Hiapaanias keelati randades suitsetamine
veigo
veigo
26. dets 2021 07:41

Hispaanias võeti vastu seadus, mis keelab randades suitsetamise, rikkujaid ähvardab kuni 2000 euroni küündiv trahv. Seaduse eesmärk on võidelda sigaretikonidega, mis on Hispaania ligi 5000 km pikkuseni küündival rannajoonel keskkonnareostus number üks. Filtrites sisalduvad ained on oluline riskiallikas ka mereelule.

Mitmetes Hispaania regioonides, nagu Kataloonias, Kanaari saartel, Barcelonas ja Galicias, oli randades suitsetamine keelatud juba varem, kuid suitsuvabad olid siiski vaid 115 riigi kokku 3514 rannast. Nüüd rakendub randades suitsetamisele üleriigiline keeld. Selle taga on rohkem kui 300 000 allkirjaga petitsioon, kus nõuti vastavat seadusemuudatust. Peaminister Pedro Sancheze juhitav valitsuses on keskkonnateemad kesksel kohal ja nüüd saabki Hispaaniast esimene riik Euroopas, kus kõikides randades hakkab kehtima suitsetamiskeeld.

Barcelonas suitsetamiskeelust küll üleliia kinni ei hoita.

0
0

Viimasepeal uudis, jääb loota, et ka muud riigid järgivad sama eeskuju.

0
0

Ise ei ole suitsetaja, aga tavaliselt võetakse  rannatoolide kasutamise eest raha. Tehku siis selle raha eest midagi. Ei ole ju raske teha randa nn. suitsetajate koht, tähistada see silmapaistvalt. Mulle ka ei meeldi kui kahelpool rannatooli suitsetatakse. Kui keelatakse täielikult suitsetamine rannas ära, siis leitakse teine võimalus kuidas tobi ära teha.

Lisatud: Phuketis on mitmeid randu kus on suitsetamis kohad.

0
0
Lennupakkumised
Foorum
Reisikaaslased