Ka Hispaaniasse reisimiseks tuleb eelnevalt registreeruda!

Tundub, et enne puhkusereisi Euroopasse tuleb hakata juurutama uusi harjumusi: mitmetes riikides on kohustuslik registreeruda vähemalt 48 tundi enne riiki saabumist.

Kreeka - Kreekasse reisimiseks tuleb eelnevalt registreeruda!
Horvaatia - Entercroatia.mup.hr

Hispaania

Alates 1. juulist on eelnev registreerumine vajalik ka reisimisel Hispaaniasse, Seda saab teha veebilehel spth.gob.es või nutitelefoni tõmmatud reisiäpis (Android, iPhone, lingid samal lehel).

Kokkuvõte:

  • Registreeruma peavad kõik reisijad, sõltumata kodakondsusest või vanusest.
  • Alaealiste eest saavad seda teha nende vanemad või hooldajad.
  • Registreerumine on seotud ühe reisiga.
  • 48 tundi enne reisi täidetud andmete põhjal väljastatakse QR-kood, mis tuleb piiril esitada kas telefonis või välja trükituna.
  • Kuni 31. juulini kehtib üleminekuperiood, kus reisijad, kel polnud võimalust vormi eelnevalt täita, saavad seda teha saabudes paberi peal.
  • Muuhulgas küsitakse andmeid hiljutiste reiside kohta ning kontaktnumbrit ja -aadressi Hispaanias viibimise ajal.

Hispaanlaste kiituseks tuleb öelda, et erinevalt Kreekast antakse kohe ka informatsioon isikuandmete kasutamise ja nende kaitse kohta.

Uute harjumuste juurutamisega mul erilist probleemi ei ole.

Küll aga tekitab küsimusi selle ankeedi aadressinõue.

Kusagil ei ole infot, kui pika aja kohta alates riiki saabumisest peab olema elukoha aadress ette näidata.

Ma näen, et reisijatelt ei nõutagi täpset aadressi. Piisab linna/autonoomse piirkonna täpsusest, et saada QR-kood kätte.

Aga kuidas käituda siis, kui ma ei ole rannainimene ja ei soovi pikemat aega ühes kohas veeta ning tegelik reisiplaan on "iga öö uues kohas" (kas siis juba ette planeeritud peatuspaikadega või lihtsalt kohapeal tekkinud spontaansete otsustega)?

Kas seda tüüpi reisid tuleb siis mingiks ajaks ära unustada?

Ei tahaks nagu hästi uskuda, et ollakse rahul ainult esimese öö elukoha andmete saamisega.

Võiks olla mingi võimalus peatuspaikade aadresse jooksvalt edastada (vastavalt otsuste langetamisele).

Samas aga on ju ka majutusasutustel kohustus kõik reisijad registreerida. Registreerimise andmed jooksevad kindlasti kuhugi andmebaasi kokku ja on ilmselt vastavatele ametkondadele kättesaadavad. Seega vajadusel saaks ju reisija niimoodi lihtsalt leitud. Miks seda siis ei kasutata?

Ega neid ju ei huvita sinu antud aadress, vaid see, et vajadusel kontakti saaks. Sellepärast kontaktnumbrit vast vaja ongi. Muudmoodi ju pole eriti mõeldav, kui näiteks seltskond reisib Prantsusmaalt Hispaaniasse matkabussiga.

Kuidas saab tavainimene (nt, kes ei käi trip.ee's) üleüldse sellise asjaga kursis olla?

Kui ma mingit reisi plaanin, siis teen piisavalt uurimistööd, et nõuded ja tingimused selgeks saada. 

Eriti praegusel ajal peaks ka kõige tavalisemale tavainimesele selge olema, et erinevad sihtkohad võivad olla kehtestanud erinevad piirangud või nõudeid ja on reisija enda mure, et ta neid nõudeid teaks ja täidaks. 

Kuidas neid nõudeid teada saada? Olevat siuke asi nagu Google olemas...

Tahad nüüd laike saada selle purtsatuse pärast või.

Siimu küsimus on päris õigustatud. Asja teeb keerulisemaks seegi, et registreerimisnõuded kehtestatakse viimasel minutil ja kogu info muutub pidevalt. Euroopas pole kunagi varem mingit registreerimiskohustust olnud ja üsna loomulik, et ei tulda selle pealegi, et nüüd võiks midagi taolist vaja minna.  

Ehk veel üks põhjus, miks enne reisile minekut Trip.ee-s leiduv info üle vaadata.