Island hakkab testi nõudma ka vaktsineeritutelt

Island leevendas alates 1. juulist märgatavalt reisipiiranguid ning vaktsineeritud reisijatel piisas Islandile reisimiseks vaktsineerimistõendi ettenäitamisest. Paraku ei jätku seda vabadust pikalt. Islandi valitsus otsustas, et seoses nakatumiste arvu kasvuga peavad alates 27. juulist 2021 enne lennureisi Islandile negatiivse testi esitama kõik reisijad.

  • Vaktsineeritud (vähemalt 14 päeva viimasest doosist) ja Covid-19 läbipõdenud reisijad peavad esitama negatiivse PCR testi või antigeeni kiirtesti, mis poleks vanem, kui 72 tundi.
  • Lapsed, kes on sündinud aastal 2005 või hiljem, on testimisnõudest vabastatud.
  • Vaktsineerimata reisijad peavad enne Islandile suunduva lennuki pardale minekut esitama negatiivse PCR testi (antigeeni test ei sobi), tegema PCR testi saabudes, viibima 5 päeva karantiinis ning seejärel uuesti testima.
  • Kõigil on vaja registreeruda aadressil visit.covid.is. Seda saab teha Islandile saabumisele eelneva 72 h jooksul.
  • Kõiki reisijaid julgustatakse alla laadima jälgimisäpp "Rakning C-19".

Lisainfot leiab: island.is/en/p/entry ja visiticeland.com.

Soodsad lennupiletid Islandile leiab siit.

Islandist veelgi karmimad piirangud võeti kasutusele Gröönimaal. Alates 20. juulist saavad seal ühistransporti kasutada, kohvikusse, restorani või spordisaali ainult need, kes on saanud vähemalt ühe doosi koroonavaktsiini. Erandiks on taksosõidud. Vaktsineerimistõendeid kuskil kontrollima ei hakata, vaid loodetakse inimeste teadlikkusele.