Euroopa puhkusehotellides käivad jälle "rätikusõjad"
veigo
veigo
27. juuli 2022 04:58

Võimalik, et kõik pole seda veel kogenud, aga paketireiside puhul võib varahommikul Vahemere äärsetes hotellides ees oodata situatsioon, et niipea, kui juurdepääs basseinile avatakse, tormavad kümned puhkajad oma rätikutega lamamistoole hõivama. Seejärel minnakse kas hommikusööki sööma või uuesti magama, sest "territoorium on ära märgistatud". Mõnes hotellis hõivatakse basseiniäärseid lamamistoole täiesti hullunult.

Lugedes näiteks Saksamaa ja Briti meediat tundub, et sel aastal on rätikusõjad puhkustehooajal taas oluliseks teemaks tõusnud. Inimesed on koroonapandeemia tõttu pikka aega oma puhkust oodanud ja seetõttu on neil tunne, et nüüd tuleb puhkusest võtta maksimum. Seetõttu võivad pisiasjad, nagu hõivatud lamamistoolid, nii mõnelegi erilist frustratsiooni tekitada.

Hotellidele on see keeruline probleem. Ühest küljest tahavad nad, et kõik oleks rahul, aga mida teha puhkajatega, kes tormavad hommikuti endale lamamistoole reserveerima?

Erinevates riikides on rakendatud mitmeid praktikaid. Näiteks osades Itaalia ja Hispaania rannakuurortites püütakse lamamistoolide reserveerimist erinevate meetoditega vältida ja mõnes kohas võib selle eest lausa soolase trahvi saada. Internetist leiab näiteks suhteliselt värske video, kus ühes hotellis Tenerifel tegutseb "basseinipolitsei", kelle ülesandeks on hommikuti lamamaistoolidele jäetud käterätikuid kõrvaldada. Nagu töötajatel hotellides midagi paremat teha polekski.

Kas ainult sakslased?

Lamamistoolide rätikuga broneerimist seostatakse sageli sakslaste omapäraga. Neil eelarvamustel on alust ka sakslaste endi seas. Internetist leiab sellel teemal väga erinevatest aegadest videosid, kus sakslaste rannatooiarmastust on sakslastele suunatud reklaamides ära kasutatud. Nii mõnigi sakslane on kommentaarides kirjutanud, et nende isa ärkas spetsiaalselt varakult, et perele basseini ääres kohad ära broneerida.

Tundub, et lamamistoolide broneerimisel on pikk ajalugu. Briti õllefirma reklaam 1994. aastast, kus Saksa puhkajatele ära tehakse.

Samas Briti tabloidid kirjutavad viimasel ajal (näide), et ega nendegi kaasmaalased pole sakslastest suurt paremad ja suuremad rätikusõjad hotellides toimuvadki sakslaste ja brittide vahel. Reserveerimise praktikat armastavad ka muud rahvused nagu prantslased ja kreeklased ning ega seda alati mingi konkreetse rahvusega seostada saagi.

Miks rannatoole broneeritakse?

Lamamistoolide broneerimine on sageli sarnane koroonapandeemia alguses aset leidnud tualettpaberi ostmisega – paljud tegid seda ainult selle pärast, et levis arvamus, et sellest tuleb kohe puudus. Sarnaselt on levinud arvamus, et lamamistoolid on kõikides hotellides defitsiit, kuigi reaalselt ei pruugi see kaugeltki nii olla, eriti kallima otsa hotellides. Lisaks arvavad inimesed, et kõik mõtlevad täpselt samamoodi, kui nemad.

Kokkuvõtteks

Lamamistoolide broneerimine on teemaks eelkõige populaarsete Vahemere-äärsete puhkusekohtade suuremates hotellides. Ja ega kunagi ju täpselt ei tea, kust sinna põhiklientuur saabub. Aga sel suvel, kui "kõik soovivad ennast jälle täiega välja puhata", on rannatoolide reserveerimise teema välismeedias taas aktuaalseks tõusnud. Ju siis on põhjust.

Tegemist on sulaselge häbematusega, mida mina küll varem venelastele omistasin :D

Aga lahenduse olen mina leidund lintsa -- see "broneerimisrätik" lihtsalt eemale tõsta ning tool ise kasutusse võtta. Vahel harva on keegi ka õiendama tulnud, mispeale olen juhtinud tähelepanu sildile, et rannatoolide broneerimine ei ole võimalik (enamasti on selline silt ka olemas olnud) või lihtsalt õlgu kehitanud.

Loomulikult on nii mõisltik käituda vaid juhul, kui on ilmselge, et keegi on lihtsalt just nimelt tooli "broneerinud", mitte aga ujuma läinud.

Mingi vene-marfa ükskord oli juba õhtul sidunud oma rätiku tooli külge -- see sai pidulikult basseini ääres töötanud vetelpäästjale üle antud, et "näete, keegi on selle siia unustanud". Sülitavad tuld ja tõrva küll need "broneerijad2 sellepeale aga ehk tasapisi loobuvad oma häbematusest.

6
1

Itaalias võib sellise õhtuse broneerimisega kaasneda korralik trahv (The Guardian).

1
1

Esimest videot vaadates. Ja siis sa reaalselt veedadki oma päeva tillukese basseini ümber külg külje kõrval koos ülejäänud külastajatega? Toolide arvu basseini suurusega kõrvutades tundub, et vesi läheb üle ääre, kui pooled külastajad üritavad korraga basseini minna :) Ja õhtuks võib see vesi olla ikka päris saastunud kogu selle higi ja kreemiga. Aga selline hommikuvõimlemine oleks üks kord kuskilt rõdult päris põnev jälgida.

3
0

Türgi hotellis oli kahe nädala eest silt et kl 10 korjatakse kõik vedelevad rätikud ära. Ei tea kas seda ka tehti, päeval oli küll üsna paljudel toolidel üksikuid rätikuid, samas koha alati leidis.   Ise olen südamerahus rätiku kõrvale tõstnud ja ennast sisse seadnud. Löömaks pole seepärast veel läinud :)

2
0

Mulle meeldis eriti Veigo viidatud artiklis viimane lõik:

... a British coach driver was arrested – but not ultimately charged – after he burned towels that were holding spots for German visitors.

Väga stiilne lahendus.

Ise ma õnneks sellise probleemiga kokku puutunud ei ole. Ehk ka selle pärast, et eelistan vaiksemaid ja privaatsemaid majutusi.

1
0
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased