India plaanib oluliselt langetada e-viisa hinda

India

India Turismiministeerium on välja tulnud plaaniga taas korrigeerida India viisa hindu ning ühtlasi juurutada uued viisa kehtivusperioodid. Mäletatavasti tõsteti 2018. aasta juulis India viisa maksumust 80 dollarini, koos lisanduva 2,5% pangatasuga maksab India viisa 82 USD (74 eurot). Sedapuhku on tegemist reisijatele heade uudistega.

Plaanitavad muutused on järgmised:

  • India viisa hind hakkab sõltuma reisi ajast. Madalhooajal aprillist juunini maksab viisa 10 USD (9€), juulist märtsini 25 USD (22,6€). Ühest allikast võis lugeda, et algatuseks saavad 10 dollarilisest viisast osa järgmiste riikide kodanikud: Singapur, Sri Lanka, Mosambiik, Venemaa, USA ja Ühendkuningriik.
  • Praegu 1 aasta kehtiva 80 USD maksva e-viisa kehtivust pikendatakse 5 aastani.
  • Ühtlasi hakatakse pakkuma 40 USD maksvat 1 aastast viisat.
  • Kui seni võis Indias järjepanu viibida kuni 90 päeva, siis see periood peaks pikenema 180 päevani.

Tasub korrata, et tegemist on alles plaaniga, mitte jõustunud otsusega. Hetkel on kava kooskõlastamisel teistes ministeeriumites ning India viisa maksab endiselt 80 USD. Kel on plaan sel sügisel või talvel Indiasse minna, võiks võimalusel viisa taotlemisega kindlasti veel veidi oodata.

Ja taas vana jutt: India e-viisa taotlemiseks kasuta ametlikku kodulehte, mis asub aadressil indianvisaonline.gov.in/evisa/tvoa.html. Erinevaid viisavahendusfirmasid ilmub otsinguga rohkem kui küll, kuid nende poolt küsitav tasu on reeglina kõrgem.

Tundub, et see plaan on juba teoks saanud....

LP foorumist lugesin, et justkui peaks juba uued hinnad kehtima (https://indianvisaonline.gov.in/evisa/images/Etourist_fee_final.pdf). Kuna endal plaanis oktoobris minna, siis teen lähipäevil viisaprotsessi läbi ja oskan rohkem öelda, kas on siiamaani vana hind või saab juba uuega....

Tegin avalduse ära, 30 päevane viisa 25 USD. Seega uued hinnad juba saadaval...