Küprosele reisimiseks on vajalik eelnev registreerumine

Eesti kodanikud saavad alates 20. juunist Küprosele reisida ilma piiranguteta, sest Eesti kuulub kõige ohutumate riikide ehk A kategooria nimekirja. Tasub siiski arvestada, et enne lendu Küprosele on vaja internetis registreeruda ja hankida endale Küprose lennupass (Cyprus Flight Pass). Seda saab teha veebilehel cyprusflightpass.gov.cy.

Oluline teada:

  • Küsimustik tuleb täita ja välja trükkida 24 h jooksul enne lendu.
  • Küsimustik tuleb esitada enne lennule minekut ja saabumisel piiril.
  • Küsimustikus tuleb kinnitada, et reisija ei ole viimase 14 päeva jooksul külastanud riike, mis ei kuulu kategooria A ja B alla. Nende riikide nimekiri on leitav siin.
  • Kinnitada tuleb, et 72 h tunni jooksul enne reisi pole esinenud Covid-19 viiruse tunnuseid ning viimase 14 päeva jooksul pole olnud teadlikke kokkupuuteid viirusega nakatunutega.
  • Kinnitus, et reisimine toimub omal vastutusel ja Küprose riik ei ole üheski reisi faasis vastutav võimaliku nakatumise eest. See on huvitav punkt, sest Küpros on lubanud koroonaviirusesse nakatumise puhul katta kõik Küprosel viibimisega seotud kulud.
  • Reisija kohustub Küprose võime teavitama, kui pärast koju tagasipöördumist ilmnevad 14 päeva jooksul koroonaviiruse sümptomid.

Ole ka kursis registreerumisnõuetega teistes Euroopa riikides:

Kreeka - Kreekasse reisimiseks tuleb eelnevalt registreeruda!
Hispaania - Ka Hispaaniasse reisimiseks tuleb eelnevalt registreeruda!
Horvaatia - Entercroatia.mup.hr
Island - visit.covid.is
Ühendkuningriik - www.gov.uk