Tenerifel läheb heakorrareeglite rikkumine kalliks maksma
veigo
veigo
9. jaan 2023 08:02

Tenerife võimud võtsid vastu heakorda ja prügimajandust reguleeriva määruse, mis toob kaasa mitmeid olulisi muudatusi. Neist vast olulisem puudutab suitsetamist – alates 16. jaanuarist 2023 on suitsetamine Tenerife randades keelatud. Suitsetamiskeeld kehtis paljudes randades ka varem, kuid nüüd puudutab keeld pea kõiki randu.

Teine muudatus on see, et suitsukonide, nätsude ja muu pisiprügi jätmine randa või basseini juurde pole enam süütu pisirikkumine, vaid prügi prügikastidesse mitteviskamist loetakse edaspidi tõsiseks seaduserikkumiseks. Rannarestoranidel, -baaridel ja -kioskitel on kohustus tagada prügikastide olemasolu ning jälgida nende puhtust. Trahvid prügikorralduse rikkumise eest on soolased nii eraisikutele kui firmadele, ulatudes 2000 eurost kuni 100 000 euroni.

Kehtima hakkav määrus reguleerib heakorda ka muudes valdkondades. Näiteks on keeleatud autode kojameeste taha flaiereid panna ja aknal või rõdul vaipu kloppida. Karistuse toob ka prügi sorteerimata jätmine, tänaval sülitamine, seintele graffiti joonistamine ja muud sellised rikkumised.

Mis puudutab randades suitsetamist, siis see on lubatud ainult spetsiaalselt suitsetamiseks mõeldud kohtades. Randades on keelatud ka elektrooniliste sigarettide suitsetamine.

Hispaania randades on sigaretikonid põhiliseks keskkonnareostuseks, suitsufiltrites sisalduvad ained on oluline riskiallikas ka mereelule. Hispaania randades on suitsetamine keelatud juba alates 2021. aastast, kuid tundub, et seaduse täitmise korraldamisega on endiselt arenguruumi.

Peaks kiiresti mingi "prügikastitrahvi firma" looma ja Tenerifele põrutama - 100 000 eurot prügikorralduse rikkumise eest, see on tulus äri :) Kord aastas, ühes trahvist, piisaks.

0
0
Uut Gauja rahvuspargis Lätis
Gauja Rahvuspark
Sisuturundus
Uut Gauja rahvuspargis Lätis
Luode12 - uus matkatarvete bränd Prismalt
Prisma
Sisuturundus
Luode12 - uus matkatarvete bränd Prismalt
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased