Singapore Airlines hakkab lendama Stockholmi

Singapore Airlines teatas, et lisab alates 30. maist 2017 oma liinivõrku lennud Stockholmi. Lennud Singapurist Stockholmi hakkavad toimuma Moskva kaudu ehk tegemist on nn viienda vabaduse alla käiva lennuga, kus lennufirmal on õigus opereerida kahe välisriigi lennuvälja vahel (ehk riikides, kus lennufirmal baasi ei ole).

 

Reisijatel mugavustest ilmselt puudu ei tule, sest liinile tuleb värske Airbus A350-900 lennuk. Pakkuma hakatakse kolme reisiklassi. Lennukis on kokku 253 istekohta, millest 42 on äriklassis, 24 premium turistiklassis ja 187 turistiklassis. Singapore Airlinesi meelelahutussüsteem KrisWorld on maailma parimate hulgas.

 

Singapore Airlines (SIA) lendab praegu Moskvasse 4 korda nädalas. Alates 30. maist lisandub viies lend nädalas ja lende jätkatakse Moskvast Stockholmi Arlanda lennuväljale.

 

Stockholm on Kopenhaageni kõrval teine linn, kuhu Singapore Airlines Põhjamaades lendab. Hinnatase algusega Kopenhaagenist on regulaarselt kallim olnud, kui alternatiivsed lennuvõimalused. Stockholmiga tundub vähemalt kirjutamise hetkel asi tunduvalt parem olema, sest alla 400-euroseid hindu Euroopast Singapuri justkui ei mäletagi.

 

 

Moskvas kasutab Singapore Airlines sarnaselt paljude teiste suuremate lennufirmadega Domodedovo lennuvälja. Selle lennujaama puuduseks on paraku see, et Eestist või kusagilt lähiriikidest on sinna sisuliselt võimatu kiirelt ja mõistliku hinnaga kohale jõuda.

 

Singapore Airlinesi pressiteatest võib välja lugeda ka seda, et koostöös SAS-iga plaanitakse Stockholmist pakkuda koodijagamist SAS-i lendudel. Tegemist on ühe ammuse plaaniga ühisfirma loomise näol, kuid väga aktiivselt pole see käivitunud.

 

"Stockholmiga tundub vähemalt kirjutamise hetkel asi tunduvalt parem olema, sest alla 400-euroseid hindu Euroopast Singapuri justkui ei mäletagi."
Nojah, alles üritasid teises teemas väita, et Tallinn-Singapur 499 ei ole mingi sooduspakkumine :D
Pane Rootsi ots juurde ja...

Pidasin silmas Singapore Airlines'i hindu Euroopast Singapuri, mitte hinnataset üldiselt.