Türki reisides pole enam PCR testi vaja

Alates laupäevast 15. maist ei nõua Türgi 16 riigist ja territooriumilt saabuvatelt reisijatelt enam tõendit negatiivse PCR testi kohta, teatas Turkish Airlines. Nende riikide hulka kuulub ka Eesti.

Pole selge, mille alusel türklased riike sellesse nimekirja lisasid, sest Euroopa Liidu liikmesriikidest on seal vaid kolm riiki – lisaks Eestile veel Läti ja Luxembourg.

Türki reisides tuleb 72 h jooksul enne väljalendu ära täita sisenemisvorm, mis tuleb enne lennukisse minekut esitada kas väljatrükituna või mobiilis. Tallinnast saab Istanbuli lennata 3 korda nädalas (TNL) toimuvate Turkish Airlinesi otselendudega.

Türgis kehtib kuni 17. maini täielik lockdown, kuid turiste liikumispiirangud ei puuduta. Seetõttu on näiteks Istanbul praegu põhimõtteliselt turistide päralt. Kohalikele, kes peavad kodus istuma, turistidele tehtud erand muidugi väga meelepärane pole, kuid samas vajadust viirusega võidelda mõistetakse. Türgi vahepeal kiirelt kasvanud nakatumisnäitajad on tänu piirangutele langenud ja hetkel üsna võrreldavad Eesti omadega.

Lisaks Istanbulile saab 3..4 korda nädalas Tallinnast lennata Antalyasse. Lennupileti hind alates 200 eurost edasi tagasi. Hinnas sisaldub ka hotell, mida võib soovi korral kasutada.

Millise lennufirmaga saab Antalyasse, kus lennupileti hinnas sisaldub ka hotell

Tez tour, Novatours :) Hetkel hinnad hotelliga ja transfeeriga vägagi soodsad. Kui küsida ainult lennuhinda, pakutakse kallimalt.

Tundub et alates 1 Juunist on Eesti kodanikel jälle Negatiivset PCR või Antigen testi vaja et Türki minna.