Sõjast räsitud Süüriasse on hakatud reisipakette pakkuma

Süüria

Süüriat, kus sõjalised konfliktid on kestnud ligi üheksa aasta, soovitavad reisisihina vältida pea kõikide riikide välisministeeriumid. Tõepoolest, riik, kus sõjas on hukkunud vähemalt pool miljonit inimest ja rohkem kui pooled Süüria sõjaeelsest 22 miljonist elanikust on oma kodudest lahkunud, ei tundu just kõige mõistlikum sihtkoht. Ka SOS International hindab Süüriat väga kõrge ohutasemega riigiks. See kõik pole siiski peatanud kõige seiklushuvilisemaid Süüriasse reisimast. Kuigi reisimine Süüriasse pole hetkel kõige lihtsam ja ka mitte kõige odavam, on see siiski võimalik.

Kõigepealt, Süüria valitsus ei soovi, et sa riigis omapäi ringi kondad. Seetõttu lubatakse Süüriasse reisida ainult koos organiseeritud grupiga (mis ei tee omapäi reisimist siiski võimatuks, kes soovib, leiab internetist selleks juhiseid). Lisaks mõnele Süürias tegutsevatele reisikorraldajatele on reisipakette Süüriasse hakanud pakkuma ka üks Hiina ja kaks Venemaa reisifirmat.


Krak des Chevaliers (Vikipeedia)

Umbes nädalase tuuri käigus külastatakse tavaliselt Damaskuse vanalinna, Krak des Chevaliers kindlust ja Palmyrat. Hiina reisifirma Young Pioneer Tours viib ka ägedaid lahinguid näinud ja poolenisti varemes Alepposse. Nende reis maksab 1695 dollarit (1540 eurot), hind ei sisalda lennupileteid, viisat ega kindlustust.


Aleppo kindlus

Reise Süüriasse pakuvad ka kaks Venemaa reisifirmat, Kilimanjaro (Килиманджаро) ja Mirakl (Миракл). 8-päevane reis, mille käigus külastatakse Damaskust, Aleppot, Hamat, Krak de Chevaliersi ja Palmyrat, maksab üle 100 000 rubla (1417 eurot). 2019. aastal on nendega Süüriasse reisinud umbes 50 inimest ja sarnases mahus reise planeeritakse ka 2020. aastal.


Süürias polnud kooliõpilaste pildistamisest pääsu

Süürias on turismile taasavanemises erinevad vaated. Kui Süüria president Bashar al-Assad püüab seda igati soodustada, siis nii mõnegi kohaliku arvates on selle ainus eesmärk al-Assadi režiimi näitamine normaalsena ning sõnumi edastamine, et Süüria on taas toimiv ja normaalne riik ning sõda on läbi.


Sõja eel - sõbralikkus igal sammul

Kõigest sellest on tõeliselt kahju, sest ennesõjaaegne Süüria oli suurepärane sihtkoht, kus kõikjale viivate mikrobussidega oli reisimine ülimalt lihtne.Täiesti fantastilised kohad (Dmaskuse vanalinn ja Suur Mošee, Aleppo kindlus ja souq, Palmyra ja mitmed teised Rooma varemed, Krak des Chevaliers jne) nägid vaid üksikuid turiste. Samas oli külm õlu Süürias alati saadaval ning igas restoranis toodi eine lõpetuseks suur korv puuviljade ja maasikatega. Süüria suurepärast kööki võis nautima jäädagi.

Sai seal käidud 2010 aasta augustis. Omalt poolt võin kinnitada, et kindlasti üks riikidest, kus rahvas oli ülisõbralik pluss veel fantastilised ajaloolised kohad.