Hispaania säilitab Euroopas ainsana maskikandmise kohustuse
veigo
veigo
16. dets 2022 07:58

Ajal, mil maskikandmise kohustus ühistranspordis hakkab tasapisi juba ununema, ei plaani Hispaania ainsa Euroopa riigina maskikandmise nõudest loobuda. Ka Hispaania lennufirmade katusorganisatsioon ALA peab maskikandmise nõuet lennukis absurdseks, kuid Hispaania valitsus toetub arstide soovitustele, kes peavad maskikandmist õigustatuks.

Niisiis, Hispaanias, k.a. Kanaari saared, on näomaskide kandmine kohustuslik:

  • lennukites, rongides ja bussides
  • laevadel ja paatidel, kui 1,5 m pikkuse vahemaa säilitamine ei ole võimalik
  • tervishoiu- ja sotsiaalhoolekandekeskustes, haiglates ja apteekides

Erandiks on:

  • alla 6-aastased lapsed
  • puuetega või hingamisteede haigustega inimesed

Täpsustuseks: maskikandmise nõue kehtib nii Hispaanisse suunduvates kui Hispaaniast lahkuvates lennukites ning Hispaania siselendudel. Lennujaamades maski kandma ei pea, kuid mask tuleb kohe ette panna, kui väljutakse terminali turvatsoonist, näiteks lennukisse viivas bussis. Muid reisipiiranguid nagu vaktsineerimistõendi või negatiivse testitulemuse nõuet Hispaanias Euroopa Liidu riikidest saabudes pole.

Kuna mujal Euroopas lennukites maske ei nõuta, tuleb paljudele üllatusena, et Hispaaniasse suunduvates lennukites on see seaduse järgi endiselt kohustuslik. Tulemuseks on olukord, kus paljud reisijad ja vahest ka meeskonnaliikmed seda nõuet lennukites lihtsalt eiravad. Formaalselt võttes on tegu siiski seaduserikkumisega.

Teistest Euroopa Liidu riikidest püsis maskikandmise nõue lennukites pikalt Saksamaal, aga alates 1. oktoobrist kaotati see ka seal. Saksamaal kehtib maskikandmise nõue bussides ja rongides, kuid mõned liidumaad, nagu Baieri ja Schleswig-Holstein on sellegi kaotanud.

The Science™ on ilmeksimatu

0
4

Sõitsin 9.12 läbi Riia Gran Canariale ja 16.12 samamoodi tagasi. Kummalgi lennul ei pidanud maski kandma, seda ei teinud ka meeskond. Mõnel üksikul oli see vabatahtlikult ees. Busside kohta on aga jutt õige ja bussijuhid ei lase bussi, kui maski pole ees.

0
0
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased