Maailma suurima turistide tihedusega paigad

Briti kindlustusfirma Columbus Direct analüüsis turistide tihedust mõnes maailma populaarsemas turismikohas ning leidis, et mõnes paigas on tõenäosus teisi samasuguseid turiste kohata oluliselt suurem, kui mujal. Seejuures pole turistide arv ja nende tihedus pindalaühiku kohta korrelatsioonis, pigem sõltub turistide tihedus sihtkoha kogupindalast.

Brittidele omaselt kasutatakse pindala mõõtühikuna ruutmiili, mis teistes Euroopa riikides inimestel juhtme kokku jooksutab. Olgu siis öeldud, et 1 mi² = 2,59 km².

Maailma kõige suurema turistide tihedusega paigad on:

  1. Phuket, Tai (5090 turisti ruutmiili kohta)
  2. Palma de Mallorca, Hispaania (2918)
  3. Pattaya, Tai (2762)
  4. Pariis, Prantsusmaa (1174)
  5. Barcelona, Hispaania (605)
  6. Kuala Lumpur (367)
  7. Milano (344)
  8. Osaka (268)
  9. Singapur (127)
  10. New York (119)

Nagu näha, on turistide kontsentratsioon suurim populaarsetes rannakuurortites, kus esikolmikus on kaks sihtkohta Tais – Phuket ja Pattaya. Kuigi Londonit külastab kaks korda rohkem turiste kui Phuketit (19,8 miljonit versus 9,2 miljonit), hajuvad nad tänu suuremale pindalale rohkem ära. Samas, enamik turiste koondub ka Londonis kesklinna.

Ka Bangkokki külastab aastas rohkem inimesi kui Phuketit – 20 miljonit – kuid statistiliselt on neid pindalaühiku kohta hõredamalt.

Columbus Directi turistide tiheduse leidmise metoodika üle võib muidugi vaielda. Selleks võeti Mastercardi sihtkohtade indeksist rahvusvaheliste turistide kogunumber ning jagati see 365-ga, et saada külastajate arv ühes päevas (eeldusel, et iga külastaja peatub sihtkohas ühe öö). Võttes ööde arvu külastaja kohta suuremaks, kasvab loomulikult ka nende tihedus. Samas peaks ühes või teises sihtkohas keskmiselt veedetud ööde arv turismiametnikel teada olema. Ning nagu märgitud, sarnaselt Tallinnale, kus suurem osa turiste koondub vana- ja kesklinna, toimub turistide koondumine kesklinna ka Londonis, Pariisis, Milanos, Singapuris ja teistes linnades ning sihtkoha kogupindala arvestamine suurlinnade puhul annab veidi kahtlasi tulemusi.

Seega tasub toodud numbreid võtta pigem teatava orientiirina. Tõsi on muidugi see, et Phuketis, Palmas või Pattayal on turiste koos palju ja suhtarv kohalikesse elanikesse suur. Antud uuringus Veneetsiat ei vaadeldud, kuid võib arvata, et Veneetsia pakuks Phuketile kõva konkurentsi.

Columbus Direct on turistide tihedust ka visuaalselt illustreerinud. Iga punkt tähendab ühte turisti.

Kogu tabelit saab vaadata siin.

Tere.

Väga hea statistika. Eriti meeldib mulle see esimene suur pilt.

Mitmel inimesel on telefon käes?

Kindel, et seal Phuketi puhul ei ole saar ja linn segi läinud või?

Phuketi kohta hea tähelepanek. Mulle tundub, et siin on statistikud korraga ühte patta pannud kaks numbrit - Phuketi linn on tõesti 5 mi2 suur, aga külastuste statistika näib olema terve saare kohta. Seega on saadud number paras tambov.