Reisiidee: Eiffeli torn Kreekas
veigo
veigo
11. veebr 10:32

New Yorgi Vabadussammas ja Pariisi Eiffeli torn on maailmas kaks ilmselt kõige enam kopeerimist leidnud vaatamisväärsust. Isegi Prantsusmaal leiab Eiffeli torne päris arvukalt. Loomulikult on oma Eiffeli torn olemas ka Eestis.

Kes soovib Kreekas mööda Peloponnesose poolsaart ringi sõites vanade kivide kõrvale midagi veidi kaasaegsemat vaatamisväärsust, siis sealsel läänerannikul väikeses Filiatra linnas on oma Eiffeli torn. Selle ehitamise taga on Kreeka juurtega kirurg Harry Fournier (Haris Fournarakis), kes teenis arstipraksisega Chicagos korraliku varanduse ning soovis pensionile jäädes midagi tagasi anda linnale, kust tema pere pärit oli.

Filiatrase torn pole Pariisi torni täpne koopia, sest 1960-ndatel ehitatud torn on palju madalam – 330 meetri asemel 26 meetrit. Ka torni teine korrus on palju madalamal mis muutis ka kolmanda korruse kuju. Turiste see kõik muidugi suurt häirida ei tohiks.

Aga üksnes torni ehitamisega Fiournier ei piirdunud. Lisaks ehitas ta kohaliku kooli juurde metallist gloobuse ning mõned kilomeetrid tornist põhja poole sõites leiab Agrili kaluriküla juurest muinasjutulossi, mis on justkui kombinatsioon Disney lossist, mille disaineriks on kutsutud Salvador Dali. Loss on tänaseks kahjuks hüljatud ja mõnevõrra lagunenud.

Foto: Tripadvisor

Sellest sai mõned aastad tagasi mööda kihutatud. Pöörasin otsa ringi, veendumaks, et ma hallutsinatsioone ei näe. Mitte ei leia pilte

0
0

See loss on väga äge koht, täiesti sürreaalne. Mõni aasta tagasi olid seal ka elanikud sees, võimalik et skvotterid. Eiffel sai ka üle vaadatud, selline tilluke versioon.

0
0
Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
tickets.ee
Sisuturundus
Valige oma puhkuseks pakettreis või korraldage unustamatu reis iseseisvalt?
Kuhu minna suusapuhkusele?
If kindlustus
Sisuturundus
Kuhu minna suusapuhkusele?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased