SAS järgib trendi: nüüd saab USA-sse lennata ainult käsipagasiga

Viimaste aastate üheks ägedaima konkurentsiga võitlustandriks lennufirmade vahel on kujunenud lennud üle Atlandi ookeani Euroopa ja Põhja-Ameerika vahel. Džinni lasi pudelist välja Norwegian, kes tõestas, et odavlendude ärimudeli kauglendudel saab pikematel lendudel uuemate lennukitega tööle küll. Tänaseks on esialgsed kahtlused hajunud ja lennufirmasid, kes soovivad hakata pakkuma odavlende Atlandi kahe kalda vahel, tuleb järjest juurde. Mingil hetkel pidi Norwegiani efekt hakkama mõju avaldama ka täisteenust pakkuvatele lennufirmadele.

Esimesena reageeris Lufthansa, kes hakkas alates 16. oktoobrist 2017 pakkuma Rootsist, Taanist või Norrast USA sihtkohtadesse (New York (JFK, EWR), Miami, Orlando, Tampa, San Frascisco, Los Angeles) uut piletiklassi Economy Light, mis on mõeldud lendamiseks ainult käsipagasiga.

Nüüd on Lufthansa eeskujule järgnenud SAS, kes pakub alates 14. detsembrist samuti võimalust lennata USA-sse ainult käsipagasiga. SAS-i uus piletiklass SAS Go Light on sarnaselt Lufthansaga broneeritav ainult Skandinaaviast, algusega kas Rootsist, Taanist või Norrast. USA-s on sihtkohtadeks New York, Chicago, Boston, Miami, Washington, Los Angeles ja San Francisco. Kui äraantav pagas maha arvata, on teenindus lennuki pardal sama, mis SAS Go pileti ostnutel.

Kui vaadata SAS Go Light ja SAS Go piletite hinnaerinevust, siis näiteks Stockholm – San Francisco lendude puhul on see 35€ suuna kohta ehk edasi-tagasi lennu puhul 70€.


Asi võib segasemaks muutuda, kui osta pilet mujalt, kui SAS-i veebilehelt (enamasti küllalt mõttekas, sest annab kohati märgatava hinnasäästu). Broneerides täpselt samad piletid näiteks Supersaver.se lehel, saame tulemuseks odavamad piletid ja üllatus! - ka pagas on hinna sees.

Karta on siiski, et muud broneerimissüsteemid ei pruugi esialgu kuvada SAS-i hindu adekvaatselt. Aga igal juhul on siin võimalus soodsam hind enda kasuks tööle panna. Kuidas sellesse lennujaamas suhtutakse, on iseküsimus.

Lendudele väljaspoolt Skandinaaviat USA-sse Go Light broneerimisklassi vähemalt esialgu ei pakuta, isegi, kui lennud on läbi Skandinaavia pealinnade, nagu algusega Tallinnast.