Mis on Saksamaa number 1 vaatamisväärsus?

Saksamaa Turismiarenduskeskus (Deutschen Zentrale für Tourismus, DZT) korraldas internetipõhise küsitluse, et välja selgitada Saksamaa 100 tähtsamat vaatamisväärsust. Küsitlusele vastas üle 13 000 inimese rohkem kui 50 riigist. Esikohale hääletati selline koht Saksamaal, millest paljud arvatavasti kuulnudki pole: Hamburgis asuv Miniatur Wunderland ehk maailma suurim mudelraudtee.

Miniatur Wunderlandi (miniatuurse imedemaa) 1500 m2 suurusel pinnal asetseb 15,7 km 1:87 mõõdus mudelraudteid ning erinevate riikide iseloomulike maastike ja linnade vähendatud koopiaid. Pargist leiab lisaks Saksamaale veel näiteks Itaalia, Austria, USA, Skandinaavia, Šveitsi vähendatuid koopiaid. Huvilised näevad raudtee- ja lennujaamasid, sildu, tänavaid, tunneleid, laevu, autosid, ronge (vedureid on 1040 ja vaguneid üle 10 000), lennukeid, jõgesid, mägesid jne pisemal kujul. Miniatur Wunderlandi ehitamise taga on vennad Frederik ja Gerrit Braun.

Hääletusel jõudis teisele kohale lõbustuspark Europa Park, kolmas oli Neuschwansteini loss Baierimaal. 100 Saksamaa vaatamisväärsuse edetabeliga saab tutvuda siin.

Mulle väga meeldis. Ise ütleks küll, et see on Hamburgi nr1 vaatamisväärsus.

Kahjuks küll praegu seoses koroonaga ei julge siseruumides asuvat vaatamisväärsust soovitada...