Rooma kuulsad Hispaania trepid pole enam istumiseks

Hispaania trepid Roomas on üks minu esimesi mälestusi välisreisilt, kui reisimiseks oli veel vaja Vene välispassi. Värskelt avanenud üliõpilasvahetuse korras sai Roomas veedetud pea kolm nädalat ja Igavest Linna lahkete vastuvõtjate abiga avastatud.

Nii mitmedki õhtud Roomas möödusid Hispaania treppidel veini rüübates. Rooma kesklinnas leidus vähemalt tookord arvukalt keldreid, kus sinu 1,5 liitrisesse tühja veepudelisse otse vaadist lahkesti väga odavat veini lasti. Ja Hispaania trepid oli just see koht Roomas, kus noored õhtul veini kõrvale maailma asju arutasid. Või siis suhteid klaarisid.

Nüüd tuleb suhteid Roomas klaarida kusagil mujal, sest Hispaania treppidel enam istuda ei tohi. Kohas, kus Audrey Hepburn ja Gregory Peck 1953. aasta klassikaks saanud filmis Roman Holiday jäätist nautisid, riskivad turistid turistid teppidel istudes 250 – 400 eurose trahviga.

Täna ei tasu veini joomisest Hispaania treppidel enam unistadagi, sest igasugune söömine ja joomine treppidel on keelatud. Selle järgi valvavad paar politseiniku, kes juhatavad turistid mujale. Kes seda nõu kuulda ei võta, riskib tahviga. Politseinike vilistamine pole kindlasti kõigile meelt mööda.

Hispaania trepid ehitati aastatel 1723 - 1726. 135 marmorist trepiastet on näinud lugematuid moeesitlusi ja fotoseansse. Hispaania treppe renoveeriti viimati 1995. aastal. 2015. aastal annetas luksuskaupade tootja Bulgari 1,5 miljonit eurot treppide taastamiseks.

Vaata lisaks:

Roomat külastades tuleb arvestada uute reeglitega
EasyJet muutis Tallinn-Milano liini hooajaliseks