Üllatus: Taisse saab jälle viisavabalt!

Viimastel kuudel on Tai turismi ja viisatingimuste ümber käinud paras tulevärk. Ühest küljest saadetakse sõnumeid, et lähiajal turistidel Taisse asja pole (loe detsembri alguse uudist Tai ei avane turismile enne kevadet), teisalt on paberimajandust Taisse reisimiseks lihtsustatud. Nii kaotati novembris 60 päevase turismiviisa puhul nõue omada viimasel 6 kuul pangaarvel jääki 500 000 bahti ehk ligi 14 000 euro ulatuses.

Nüüd siis järjekordne üllatus: alates 7. detsembrist 2020 saavad Eesti kodanikud kuni 30 päevaks reisida Taisse viisavabalt. Sellise info postitas Twitterisse Tai saatkond Abu Dhabis, kuid täpselt samasuguse info leiab näiteks ka Tai Austria saatkonna lehel. Tai Helsingi saatkonna lehel seda hetkel väljas pole. Nõue viibida saabudes 14 päeva karantiinis on siiski endiselt jõus.

30 päevase viisavabastuse tingimused:

  • Viisavabalt on võimalik Taisse maksimaalselt 2 korda aastas.
  • Reisijal peab olema finantsvahendeid või ekvivalente 20 000 THB (~550€) ulatuses, pere puhul 40 000 THB (~1100€).

Taisse sisenemiseks on vaja:

  • Taisse sisenemise luba Certificate of Entry COE – taotlemine aadressil coethailand.mfa.go.th. Viini saatkond soovitab: COE taotluses tuleks valida kategooria "Medium Term Visitor - Tourist (TR)".
  • Karantiinihotelli (Alternative State Quarantine, ASQ) broneering 15 ööks. Nimekirja ja pakkumised leiab hsscovid.com või Facebookis.
  • Negatiivne koroonatest, mis ei oleks tehtud varem, kui 72 h enne lendu.
  • Fit-to-Fly või Fit-to-Travel tervisetõend, mille väljastab perearst. Sellel ei ole ametlikku vormi, oluline on, et seal oleks kindlasti märgitud ära üks neist sõnapaaridest.
  • Tervisekindlustus Covid-19 ja vähemalt 100 000 USD kattega.

Taustast

Tais panustati eelkõige pikemaajalistele saabujatele Special Tourist Visa scheme (STV) raames, mis võimaldab välismaalastel riigis viibida 90 päeva, pikendamisvõimalusega kuni 270 päevaks. Tänaseks on selge, et alatest oktoobrist toimiv STV viisa pole loodetud kujul tööle hakanud. Oodatud suurt huvi pole mitte kusagil ja kohe-kohe turistidega saabuma pidanud miljardid bahtid on unistuseks jäänudki.

Oktoobris saabus STV viisaga Taisse 331 turisti, novembris 681 turisti. Võrreldes eelmise aasta ligi 40 miljoni turistiga võib seda sisuliselt nulliks lugeda. Tundub, et turismiametnike näo säilitamiseks ja veidikegi suuremate numbrite saamiseks rakendatakse nüüd muid initsiatiive. Neist ei saa aga liiga kõvasti rääkida, sest kogu PR aur on määratud surnult sündinud STV jaoks.

Kokkuvõtteks

Vaatamata sellele, et paljude riikide kodanikud saavad Taisse taas viisavabalt reisida, pole seal turismi kasvu oodata seni, kuni kehtib 14 päevane karantiininõue. Kuni selles plaanis mingit leevendust ei tule, võivad ametnikud saabuvaid turiste ka edaspidi lugeda sadades või heal juhul madalates tuhandetes. Samas on näha, et turismile mõeldakse, sest viimasel ajal on iga kuu mõni uuendus saabunud.

See vastukäivate sõnumite virrvarr on naljakas ja tegelikult ka üsna tailik :) Veidi uurides leidsin, et näituseks on turule toomisel spetsiaalne golfikarantiin. https://asq.wanderthai.com/golf-quarantine-in-thailand/ Keegi muidugi ei paista teadvat, mis see on ning kus ja kuidas toimima saab...

Same-same, but different :)