Punaste lootoste järv Tais

Tai

Lootost peeti pühaks lilleks juba vanas Egiptuses, lillel on eriline koht ka Idamaade religioonides. Läbi aegade ja kultuuride on lootos sümboliseerinud puhtust ja armastust. Budismis vaadatakse sageli mudases vees kasvava lille õitsemist kui teekonda pimedusest valgustatuseni.


Foto: Flickr

Tai kirdeosas, 45 km Udon Thani linnast asub Tai üks huvitavamaid sesoonseid vaatamisväärsusi – Punaste lootoste järv (ingl. k. Red Lotus Lake (Sea), kohalikele Talay Bua Daeng või Nong Han Kumphawapi). Suurema osa aastast on Han Kumphawapi järv nagu järv ikka, kuid aasta jahedamatel kuudel muutub see imeilusaks roosaks mereks, kus puhkevad õide sajad tuhanded lootosed.


Foto: Flickr

Kalda pealt ei ole lillede ilu näha, selleks tuleb paadiga sõita järvele. Võimalus on rentida paat ise või ühineda mõne tuuriga. Paadi rent umbes pooleteiseks tunniks maksab 500 THB (13 eurot), lühem, 45-minutine retk 300 THB (8 eurot). Toodud hind on paadi, mitte inimese kohta. Ühte paati mahub kuni 10 inimest.


Foto: Flickr


Foto: Flickr

Lootosed alustavad õitsemist vihmaperioodi lõpus novembri lõpus - detsembri alguses. Parim aeg punaseid lootoseid näha on aga jaanuaris – veebruaris, kui veepealne lillemeri on on täies ilus. Parim aeg järvele on minna varahommikul päiksetõusust kuni kella kümne-üheteistkümneni, kuna keskpäevase palava päikese käes lootoseõied sulguvad.

Väga lahe kogemus. Tänavu käisin ja soovitan kõigile loodushuvilistele.

See on vesiliilia mida kõik lootoseks peavad. Lootos on palju suurem lilleke.