See Euroopa linn on maailmas kõige alahinnatum sihtkoht
veigo
veigo
2. juuni 2023 08:17

USA äriuudiste portaal CNBC uuris, mis linn on maailmas kõige alahinnatum ehk linn, mis on reisisihina sama huvitav, kui tema kuulsad ja tuntumad naabrid, aga turistide poolt vähem külastatud ja odavam. Selline küsimus esitati 175 reisieksperdile ning vastustes domineeris ülekaalukalt Põhja-Itaalias asuv Emilia-Romagna regiooni pealinn Bologna, mida arvatakse tõusvat uueks kuumaks sihtkohaks.

Bologna eelistena tuuakse välja kolm asja:

  • Suurepärane kohalik köök
  • Ajalugu, arhitektuur ja vaatamisväärsused
  • Kompaktne ja mugav liikuda

Söögimõnud

Bolognas ja selle ümbruses armastatakse hästi ja palju süüa, sellest tuleneb ka linna üks hüüdnimesid La Grassa ehk paksuke. Bolognast on kõige muu hulgas pärit tortellini, tagliatelle, mortadella ja bolognese kaste.

Bologna ajaloolises keskuses asuvas Quadrilatero naabruskonna kitsastel tänavatel järgneb üks hõrgutiste pood teisele, kust saab osta Parma sinki, suurt valikut erinevaid vorste ja juuste, oliive ning värsket pastat. Lõuna ajal muutub see kant suureks tänavaturuks, kuhu tulevad sööma nii ärimehed kui tudengid. Söömine ei tähenda Bolognas üksnes mõnu, see annab kogu elule kvaliteedi.

Bolognas asub ka ainulaadne Itaalia köögile pühendatud teemapark FICO Eataly World.

Bologna arhitektuur ei jää teistele Itaalia linnadele alla

UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuva Bologna arkaadid ehk kaaristud on maailmakuulsad. Kokku on linnas arkaade üle 38 kilomeetri, mis teeb linnas liikumise ja ostlemise võimalikuks igasuguse ilmaga. Bolognas on kokku 24 keskaegset torni.

Bolognas on lihtne liikuda

Bologna on üllatavalt kompaktne linn, millest suuremat osa on kerge avastada jalgsi. Lisaks on Bologna turvaline, kohalikud on väga sõbralikud ning majutuse hinnad on taskukohased.

Lennud Bolognasse

Lufthansa grupi lennufirmadega leiab edasi-tagasi-piletid Bolognasse hinnaga alla 120€. Jälgi Trip.ee lendude sooduspakkumise rubriiki.

See on küll kergelt kummaline avastus. Selliseid alahinnatuid kohti on ju terve Euroopa täis, tuleb lihtsalt ise silmad lahti hoida ja avastada. Ei tea, miks see Bologna nüüd nii eriline on... Itaalia on kihvte kohti täis.. muidugi on alati võimalus minna turistikatasse kohtadesse, aga seal samas Emilia Romagna piirkonnas leidub neid huvitavaid kohti veel. Mõtlen, et nagu alahinnatud koht võiks ikka pigem olla mõnes sellises riigis, kus ei käi nii palju turiste kui mujal, või siis vähemalt piirkonnas, kuhu võib-olla ei satu nii palju kui mujale, nt Lõuna-Itaalias saapa alumine osa.

0
0

Ma arvan, et see põhjus selles, et Bologna on jäänud veidi oma kuulsamate naabrite nagu Firenze, Siena, Veneetsia, aga ka Milaano, Verona ning veel laiemalt võttes Rooma, Amalfi ranniku, Sitsiilia, Põhja-Itaalia järved jne varju ehkki ta neile palju alla ei jää (kui üldse). Usun et kui küsida meiegi inimeste käest milliseid Itaalia linnu või kohti tahetakse külastada, siis Bologna esikümnesse erinevalt nendest teistest ilmselt ei satu. Ehkki vaadata oleks küll.

Aga selles mõttes nõus, et kogu maailmas kindlasti palju paiku mida väga laialt ei teata ehkki nad seda väärt! Näiteks sealsamas Itaalia naabermaal Sloveeniastki teatakse enamasti Bledi järve ja Postojna koopaid, mis mõlemad küll igati külastust väärt, kuid näiteks Pirani ja Skocanjski koopaid teatakse märksa vähem ehkki need sama palju külastust väärt.

1
0
Uut Gauja rahvuspargis Lätis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Uut Gauja rahvuspargis Lätis
Luode12 - uus matkatarvete bränd Prismalt
Prisma
Sisuturundus
Luode12 - uus matkatarvete bränd Prismalt
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased