Portugal on turismile jälle avatud!

Alates 17. maist on Portugal reisimiseks jälle avatud kõikidele EL ja Schengeni liikmesriikide kodanikele, kus Covid-19 nakatumisjuhtude arv viimase 14 päeva jooksul 100 000 elaniku kohta jääb alla 500. Euroopa Liidus ületab selle piiri hetkel viis riiki: Horvaatia, Holland, Küpros, Leedu ja Rootsi.

Ainsaks sisenemise nõudeks nakatumisnäitajaga alla 500 riikide kodanikele on 72 h jooksul enne Portugali suunduva lennuki väljumist tehtud negatiivne PCR test. Sellest nõudest pole praegu vabastatud ka vaktsineeritud reisijad. Testi ei nõuta alla 24 kuu vanustelt lastelt. Testi tulemus peab olema kas digitaalsel või trükitud kujul, SMS-i ei aktsepteerita. Lennufirmat, mis lubab pardale ilma negatiivse testita reisija, ootab trahv 500-2000€ reisija kohta.

Mandri-Portugali suunduvatel lennureisjatel (k.a. transiit) on vajalik internetis ära täita Passenger Location Card, soovitavalt pärast check-in-i tegemist, kuna nõutud on märkida ka istekoht lennukis.

Madeira

Madeira reisitingimustest saab pikemalt lugeda siin. Oluline on enne Madeirale saabumist registreerida aadressil madeirasafe.com. Registreeruda saab 48 kuni 12 tundi enne lennule minekut. Iga reisija peab registreerima eraldi, v.a. alla 12 aastased lapsed, kes lisatakse vanema registreeringule. Peale registreerumist saadetakse QR-kood, mis tuleb ette näidata Madeira Funchali lennujaamas.

Madeirale reisimiseks on vajalik Covid-19 test, millest on vabastatud reisijad, kellel on ette näidata tõend vaktsineerimise kohta või tõend, et haigus on läbi põetud.

Assoorid

Vajalik on viimase 72 h jooksul tehtud negatiivne PCR test. Enne Assooridele reisimist on vajalik 72 h jooksul enne reisi täita ära küsimustik aadressil mysafeazores.com. Kui Assooridel viibitakse pikemalt, kui 7 päeva, on vajalik uuesti testida 6 ja 12 päeval.

Lisainfo:

Kreeka nüüdsest ei nõua testi vaktsineeritud reisjatelt.