Horvaatias asuti võitlema lamamistoolide reserveerijatega
veigo
veigo
14. aug 15:03
Horvaatia
Lihtsalt puhkusereis

Hiljuti sai kirjutatud, et "rätikusõjad" ehk lamamistoolide broneerimine randades ja basseini ääres on sel suvel Euroopa kuurortites jälle hoogustunud. Nii mõnelgi puhkusehundil kuulub mainitud tegevus suisa puhkuse standardprogrammi, aga paljusid inimesi taoline broneerimine vähem või rohkem ärritab. Aga populaarsetes puhkusepaikades tuleb valmis olla, et lamamistoolide broneerijaid leidub.

Lamamistoolide broneerimine on üsna levinud ka Horvaatias. Populaarsetes randades märgistatakse parimad kohad sageli juba eelmisel õhtul. Nüüd on mitmes Horvaatia rannakuurortis otsustatud taoline praktika lõpetada.

Nii ootab rannaäärses Novi Vindolski linnas neid, kes broneerivad lamamistooli tunde enne saabumist, 1500 kuna ehk 200 euro suurune trahv.

Lamamistoolide broneerimine pole enam sallitud ka puhkusesaarel Krk asuvas Baška kuurortis. Igal hommikul kell 6 kontrollitakse randa ja reserveerimise märgistamiseks jäetud asjad korjatakse ära. Baškas ollakse veidi leebemad ja rätikusõdalasi kõigepealt hoiatatakse, kuid korduvaid rikkujaid ootab trahv ka Baškas.

Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased