Kanaari saartele reisimiseks on vaja koroonatesti

Oktoobri algul leppisid Hispaania kaks suuremat puhkusearhipelaagi Kanaari saared ja Baleaari saared kokku ühises tegevuskavas, mis nägi turismi taaskäivitamiseks ette kahte testimist. Kõigepealt plaaniti hakata nõudma negatiivset koroonatesti reisijatelt, kes saabuvad riikidest, kus nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on viimase kahe nädala jooksul olnud suurem kui 50, teine test tuleks teha 48 h jooksul enne saartelt tagasipöördumist.

Vahepeal on juhtunud kaks olulist asja:

  • Kaks suurt sihtturgu Suurbritannia ja Saksamaa on nimetanud Kanaari saared riskivabadeks piirkondadeks, s.t. sealt tagasipöördudes pole vaja jääda eneseisolatsiooni.
  • On selgeks saanud, et Kanaari saared ei saa kehtestada muust Hispaaniast erinevaid nõudeid ehk saabujatelt koroonatesti nõudmiseks puudub seaduslik alus.

See tähendab, et lähiajal kasvab Kanaari saartele saabujate arv märgatavalt, mis ühest küljest on sealsele turismisektorile väga teretulnud uudis, teisalt kardetakse, et testimata puhkajatega koos tekivad ka uued nakkuskolded ja varsti on kõik see pidu läbi.

Kus häda kõige suurem...

Nüüd on Kanaari saartel leitud seaduseauk, millega saab saabujatelt siiski negatiivset koroonatesti nõuda. Nimelt saab saartele reisida ilma koroonatestita, kuid majutusse (hotell, korter, villa) sisse registreerida ei saa, kui pole esitada viimase 72 h jooksul tehtud negatiivset koroonatesti või antigeenide testi.

Mis juhtub, kui testi pole?

Testimata reisijad suunatakse kohalikku tervisekeskusesse, kliinikusse või laboratooriumi, kus testida tuleb omal kulul. Kuni tulemuste selgumiseni tuleb püsida isolatsioonis.

Kas ilma testita lennule lastakse?

Lennufirmadel ei tohiks olla põhjust keelduda, kuid enda elu lihtsustamiseks on parem varem testida. Kui lennata charterlennuga, siis ilmselt teeb reisikorraldaja kõik, et inimesed saabuksid lennujaama negatiivse testitulemusega, et pärast poleks vaja tegeleda karantiiniküsimustega.

Mis testid sobivad?

Sobivad kas PCR meetodil tehtud koroonatest (Polymerase chain reaction, polümeraasi ahelreaktsiooni meetod) või antikehade test (IgG) koroonaviiruse läbipõdenutel.

Kunas eelmainitud nõue jõustub?

Kanaari saarte regionaalvalitsus peaks määruse vastu võtma juba sel nädalal. Selle jõustumine toimub kahe nädala jooksul ehk 8. ja 15. novembri vahel.

Ja seni?

Nagu mujale Hispaaniasse reisimiseks on vaja ära täita terviseküsimustik, saada QR kood ja läbida lennujaamas temperatuurikontroll.

Missugune on olukord Kanaaridel praegu?

Kanaari saarte nakatumisnäit 27.10. seisuga oli 36,55. Gran Canarial, Lanzarotel ja La Comeral on see langenud alla 25, kuid El Hierrol on see 72,94.

Canary Islands: 36.55 Tenerife: 55.67 Gran Canaria: 24.32 Lanzarote: 22.98 Fuerteventura: 17.97 La Palma: 0.00 La Gomera: 23.25 El Hierro: 72.94

Seotud lennupakkumised

10. novembrist peaks testinõue kehtima hakkama.