India e-viisa kehtivust pikendati ühe aastani

India

India on oma viisapoliitikat taaskord liberaalsemaks muutnud. Kui seni väljastati India elektroonilist viisat maksimaalselt 60 päevaks, siis nüüd on e-viisa kehtivust pikendatud ühe aastani. E-viisaga saab Indiasse siseneda kuni 2 korda aastas ja ühe külastuse pikkus ei tohi ületada 90 päeva ehk maksimaalselt saab e-viisaga Indias viibida 180 päeva aastas.

India e-viisa lubab senise korra järgi kahekordset sisenemist, eeldusel, et see toimub mõne suurema lennujaama või kolme sadama (Cochin, Goa, Mangalore) kaudu. Küsimus tekib lubatud sisenemise kordade arvust uue korra järgi. Eeldatavasti kehtib mitmekordse sisenemise võimalus viisa mõlema 90 päeva pikkuse kehtivusperioodi ajal.

Toodud info allikaks on India saatkond Uus-Meremaal. India e-viisa taotlemise ametlikus keskkonnas indianvisaonline.gov.in hetkel infot muudatuste kohta veel pole.

Meenututuseks, et alates 2018. a. juulist maksab India viisa Eesti kodanikele 80 USD, millele lisandub 2,5% pangatasu, mis teeb India viisa kogumaksumuseks 82 USD (72,5€). India elektroonilist viisat saab taotleda kuni 120 päeva ette. Miinimumtähtaeg taotlemiseks on 4 päeva enne reisi.

2018. aasta 11 kuu jooksul saabus e-viisaga Indiasse veidi üle 2 miljoni turisti, 2017. aastal oli see number 1,45 miljonit.