Taisse reisimiseks on vajalik ThailandPlus äpp

Turismi hetkeseis Tais pole hetkel just kõige parem. Viimase statistika järgi saabub kuningriiki keskmiselt 373 välismaalast päevas ja enamik neist saabub töö või perekondlike sidemete tõttu. Pamiseks takistuseks, miks välismaalased Taisse praegu reisima ei kipu, on kohustuslik kahenädalane karantiin. Samas, soovi korral reisida saab, sest Eesti kodanikele on Tai 30 päeva viisavaba.

Tais küll kaalutakse vaktsineeritud reisijatele karantiininõude kaotamist, kuid praeguse seisuga ei juhtu see enne sügist. Küll aga on Tai võimud välisturistide ootuses käivitanud uue nutitelefoni rakenduse ThailandPlus. Erinevalt paljude teiste riikide analoogsetest turistidele mõeldud rakendusest pole Tai puhul tegemist soovitusliku paigaldusega, vaid jälgimisäpi ThailandPlus olemasolu ja selle registreerimine on Taisse reisimise vältimatuks eelduseks.

ThailandPlus tuleb alla laadida ja telefoni paigaldada peale seda, kui reisija on saanud sisenemisloa (Certificate of Entry, COE). Äpp eeldab, et kasutaja annab loa nii telefoni GPS kui blootooth jälgimiseks.

Asi ei piirdu üksnes reisija jälgimisega. Enamikul Tai äridel (majutusasutused, restoranid, kaubanduskeskused jmt) ning turismiatraktsioonidel on väljas QR koodid, mida tuleb skännida sisse- ja välja registreerumiseks (check in ja check out).

Vaadates Google Play poes Android-telefonide kasutajakogemust, siis tundub, et tegemist on väga toore rakendusega, sest see jookseb kokku ega tunne COE umbrit ära. Ühesõnaga, võib tekkida reaalne oht, et lennukile ei lubata ThailandPlus rakenduse puhttehniliste probleemide tõttu. Arvamus, et rakendus soovib saada kõiki telefoniomaniku andmeid, ilmselt siiski ei päde.

Teoreetiliselt on võimalik Taisse reisida ka ilma nutitelefoni ja ThailandPlus äpita, kuidas see täpsemalt korraldatud on, selle kohta veebileht infot ei jaga.

Lisainfo: ThailandPlus kasutusjuhend (pdf)