Reisipiirangute kaardid internetis

Lufthansa on oma kodulehele lisanud uue reisiplaneerimise vahendi – interaktiivse kaardi, kus kuvatakse maailma riikide sisenemistingimused sõltuvalt lähteriigist ja reisija vaktsineerimise staatusest. Lufthansa kaart on selles mõttes hea, et pakub reisipiirangutest või nende puudumisest visuaalselt kiire ülevaatliku pildi.

Reisitingimused vaktsineerimata reisijatele

Reisitingimused vaktsineeritud reisijatele

Visuaalne ülevaade, kui suletud Aasia ja Vaikse ookeani piirkond praegu on

Samas leiab kaardilt mitmeid ebatäpsusi. Näiteks Prantsusmaa kohta on sisenemistingimused valed nii vaktsineeritud kui vaktsineerimata reisijatele. See ei pruugi siiski tulla sellest, et kaardil kasutatavad andmed oleks vananenud. Pigem tulenevad ebatäpsused sellest, kuidas riigid ise sisenemistingimusi kirjeldavad. Näiteks seesama Prantsusmaa kasutab reisipiirangute kirjeldamiseks sellist sõnastust: sisenemine pole lubatud, välja arvatud /järgneb pikk loetelu/.

Lufthansa kaardil on puudu ka info paljudes riikides sisenemiseks nõutud eelregistreerimise kohta.

Teised kaardirakendused

Lisaks Lufthansa kaardile leiab internetist teisigi kaardirakendusi. Avamiseks vajuta kaardile.

IATA COVID-19 reisipiirangute kaart

Skyscanneri reisipiirangute kaart

Wizz Airi reisipiirangute kaart

Re-open EU

Kaardid on toredad asjad, kuid konkreetsemate reisiplaanide puhul tasub info muudest allikatest alati üle kontrollida. Tavaliselt on parimad infoallikad riikide välisministeeriumide veebilehed, riikide ametlikud turismilehed ja lennufirmade veebilehed.

Olemegi jõudnud punkti, kus COVID19 vastu vaktsineerituid eelistatakse täiesti süüdimatult mittevaktsineeritud inimestele ehk täiesti konkreetselt ja legaalselt eristatakse ja jaotatakse inimesed lahtritesse (kastidesse) nende isiklike veendumuste tõttu.

Väga suur epic fail on ka see, et kui oled covidi ära põdenud ja 1 süsti saanud ehk meie mõistes 2 süsti saanud ja täielikult läbi põdenud, siis teiste jaoks oled ikkagi oht