mäletanud :) Aga hotellil on üks Phuketi suuremaid basseine.
Majutused läksid maksma 1200 eur.
Kõik transfeerid, nii lennujaamast Ao Nangi, tagasi Phuketile, ja uuesti lennujaama olid ette ostetud. Ja sugugi ei maksnud üle. Pigem rõõmustasin mugavuse üle, ei pidanud kordagi puhkuse ajast kulutama planeerimise, hinna üle kauplemise jms peale.
Ette oli tellitud ka Phang Nga lahe ekskursioon. Väga soovitan!
Phuketil kohapeal võtsime terveks päevaks takso, 1200 thb. Kuid sõitsime vaid paar tundi, nii kuum ja lämbe oli, kopp ees, nii et palusime ennast hotelli tagasi viia ja vedelesime terve päeva merelainetes.
Raha on parem vahetada kohapeal. Tallinnas kurss 1:29, seal 1:39.

Nüüd on uus küsimus, kas nädalaks minna on päris mõttetu?

Tulin just täna Qatariga Phuketilt ja oli eritoiduna tellitud Hindu Vegetarian Meal (nii minnes kui tulles). Sain selle alati esimesena kätte. Toit oli maitsev ja vürtsikas.

Meil on praegu pikendusjuhe kaasas ja toas ongi vaid üks vaba pistik.
Hetkel on laadimas arvuti, 2 telefoni ja e-sigar. Mida muud ma sinna vargapessa ikka toppima peaks :)

Oleme samuti hakkama saanud meie tavapäraste otsikutega.
Pigem on mureks see, et mõnes hotellis on toas vaid 1 vaba seinakontakt.
Nii et võta "vargapesa" ühes!

Mina olen praegu Phuketis. Hetkel 5 ööd Kata Beachil (Kata Palm Beach Resort)
Eile olimegi Kata rannas, täna käisime Karon Beachil. Rannapilt sama, aga vesi sootuks teine.
Katas on suured lained (mitte kogu aeg), möllasime nõrkemiseni!
Karonis on laine kõrgus madalam, aga see-eest on põhi väga ebaühtlane. Meile meeldis Kata rand rohkem.

Enne Kata Beachile tulekt olime 5 ööd Krabi piirkonnas, Ao Nangis (Golden Beach Resort). Meri rahulik, aga rand oli teokarbiklibune.
Hiljem läheme 4 ööks mujale.

Minul on haigestumiste tõttu vaja läinud Salva ja Seesami kindlustuse abi. Kõik on olnud korrektne, kindlustused ostetud õigeagselt, vajalikud tõendid ja dokumendid olemas olnud ja kulud kindlustuste poolt kaetud.
Nüüd üle aasta olen kasutanud Danske panga poolt pakutavat kindlustust, neil koostöö IF kindlustusega. Reaalselt õnneks vaja pole veel läinud. Aga perele kokku aastane kindlustus on ikka soodne küll - 65 EUR ja ilma nõudeta, et peaks maksma kaardiga või mida iganes.

Et asja keerulisemaks ajada, siis peale hotelli valimise tuleb valida ka toatüüp - standard, superior, deluxe, sviit, bungalo, vaade siia, vaade sinna, pool access, sea front....

Miks Tai neljandat korda?
1.Sest pilet algusega Tallinnast oli 550 EUR (ostetud jaanuaris juba)
2.Käime igal aastal paar korda perereisil, aga jah, abikaasa pole sellises eksootilises sihtkohas käinud.
3.Vaja ära sisustada koolivaheaeg.
4.Lisaks mulle tuttavale Krabile ja Phuketile läheme sel korral ka Phi Phi ja Phang Nga lahe saarte sõidule. Nii et midagi ka uut!
5.Shopata ei plaani, aga see tuleb iseenesest.
6.Vaatamata sellele, et Phuketit ja kasvõi Patong beachi kirutakse, ei ole mul selle sihtkoha vastu midagi. Mul ei ole ebameeldivat mälestust, et ma ei tahaks sinna rohkem minna.
7.Rannapuhkus!!

Nagu ma ütlesin, mul on vist üleplaneerimise ja -mõtlemise sündroom. Ei taha pärast kahetseda, et oleks parem olnud seal või hoopis seal. . .

Lennud Phuketisse/Phuketist.
Kuna see on tegelikult 3 kord Phuketile ja Ao Nangi, siis põhimõtteliselt tean mida oodata. Viimasest reisist on küll 6 aastat möödas.
Lapsed 10 ja 4a. Abikaasa ja väiksem pole kordagi kaugreisil käinud.

Ma tean kindlalt, et tahan reisi lõpetada meeldiva, kallima hotelliga. Leidsin enda jaoks sellise Kata beachil. Aga tundes ennast, siis tavaliselt reisi lõpus tekib selline tunne, et läheks veel sinna ja tänna, vaja osta veel seda, teist ja kolmandat, kahekümne viiendat. Äkki see Kata piirkond jääb mulle "väikseks"?

Tervitus, Tripi-rahvas!
Mul on elus esimest korda üleplaneerimise ja -mõtlemise vaevused :)

Lähen neljandat korda Taisse, sügisel, koolivaheajal. Siiani käinud sõpradega, siis ühe lapsega, nüüd terve perega.
Vaja on ära sättida 14 ööd majutust.
Plaan on selline - 5 ööd Ao Nangis + 4 ööd Patong Beachil + 5 ööd Kata beachil.

Nüüd, mil olen enam-vähem hotellid valmis vaatand, olen hakanud kahtlema, kas selline kava on ok. Ma ei oska öelda, mis minus kahtlusi tekitab...

Mul oli 55 min, ja jõudsin, napikalt.