Reisiidee: Rasiglia mägiküla Itaalias
veigo
veigo
7. nov 07:57

Kuigi meile võib tunduda, et kõik vähegi ebatavalisemad paigad Euroopas on üldtuntud, ei pruugi see alati nii olla. Kui paljud on näiteks kuulnud Rasiglia mägikülast Itaalias?

Umbria maakonnas asuvat Rasigliat on sageli nimetatud Veneetsia miniatuurseks analoogiks. 600 meetri kõrgusel asuvas külas ristuvad mitmed ojad, sealsed tiigid ja kanalid on gondliliikluseks liiga väikesed, aga küla ümbritsev maaliline rohelus muudab sellest omamoodi muinasjutukülaks.

Foto: Irma Testa (Flickr)

Küla läbivad ojad muudeti sajandite jooksul rikkuse allikaks. Sinna tekkisid nahaparkimistöökojad, villaketrus ja -värvimine.

Foto: Iaia quark (Flickr)

Kuigi praegu elab külas vähem, kui 100 elanikku, on selle külastajate arv viimastel aastatel kiiresti kasvanud. Internetis levivad romantilised fotod ja videod küla läbivate ojade loomulikust ilust ja majade keskaegsest sarmist on teinud oma töö. Seejuures oli Rasiglia pärast 1997. aasta maavärinat 10 aastat sisuliselt inimtühi, kuni 2007. aastal asutati küla taastamiseks ja arendamiseks ühing.

Foto: rasigliaelesuesorgenti.com

Rasiglia on küllaltki kompaktne küla, aga sinna sattudes tasub läbi astuda kunagises veskis asuvast muuseumist Museo dell’Acqua, kus saab ülevaate, kuidas küla läbivad ojad selle majanduslikule õitsengule kaasa aitasid. Enamik küla kitsaste tänavate ja käikude ääres asuvaid majasid on kenasti restaureeritud.

Et küla edasi arendada, on Rasiglia külastajatelt oodatud väike annetus. Vaata ka rasigliaelesuesorgenti.com.

Paar videot Rasigliast:

Vahva. Läbi linna vuliseva veega kena kohake on ka Saksa-Belgia piiri ääres, Aachenist veidi lõuna pool, Monschau, kus on ka vägev klaasikoda Römische Glashütte https://www.eifel.info/en/a-historische-altstadt-monschau

Meile lähemal Lätis on keset linna vuliseva veega Kuldiga kesklinn ja sealt jalutuskäigu kaugusel Euroopa kõige laiem juga https://www.latvia.travel/et/pils%C4%93ta/kuldiga

2
0

Aitäh jagamast! Monschau tundub ka huvitav, ehk kulub soovitus kellelegi ära.

0
0

Monschau on väärt külastust küll. Kuna see Saksamaa ääremaal (sõna otses mõttes päris Saksamaa ääres) ja väga väike koht, siis ta väga tuntud ei ole , kuid turiste käib üsna palju ikkagi ning jõuludeajal seal eriti kena. Ehkki tulenevalt asukohast sajab lund seal pigem erandjuhul nii et valgeid jõule pigem ei leia.

0
0
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Aristokraatlikud lossid ja mõisad Gauja rahvuspargis
Mis on Airalo eSIM?
Airalo
Sisuturundus
Mis on Airalo eSIM?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased