Need on 10 maailma kõige mõttetumalt kallist vaatamisväärsust
veigo
veigo
30. okt 2023 07:43

Missugused vaatamisväärsused maailmas on külastajate arvates liiga kallid? USA rahasäästuleht SavingsSpot pani TripAdvisori arvustuste põhjal kokku nimekirja vaatamisväärsustest, mille arvustustes sisaldus sõna "kallis" kas piletihinna, parkimise või söögi-joogi maksumuse puhul. Kõige rahaahnemateks peetavate kohtade hulgas domineerivad Ühendkuningriigi ja USA vaatamisväärsused, kolm esimest asuvad Londonis või selle lähedal.

Kõige mõttetumalt kallimaks peetakse Harry Potteri filmimist tutvustavat Warner Brosi stuudiotuuri, kus täiskasvanu pilet maksab 53,50 naela (61,40€) ja 4–15 aastastele 43 naela (~50€). Sinna on võimalik lisada kõikvõimalikku lisaraami, kulutada üle 100€ inimese kohta pole keeruline. Näiteks saab stuudio suveniiripoest osta šokolaadist konna, mis maksab 8 naela (9,20€).

Selgelt ülehinnatuks peetakse ka Windsori Legolandi ja London Eye külastust. TOP20 liigkallist kohast 10 asubki Ühendkuningriigis.

10 maailma kõige mõttetumalt kallist vaatamisväärsust

 1. Warner Bros Studios London Tour – The Making of Harry Potter, UK
 2. Legoland Windsor Resort, UK
 3. London Eye, UK
 4. Burj Khalifa, Araabia Ühendemiraadid
 5. The View from the Shard, UK
 6. Universal Studios Florida, USA
 7. Blue Lagoon, Island
 8. Magic Kingdom Park, USA
 9. Warwick Castle, UK
 10. Empire State Building, USA

Mida peetakse kalliks Eestis ja lähinaabrite juures?

Eestis ja meie naabrite juures märgitakse liiga kalliks sellised vaatamisväärsused:

 • Eesti – Lennusadam
 • Läti – vaade Riia Püha Peetri kiriku tornist
 • Leedu – Vilniuse teletorn
 • Soome – Jõulumaa
 • Rootsi – ABBA muuseum

Liiga kallid kohad Euroopas

Tervet kaarti ülehinnatud vaatamisväärsuste kohta näeb siin. TripAdvisori hinnanguid võiks võtta teatava koefitsendiga, muu hulgas nurisetakse ka selliste kohtade üle nagu Ateena akropol Kreekas, Angkor Wat Kambodžas, Petra Jordaanias, Victoria Falls Zimbabwes, Machu Picchu Peruus ja Table Mountain Lõuna-Aafrika Vabariigis.

Enda kogemus:

1. Tokyo Disneyland. NB! Mina läksin sinna selle tõttu, et olen abielus :-).

2. Grossglockner alpitee. Stelvio, Transfaragasan, mägiteed Šveitsis jne on ju naabrite juures tasuta. Teedeehitusest ma suurt midagi ei tea, aga pakun, et näiteks Arlberg, Karawanken või Tauern tunneli ehitus tuli kallim võrreldes Grossglockneriga, aga hind on ju odavam.

3. Kuutsemäe suusakeskus. Kilomeetri hind on ikka väga kole võrreldes näiteks Slovakkia, Austria ja Prantsusmaa keskustega.

4. T1 vaateratas. Võrreldes nendega, mis on Jaapanis. Midagi on nagu mäda, kui Jaapanis on sellise vaatamisväärsuse hind oluliselt madalam võrreldes Eestis, aga ratas on 2-3x suurema diameetriga.

5. Lottemaa. Võrreldes näiteks Osaka Kaiyukan sisu kui ka lapsepileti hindadega.

1
4

Siin on minu hinnangul sattunud mitmed kohad edetabelisse mitte, et nad on liialt kallid, vaid et tegu kõige populaarsemate vaatamisväärsustega. Wieliczka Poolas, Dajti köidraudtee Tiranas, Eiffeli torn, Ateena Akropol jne on kõige külastatumad kohad kuid samas mitte tingimata kõige kallimad ega kehva hinna-kvaliteedi suhtega. GUM Moskvas kindlasti on väga kallis ostlemiseks, aga sisse pääseb seal nagu igasse kaubamajja tasuta. Ja süüa sai sealses veidi nõukanostalgilises kohas kunagi ka suhteliselt mõistliku hinna eest.

Kui aga mõelda, mis tegelikult meenuvad kõige kallimatena või kus hinna-kvaliteedi suhe on enim paigast ära, siis neid kohti tegelikult väga palju nagu ette kohe ei tulegi. Esmastena meenuvad ehk näiteks Westminister Abbey Londonis, samuti Fortnum&Mason kaubamaja sealsamas kus tee/kohv ning kerge saiake/küpsis võrreldes Pariisi Lafayette'i ja GUM'i söögikohtadega vägagi teisest liigast ning sealsesse söögikohta kui sa just miljonär pole piltlikult öeldes asja väga pole. Ateenas näiteks on Küklaadide kunsti muuseum suhteliselt kallis, võrreldes kasvõi Akropoliga. Kunagi tundus ka Junibacken Stockholmis üsna kallina, aga nüüd on inflatsioon teinud oma töö ja hinnad nii kallid enam ei tundugi.

Aga jah -siin mainitud Tivoli üheaegselt tõesti nii populaarne kui ka suht kallis.

0
0
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Šiauliai Tourism
Sisuturundus
ŠIAULAI - TURISMIAVASTUSTE PARADIIS PÕHJA-LEEDUS
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased