Kuigi turvalisus on paljude reisijate jaoks sihtkoha valikul oluline faktor, on selle kohta sageli raske saada adekvaatset infot. Suurriikide ohuhinnangud on sageli poliitiliselt mõjutatud (USA hinnangul on näiteks Iraan äärmiselt ohtlik sihtkoht) või reageeritakse üle üksiksündmustele.
Vast üks adekvaatsemaid turvalisuse kaardistajaid on International SOS, kelle hinnangud tuginevad jooksva aasta analüüsi ja tulevikuprognoosi kombinatsioonile. Reisiturvalisuse riskihinnang sisaldab muuhulgas poliitilisest ja sotsiaalsest olukorrast tulenevaid ohtusid (s.h. rahutused, terrorism, sõda, usu- ja etniline vägivald), kuritegevuse tase, transpordi infrastruktuuri olukord, loodusõnnetuste tõenäosus jne. Konteksti jaoks on oluline märkida, et riikide reisiturvalisuse hinnangud koostatakse eelkõige ärireisijat silmas pidades ega kajasta jooksvat infot.
Maailma kõige ohtlikumad kohad
Üldjoontes on kõik endine, ohutase on äärmiselt kõrge järgmistes kohtades: Afganistan, Jeemen, Liibüa ja Liibüaga piirnev osa Egiptusest, Gaza sektor, Süüria, mitte-kurdi Iraak, Somaalia, Lõuna-Sudaan, Kesk-Aafrika Vabariik, regioonid Malis, Nigeerias, Kongo DV-s ja Pakistanis, Ukraina idaosa sõjapiirkond. Tegelikult ju suhteliselt lühike nimekiri.
Kõige turvalisemad riigid
Puhkus on täiesti turvaline seitsmes Euroopa riigis/territooriumil: Soome, Taani, Norra, Island, Gröönimaa, Luksemburg, Šveits ja Sloveenia. Võrreldes eelmise aastaga muutusi pole.
Liikluse ohutus
International SOS kaardistab ka ülemaailmset liiklusohutust vastavalt teedel hukkunute arvule 100 000 elaniku kohta. Tihti ongi hullumeelne liiklus reisijale kaugelt ohtlikum, kui üldine turvaolukord ja kuritegevus. Kaart näitab selgelt, et liiklus on ohtlik paljudes Aafrika riikides, aga ka Tais ja Vietnamis.
Kõige turvalisem koht on Kuuba. Olen ise korduvalt käinud. Havannas on politsei igal nurgal ja salapolitsei samuti nähtamatult olema. Igati hea tunne, kõnnid öösel üksi kesklinnas ja ei mingit hirmu. Kuuba on väga turvaline ka üksikule naisreisijale.
Arvestades kuritegevuse kiiret kasvu Rootsi, on seal juba ohtlikum, kui Venemaal.
http://worldpopulationreview.com/countries/crime-rate-by-country/
Marek Mengel, kust see info pärineb? Link viitab Numbeo lehele: https://www.numbeo.com/crime/rankings\_by\_country.jsp, seal aga öeldakse et see on kasutajate hinnang: "This section is based on surveys from visitors of this website". Ning kui Venemaaga võrrelda, siis palju täpsema, ÜRO andmetel põhineva statistika leiab siit: https://www.nationmaster.com/country-info/compare/Russia/Sweden/Crime. Ei ütleks et Venemaa mõrvanäitaja, mis miljoni elaniku kohta on 11x kõrgem kui Rootsis, oleks eriti julgustav... aga sealt tulev ning Eestis mõnedes "rahvuslikes" väljaannetes levitatav desinformatsioon (mis on vahel identne Vene telekanalitelt levitatavaga) on maailmatasemel küll.
Vaadates vägistamiste statistika seisu ja trendi Rootsis nationmaster.com lehelt, siis üksikule naisterahvale see vist väga turvaline koht pole :)
Tegelikult on Gruusias väga turvaline olla. Öösel ja päeval, vargusi ei ole, politsei kõikjal nähtaval, turisti keegi ei kiusa
Buldooza, üritan võimalikult neutraalselt esitada statistilist materjali, ilma poliitilise alltekstita. Nii lihtsalt on näitajad, meeldib see meile või mitte. Jah, tapmiste osas on Venemaa ees, aga röövimiste osas on Rootsi juba Venemaast ohtlikum. https://www.rferl.org/a/countries-where-you-are-most-at-risk-of-being-robbed/30248376.html
Ja järgnevat linki ma kommenteerima ei hakka, igaüks teeb järeldused ise http://worldpopulationreview.com/countries/rape-statistics-by-country/
Tegelikult ei peaks võrdlema mitte mingi Venemaaga, vaid ikka meile harjumuspärase Eestiga.
https://www.nationmaster.com/country-info/compare/Estonia/Sweden/Crime