Hull puhkuseilm Euroopas – Kreekas 7 hukkunut

Kreeka
Itaalia

Mais avaldatud Accuweatheri 2019. aasta Euroopa suveilma prognoos ennustas, et Balkani poolsaarel võib läbi terve suve oodata rohkesti äikest ning valmis tuleb olla äikese ajal tekkivateks marutuulteks, lühikese ajaga maha sadav suur kogus vett võib põhjustada üleujutusi. Nüüd ongi paljudes puhkusepiirkondades Itaaliast Kreekani suvine kuumus asendunud möllavate tuulte, uputuste ja rahetormidega.

Chalkidike

Kreekas räsis 10. juuli õhtul Chalkidike (Halkidiki) piirkonda võimas torm, millel oli ka inimohvreid. 7 hukkunust 6 olid turistid Venemaalt, Tšehhi Vabariigist ja Rumeeniast, kelle seas oli ka 2 last. Rumeenia naine ja tema 8 aastane poeg said surma, kui neile langes peale Nea Plagias asuva restorani katus, Vene mees ja tema 2 aastane poeg jäid mereäärses Potidea linnas puu alla, kaks vanemat Tšehhi turisti uhuti tugevate tuulte poolt matkaautoga vette. 23 inimest on endiselt haiglas, neist üks vanem naine kriitilises seisundis.

Umbes 80% Thessalonikist lõunas asuvast Chalkidike poolsaarest oli ilma elektrita, päästetöödel osaleb sadu inimesi, appi on tulnud ka Kreeka armee. Chalkidike on eriti populaarne Balkanimaade ja Venemaa turistide seas.

Pescara

Itaalias Pescaras tõi massivne rahetorm kaasa rohkesti purustusi: lõhutud katused, purustatud autoklaasid, üleskistud taimed ja mahalangenud puud. 18 inimest tuli viia kiirabisse, peamiselt raheteradelt pähe saadud löökide tõttu. Raheterade läbimõõt ulatus 6-8 cm. Pescara haiglas majaaluses parklas uppus umbes 20 autot 2 meetrises vees.


Pescaras sadas selliseid raheterasid.

Malpensa

Rahetorm käis üle ka Milano Malpensa lennujaamast, mida kattis tihe rahevaip, kus rahetükid olid märkimisväärselt suured. Lennujaam oli 40 minutiks suletud.

Milano Marittima

Ravennast lõunas asuvas mereäärsest Milano Marittima kuurortlinnast käisid üle sellise jõuga tuuled, mis kiskusid välja sadu puid.

Tortoreto

Abruzzo regioonis asuvasse Tortoreto randa jõudnud torm sundis päevitajad põgenema.

Olen aastal 2001 korra Tudus autoga trombi kätte sattunud, võttis seest ikka päris õõnsaks.