Southwind Airlines sai EL õhuruumis lennukeelu
veigo
veigo
31. märts 10:40

Soome Transpordiamet- ja kommunikatsiooniamet Traficom teatas 25. märtsil, et ei rahulda Türgi lennufirma Southwind Airlines taotlust alustada lende Soome. Traficomi analüüsi põhjal ei kuulu lennufirma Türgi eraisikutele või firmadele, nagu taotluses märgitakse, vaid Southwind Airlinesi kontroll ja juhtimine toimub suures osas Venemaalt. Seetõttu kuulub lennufirma Euroopa Liidu sanktsioonide alla ning tegevusluba Soomes neile ei anta. Seejärel keelati 28. märtsil Southwind Airlinesi lennukite sisenemine Euroopa Liidu õhuruumi tervikuna.

Southwind muidugi ei näinud ka liiga palju vaeva, et seoseid Venemaaga peita. Lennufirma loodi 2022. aasta aprillis põhibaasiga Antalyas, et vältida Vene turistide vähenemist Türgis pärast Venemaa invasiooni algust Ukrainas. Lennufirma üks peamisi partnereid oli Venemaa suur reisikorraldaja Pegas Touristik. Suur osa lennukitest ja nende meeskondadest pärineb EL-s keelu all oleva Northwind Airlinesi käes. Soomlastel oli lisaks põhjust kahtlustada, et Southwind Airlines oli 2023. aastal seotud Valgevene kaudu migrantide toimetamisel EL piiridele.

Southwind Airlinesi kasutati Antalya kaudu agaralt ka Vene turistide Euroopa-reisideks. Nii oli Southwindil päris korralik valik sihtpunkte Saksamaal (Berliin, Düsseldorf, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Leipzig, München, Stuttgart), aga lennati ka Itaaliasse (Bergamo), Kreekasse (Kreeta/Irákleio) ning Šveitsis Zürichisse ja Šveitsi-Prantsusmaa-Saksamaa piiril asuvasse Basel Mulhouse Freiburgi lennujaama.

Southwind on ajutiselt katkestanud ka tšarterlennud Moskvast Egiptussesse Sharm El-Sheikhi, kuna üle Küprose lennata enam ei saa ja probleeme tekkis ka nende kasutatava hübriidlennufirma Air Cairo lennukoodiga. Saabuvaks suveks plaanitud lennud Kaliningradist Antalyasse on tühistatud.

Hea, et ka nendele suslikutele saba peale sai lõpuks astutud. :)

9
0

Just. Puhaku Krimmis!

7
0
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
If Kindlustus
Sisuturundus
Reisikindlustus – milleks? Mul on Euroopa ravikindlustuskaart!?
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
PrintMeEasy
Sisuturundus
Kuidas muuta reisifotod unustamatuteks mälestusteks?
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased