New Yorgis avatakse läänepoolkera kõrgeim vaateplatvorm

New York saab juurde järjekordse tõmbenumbri, kui 11. märtsil avatakse 335 meetri kõrgusel läänepoolkera kõrgeim välivaateplatvorm. Vaateplatvorm avatakse Manhattani lääneosas uue pilvelõhkuja Edge 100. korrusel. Liftisõit sellisele kõrgusele võtab aega 52 sekundit.

Edge on osa Manhattanil käimasolevast USA ajaloo suurimast kinnisvaraarenduse projektist Hudson Yard. Kommertspindade ja eluruumide kõrval saab seal olema ka rohkesti avalikku ruumi, mille keskuseks on Vessel – spiraalne lõputu treppide süsteem. Ülevaadet Vesselist saab lugeda siin.


Vessel

Vaateplatvormil saab New Yorki vaadata ka läbi klaaspõranda, mis loob tunde, nagu jalutaks taevas. Platvormi ümbritsevad klaaspaneelid valmisid Saksamaal ja viimistleti Itaalias. Siseruumidest leiab baari, restorani, kohviku ja ruumid ürituste tarbeks.

Edge on avatud alates kella 08:00 kuni keskööni. Eeldatavasti on populaarseimad ajad päikesetõusu- ja loojangu ajal.

Sissepääs täiskasvanutele on 36 USD/32€ internetist ostes ja 38 USD/33,50€ pileti kohapealt soetades. Lastelt küsitakse vastavalt 31 ja 33 dollarit (27/29€). Veebis saab pileteid osta aadressil www.edgenyc.com.

Maailma kõrgeim välivaateplatvorm asub Dubais, kus Burj Khalifas saab ümbrust uudistada 452 meetri kõrguselt.

Kõik fotod: edgenyc.com