Hispaania puhkusesaared loodavad turismi taastada testimisega

Hispaania kaks suuremat puhkusearhipelaagi Kanaari saared (Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote jt) ja Baleaari saared (Mallorca, Ibiza) leppisid reedel kokku ühises tegevuskavas, kuidas usaldus reisimiseks taastada ning turism Euroopast saartele taaskäivitada ilma saabujate tervist ohtu seadmata.

Ühine tegevusprotokoll näeb Hispaania väljaande Canarias7.es teatel ette kahte testimist:

  • Kõik, kes saabuvad riikidest, kus nakatumisnäitaja 100 000 elaniku kohta on viimase kahe nädala jooksul olnud suurem kui 50, peavad saabudes esitama negatiivse koroonatesti, mis ei oleks tehtud varem, kui 48 tundi enne lennukisse astumist. Hetkel kuuluvad Euroopas nende riikide hulka Soome, Norra, Läti, Saksamaa, Kreeka ja Küpros. Eesti on praegu napilt üle piiri nakatunute suhtarvuga 50,2. Riikide nakatumisandmed leiab aadressil ecdc.europa.eu.
  • 48 h jooksul enne saartelt tagasipöördumist on kohustuslik teha uus tasuta koroonatest. Positiivse tulemuse korral reisida ei lubata ning tuleb jääda eneseisolatsiooni või karantiini. Kõik sellega seonduvad kulud, s.h. võimalik hospitaliseerimine, kaetakse Kanaari saarte või Baleaaride võimude poolt.

Vaata ka: Kanaari saartele reisijad saavad tasuta koroonakindlustuse

Saarte turism on kõvasti kannatanud

Viimase paari kuu jooksul Hispaaniat tabanud koroonaviiruse teine laine on kaasa toonud paljude hotellide sulgemise. Iseäranis Kanaaridele on turismi taastamine väga oluline, sest talvekuud on seal aasta tipphooaeg. Kui pealinnas Madriidis on olukord üsna hull ja kehtib eriolukord, siis puhkusepiirkondades on nakatumiste trend olnud langevas suunas.

Arvestades Hispaania nakatumisnäitajat 308,1, tuleb Hispaaniast naastes arvestada eneseisolatsiooniga, sest sealse testi tulemusi Eestis ei arvestata.

Tere!

Kas on teada, millal see mineku/tuleku testimine reaalselt kehtima hakkab? Saan aru, et see praegu on veel plaan?

Võrdluseks näiteks Küprosel testitakse praegu kõiki saabujaid.

Tõepoolest, konkreetset aega, mil testimist nõudma hakatakse, ei mainita. Võib aru saada, et see viiakse sisse ASAP.

Läksin 27.09 Paphosele ja seal ei testitud mind uuesti