Kaks Indoneesia islamistlikku parteid ja rahvuslaste partei on välja tulnud ettepanekuga terves riigis keelata alkohol, kirjutab Traveller.com.au. Keeld puudutaks nii alkoholi tootmist, ladustamist, müüki kui tarbimist. Keelust üleastujaid ootaks ülikarmid karistused – tootmise, impordi ja müügi eest 2 kuni 10 aastat vangistust ja trahv kuni 100 000 dollarit. Alkoholi tarbijad riskiksid kuni 2 aastase vangistusega ja kuni 5000 dollari suuruse trahviga.
Kui kuiv seadus peaks jõustuma, oleks see tõsine põnts riigi turismimajandusele, eriti hindu enamusega Balil, kus alkoholi tarbimist vaadati leebemalt, kui mujal riigis. Kas austraallased ja eurooplased kipuvad puhkusereisile kuhugi, kus seadused on kaugelt karmimad, kui teistes piirkonna riikides? Ja mitte ainult välismaalased, ka kohalikud mõtleks enne Bali reisi, et milleks sinna minna, kui puhkuse ajal pole isegi üks Bintang lubatud.
Bali hotellide assotsiatsioon ei mõista, milleks sellist seadust vaja on, sest ka praegu on alkoholi müük seadusega reguleeritud.
Eelnõu on hetkel siiski üsna toores, pole näiteks teada, kas turismipiirkonnas nagu Bali tehakse mingid erandid. Kolmel ettepaneku taga oleval parteil on Indoneesia 575 kohalises parlamendis 147 kohta, kuid nende poliitiline mõju on kohtade arvust suurem.
2019. aastal sooviti Indoneesias muudatusi kriminaalkoodeksis, millega oleks muudetud igasugused abieluvälised suhted karistatavaks ning seda ka riiki saabunud turistide puhul. Seda siiski ei sündinud.