trip-krainetrip-ukraine-dark
Viimased kommentaarid

Nii nutust reisiaastat kui 2019 oli,  ei ole pikalt olnud.

Käisin vaid Korful ja teise reisiga Albaanias ja jälle Korful. 

Kodumaal vana hea Hiiumaa ja Naissaare.

Albaania reis pakkus omamoodi highlighte

Jalgsimatk Albaania alpides, Valbonast Thethi, kogupikkuses 15 km ja kõrgusesse 2500 m. Kõrgeimas tipus sain ka esitatud küsimusele JAH! vastata :) Kaunid rannad Dhermi, Himare, Borsh. Tirana ja Durresi jätsime teadlikult välja.

Samuti esimest korda sattusin reisil haiglasse.  Päris hirmutav kogemus nii mulle kui kaaslasele. Samas - sellist inimlikkust ja headust täiesti võhivõõraste poolt pole mulle varem osaks saanud.

2020 võiks tuua Bosnia ja Hetsegoviina koos Horvaatiaga (taaskord), ja uue korraliku matka, vähemalt samasse kõrgusesse.

2018 viis nädalalõpuks Milanosse (ei meeldinud), seilasin kruiisilaeval Symphony of The Seas, siis oli väga arvestatav Saaremaa ja Hiiumaa tuur perega (Mändjala rannas oli vesi 27 kraadi!), Horvaatia ja Montenegro (fänname FKK randu), Vietnam ja Türgi.Elus esimest korda oli kahe erineva reisi vahe pool päeva, kuhu mahutasin veel notari aja korteri ostuks. Väga pingeline, ei soovita :)Trip.ee-s välja toodud soodustusi ma kasutanud ei ole, aga info mõttes ja ideede ammutamiseks vaatan aeg-ajalt ikka.2019 on täitsa lahtine. Eks midagi ikka tuleb...

Tulime täna öösel Dubrovnikust. Auto, Opel Corsa, nädalaks lennujaamast 240 eur (või 260, ei mäleta enam). Meil oli samuti kaardiga probleem, debit, ja et kõik sujuks, pidime juurde võtma täiskindlustuse u 75 eur.Auto Greenmotionist.

Olen kah suures tuhinas soetamas pileteid Spliti, tagasilennuga Dubrovnikust, 8 ööd kohapeal. Splitist Dubrovnikusse on plaan minna laevaga.Kuidas aga majutust jagada? Kus tasuks pikemalt olla? Dubrovnikusse jõudes tahaks ka Montenegrosse minna, Kotori, ehk olla sealgi öö või kaks.

Ise olin The Payogan Villas https://www.balipayoganresort.com/, äärmiselt ilusa territooriumiga hotell, pakub ka transfeeri Ubudi ja tagasi. Saab valida ka HB . Julgen soovitada ka Santi Mandala Villat http://www.santimandalavilla.com/

Mulle tundub et mitmed ajavad sassi mõisted pakettreis, ringreis ja individuaalreis. Samuti mõisted liinilend ja tšarterlend. Kas minna tšarterlennuga või liinilennuga, sõltub sihtkohast. Kreetale näiteks on kordades mugavam tšarteriga, liinilennuga tuleb vist vähemalt 2 ümberistumist. Taisse Eestist otselende pole, seega jääb vaid üle võrrelda, kas lennufirma kodulehel on soodsam või mõne reisikorraldaja pakkumine. Pigem on küsimus, kas kõik organiseerida ise, või kasutada reisibüroo teenust. Ka reisibüroost võib tellida individuaalreisi. Selge see, et ise koostades on soodsam. Vabandage mind, kui ma eksin, aga mulle on jäänud mulje, et sõna "pakettreis" Trip.ee keskkonnas on nagu sõimusõna, midagi erakordselt halvustavat ja kohati alandavat. See polekski nagu reis...

Mul sama mure täna, vaatasin et käidud riikidest Iisrael oli puudu. Lisasin, ja see jäi ainukeseks, kus olen käinud. Võtsin siis end kokku ja ladusin kogu kupatuse uuesti, ühe korraga. Kõik oli kena, kuniks avastasin et ikka üks riik jäi puudu. Selle lisamine oli viga - midagi pole enam.

Mu iga-aastane kokkuvõte jääb järjest lühemaks :( 2017 käisin Balil, Montenegros, linnareisil Istanbulis ja Iisraelis. 2018 on absoluutselt tühi ja lahtine.

Avastasin ükspäev et piimatoodetel on hind tõusnud, ilmselt sellest reisifond järjest kahaneb :(

Minu jaoks oli ka Bali aastaid ja aastaid nagu mingi kauge kauge kättesaamatu unistus. Iga kord kui kuhugi reisi ostsin, mõtlesin et oleks ikka võinud Bali võtta. Hullult näris hinge, kui vaid saaks! Sel aastal siis sai ka piletid ostetud. Samal ajal hakkasin vaatama Filipiine, aga jälle see Bali-ihalus näris hinge ja jäi Bali. Nüüdseks ongi seal ära käidud. Käisin nii turistikates piirkondades kui ka eraldatumates kohtades. Ma ei ütle midagi halba, tore reis oli, aga ilmselt ma sinna tagasi ei kipu. Phuketi saarel olen 4 korda käinud, ristipõiki läbi sõidetud ja sinna ma läheks veel tagasi - rannad paremad, toit parem, kuidagi lahedam. Mina olin Balil 10 ööd.

Montenegro poeb tõesti hinge! Poolaasta jooksul on õnnestunud käia nii Mauritiusel kui Balil, ja kumbki neist ei vaimustanud mind nii nagu Montenegro, kus sai juuni alguses käidud. Vahtisin suu ammuli üles mägedesse ja mäelt alla orgu.
Tõesti tasub sinna minna! Kui pikka puhkust võtta ei saa, sobib Montenegro minu arust ka lühipuhkuseks, pikemaks nädalavahetuseks.

AndresR, tahtsin vaadata, kus oled käinud, kuid tuli ette kiri - Sinu kasutajal pole õiguseid soovitud leheküljele minna. Ühesõnaga, oled sa käinud Mauritiusel ja on sul sealt õllekann?

Magneteid. Aga magnet peab olema sihtkoha riigi/ saare kujuline, peal nimi ja mõned viited vaatamisväärsustele, popimatele kohtadele. Korralikku ilusat magnetit on väga raske leida. Kui leian midagi sobilikku ja erilist, siis püüan tuua midagi koju, sisekujundusse. Viimaselt Bali reisilt tõin suure-suure puust elevandi pea seinale.

Jah, türkiissinist värvi Blue Bird taksod on tõesti usaldusväärsed. Nusa Dua/Tanjung Benoa piirkonnast Kuta Beachile on 120 000 IDR. Läbi sõidetud mitu korda, hind alati sama. Ükskord olime kuskil poolel teel suvalises kohas, ja võtsime takso. Mul oli muidugi kauplema vaja hakata et teeme 90 000. Taksojuht pani siiski taksomeetri käima ja lõpuks keris ette 80 000. Kuna kauplesin ju hinna 90 tuhandele, selle ka maksime :) Teine kogemus on negatiivne. Võtsime Novotel Benoa juurest takso, et minna Nusa Dua Waterblow kaljunuki juurde. Näitasin taksojuhile veel kaarti, kus asub ja kuhu tahan. Suhteliselt lühike maa autosõiduks. Sõitsime ja sõitsime... võtsin lõpuks telefonis gepsu lahti, olime ammuilma mööda sõitnud. Keeras siis ringi ja pani meid ikka vales kohas maha. Süüdimatult küsi sama summa, mis taksomeetril ette kerinud 150 000. Mina läksin muidugi närvi kohe, sest pool maad oli ju tühja sõidetud tema lollusest. Aga no kaaslane lõi rahakotirauad lahti ja maksis kohe ära. Taksist vaid pomises mingit küüliku unenägu, isegi kõige lihtsamat sorry ei suutnud öelda.

Knine9, enamus ajast olime Nusa Dua ja Tanjung Benoa piirkonnas ja saan võrrelda sealseid hindu. Samuti käisime päris mitmel õhtul lihtsalt Kutas jõlkumas, ei saa öelda et seal soodsam oli. Ka Ubudi restoranid on samas hinnaklassis. Token556 tegelikult tõi õige hinnaskaala välja. Arvan et vale on öelda kohalik toit ja euroopalik. Kohalikku toitu saab ka restoranidest, mida ma ka alati sõin. Aga ma ei käinud kohalike söögikohtades. Selles on erinevus. Mina ehk oleks ka läinud, aga kaaslane keeldus....

Mina olen olnud oktoobri keskpaigast alates 2 nädalat Phuketil. Tegelikult esimesed 5 päeva Ao Nangis (Krabi pool), seal sadas vist mõned korrad. Phuketil vihma ei saanud. Karmist merest ei tea ma midagi, lapsed ainult vees olidki. Enamuse ajast Kata ja Patong beachil. Ei teagi mis sel korral valesti oli, aga Karonil seekord ei meeldinud olla.

Käisin just märtsis Balil. Söömine on väljas enam-vähem samas hinnaklassis nagu meil. Eks siis ise tead arvestada. Minul ei töötanud Danske pangakaart mitte üheski automaadis. Maksta poes sain. SEB kaardiga sain nii maksta kui raha välja võtta. Selge see et iga kaarditehinguga maksad tehingutasu. Tanjung Benoa ja Nusa Dua piirkonnas polnud küll probleemi paljajalu ujuma ja vette minna. Kuta rand oli väga rõve, kuigi oli suur kiusatus lainetesse möllama minna! Seal ka ilmselt parim surfi koht. Mida kaasa võtta ja mida mitte? Võta kaasa paar maikat, päikesekaitsekreemi ja plätud. Minule meeldisid templid väga, kaaslasele mitte. No neid on muidugi kõikjal. Kaaslasele meeldis väga loodus, dzungel, riisiterrassid.... Eks soovid on erinevad, mida vaadata.

:) selle nädala jooksul alates 22.03 on lausvihmane ja pilves olnud vaid üks päev. Kui hommikuti ongi sadanud, siis pealelõunat saab juba päevitada. Praegu 10:35 on väljas kuum päike ja 29 kraadi. Tahtsin veel lisada, et hotelli valides tasub uurida rohkem ranna kohta. Näiteks peale Novoteli tuleb edasi väga lärmaks ja aktiivne rannaala, täis paate ja jette, meeletult veespordi ja meelelahutusvõimalusi.

Telekast tuleb igav lembefilm ja Nyepi hakkab varsti läbi saama. Olen Balil kohal olnud nädala ja mõtlesin oma muljeid jagada. Peatume Tanjung Benoa piirkonnas Novotelis, mis on Nusa Duast ülevalpool. Esimese asjana mida tunnetasin on, et Bali ei ole küll nii odav ja soodne nagu räägitakse. Jah, mingid mõttetud hilbud ja transport, aga kui normaalses kohas süüa, on see enam-vähem sama, mis Eestis. Selge see, et mõiste "normaalne söögikoht" tekitab nüüd vaidlust, aga ma ikkagi mõtlen viisakat kohta. Käisime ka Nusa Duas. Rannapiirkonnas, kus on enamuses 5* hotellid on sama lugu. Kutas tõesti on soodsaid söögikohti, igasuguses valikus. Ja Kuta mulle meeldis! Ma ei tea, mis põhjusel seda nii kirutakse, aga leian et on külastamist ja peatust väärt. Reisi planeerides olid suured plaanid, lähme sinna ja tänna, vaatame seda ja teist. Reaalsus on see, et väljas on 28 - 32 kraadi, päike lõõmab ja on nii kuradima kuum ja niiske. Vedeleme basseinis ja naudime puhkust. Väljasõite teeme alles õhtueel. Jah, päike on karm. Ilmaennustust vaadates on näitand selleks perioodiks vaid vihmapilvi. Olen käinud Tais neli korda, Balil esimest. Kui valida nende kahe sihtkoha vahel, siis ilmselt Tai.

Mul pole siin eriti midagi kaasa rääkida. Mitmed kolleegid on käinud Zanzibaril. Kiidavad randu, aga muud suurt ei midagi. Eks nii ongi, kui palju inimesi, nii palju arvamusi. Näiteks Zolotoy arvamus Mauritiusest minu omaga üldse ei ühti. Saar pole eriti suur, Saaremaast siiski väiksem. Minu arust ei olnud seal eriti midagi vaadata. Sõitsin ikka päris mitu tiiru põhja ja lõuna vahet. Jah, rannad on superilusad! Kui päike paistab, on vesi nii sinisinine! Ja pigem meenutas mulle see Indiat, aga puhtamat Indiat.

Hea teema. Mul sama mure, aga paigutamist vajavad 11 ööd. Algselt oli plaanis et 4 ööd Kuta (Seminyak) siis Ubudis ja lõpus neli ööd Nusa Dual. Isegi ei tea miks selline plaan, aga tundub hea.

Nüüd sain aga veahinnaga majutuse 11 ööks Tanjung Benoale, mida saan veel tühistada. Aga teha seda või mitte? Hind on olematu, aga mida ma teen seal? Kui kerge on sealt väljasõite teha? (Kui see veahinnaga majutus läbi läheb ja tellimust ei tühistata, kirjutan sellest hiljem lähemalt).

2016 sai käidud Emiraatides. Abu Dhabis jäi käimata, kõik ülejäänud väisatud. Siis oli perepuhkus Egiptuses, kruiis Harmony of The Seas kruiisilaevaga Vahemeres ja lõpuks Mauritius.

2017 on plaanis minna üle ekvaatori. Lihtsalt selline eesmärk :) Bali ja Zanzibar sobiks hästi.

Ootan konkreetselt Qatar Airwaysi kampaaniat.

*** Täiendan siis postitust. QR kampaaniaga soetasingi lennupiletid Balile :)

Mina olen hetkel Titanic Palaces. Nagu eespool öeldud, toit pole suurem asi, toad 5* jaoks liialt vanad ja teenindusega ei ole mina üldse rahul. Absoluutselt mitte. Aga no lastele on muidugi ok! Liumägesid kokku 7??? Pluss siis titeka bassein mingi piraadilaevaga ja liumägedega. Kuna selles on soe vesi, siis täiskasvanudki ligunevad seal. Aga peab märkima, et suurde liumägedesse lastakse lapsi alates 135cm. Ehk siis nagu meil - üks laps suur, teine väike, siis on väga tüütu.

Et kui jagad kogemusi, millest teistel võiks abi olla, oled kohe loll? Suhteliselt lapsik tembeldamine.