Reisiidee - Freudenbergi linn Saksamaal

Saksamaa North Rhine-Westphalia liidumaa lõunaosa üks kõige huvitavamaid linnu on keskaegne Freudenbergi linn. Selle kõige vanem osa, mis kannab nime Alter Flecken, koosneb täielikult valgetest puitkarkassiga majadest. Kokku on Freudenbergis selliseid maju umbes 50. Kõik nad on enam-vähem ühesuurused ja neil on sarnased kivikatused.

Foto: Heribert Pohl (Flickr)

Keskaajal elas Freudenberg üle mitmeid tulekahjusid. Kõigepealt põles suurem osa linna ja Freudenbergi kindlus tulekahjus maha 1540. aastal. Linn ehitati uuesti üles, kuid 1666. aastal puhkenud tulekahju hävitas linna uuesti. Tulekahjust pääses vaid üks maja (Kölner Str. 3), mida loetaksegi Freudenbergi vanimaks majaks.

Foto: Heribert Pohl

Tänu linnas valitsevale muinasjutulisele atmosfäärile ja selle ümbruse mägisele loodusele on Freudenbergist saanud tähtis turismikeskus. Linna ümbruses on 160 km tähistatud matkaradu, kuid matkamise kõrval võib külastada ka tehnoloogia- ja kunstimuuseumi. Freudenberg on piisvalt väike, et seda saaks jalgsi uudistada. Õigupoolest läbibki vanalinna (Altsdadt) ainult üks tänav. Freudenbergis elab täna kokku 18.700 inimest.

Foto: Igor Prahin

Foto: Thomas Depenbusch (Flickr)

Foto: Thomas Depenbusch (Flickr) Foto: Erik Christensen (Flickr)

Foto: Heribert Pohl

Võõrstemaja Zum Alten Flecken

Igavesti tore linn :) Ma ainult nii irisemise mõttes ütlen, et liidumaa võiks ika Nordrhein-Westfalen olla.